TŪRISMA BIZNESS | Bizness

CAA un IATA paraksta saprašanās memorandu par informācijas apmaiņu

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) un Starptautiskā gaisa transporta asociācija (IATA) šī gada 20. novembrī, parakstīja saprašanās memorandu par savstarpējās informācijas apmaiņu un tās tālāku izmantošanu aviācijas drošuma un drošības uzlabošanā.


Saprašanās memorands ļaus ātrāk un efektīvāk uzlabot aviācijas drošumu un drošību Latvijā un pasaulē, jo abas puses apmainīsies ar inspekciju laikā iegūto informāciju, kas var ietekmēt aviācijas drošību, kā arī par redzējumu, kā šos riskus novērst. Tādējādi Latvija varēs aplūkot riskus, kas konstatēti citviet pasaulē, analizējot, vai šāda veida drošības riski ir attiecināmi uz Latviju, bet citas organizācijas – iegūt informāciju, kas ļaus uzlabot aviācijas drošību viņu valstīs.


CAA direktors Māris Gorodcovs norāda: “Pasažieru drošība ir aviācijas pamatlikums, tādēļ aviācijas nozari uzraugošajām iestādēm ir būtiski apmainīties ar informāciju par riskiem, kas var ietekmēt nozares drošību. Vienlaikus jārēķinās, ka arī industrija mainās, tādēļ arī uzraudzības iestādēm ir jāmainās un jāstrādā efektīvāk. Esam gandarīti, ka nākotnē aviācijas nozare kļūs vēl drošāka, spējot analizēt vēl vairāk informācijas par aviācijas drošības riskiem”.


IATA Eiropas reģionālais viceprezidents Rafaels Švarcmans (Rafael Schvartzman) uzsver: “IATA ir priecīga paplašināt sadarbību ar Latviju civilās aviācijas drošības jomā, izmantojot nozares audita programmas. IATA atzinīgi vērtē sadarbību ar CAA ekspertiem un nākotnē visi būs ieguvēji, uzlabojot gaisa kuģu lidojumu drošuma uzraudzību”.


Saprašanās memorands paredz, ka abas puses pielāgo informācijas sistēmas, lai Latvija varētu apmainīties ar IATA iegūto drošības informāciju darbības drošības auditos un zemes operāciju drošības auditos. Vienlaikus puses apņēmušās identificēt viņu rīcībā visatbilstošāko drošības informāciju riska samazināšanai un ar šo informāciju savstarpēji dalīties.


Vienlaikus informācijas apmaiņa ļaus ekonomēt uzraudzības iestāžu resursus, ievērojot, ka aviācijas nozare tiek auditēta gan no starptautisko organizāciju puses, gan no valstu uzraudzības iestādēm. Tādā veidā tiks novērsta auditu dublēšanās, kas savukārt ļaus uzraugošajām iestādēm koncentrēties uz auditu laikā konstatētajiem riskiem un to novēršanu.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.05.2022 - 24.05.2022 Izstāde "Rotaļlietu stāsts" Bauskas TIC
Bauskas muzejā apskatāma izstāde "Rotaļlietu stāsts" un sestdienās notiek radošās darbnīcas bērniem | Skatīt vairāk
Latvija
Ceļo ar vilcienu uz Gulbeni! Gulbenes novada TIC
Ikviens aicināts ceļot ar vilcienu no Rīgas uz Gulbeni un izmantot iespēju doties īpašā ekskursijā, viesojoties Gulbenes pilsētas un novada tūrisma | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.05.2022 - 28.05.2022 Piedāvājums skolēniem Bauskas novadā Bauskas TIC
Idejas, kur doties ar klasi - piedzīvot, darboties, uzzināt, degustēt! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.05.2022 - 27.05.2022 Koknesē modina Samu un atklāj sezonu Aizkraukles novada TIC
Maija vidū Koknesē svin gadskārtējos Sama modināšanas svētkus. Daudziem rodas jautājums, kā var pamodināt dižo Daugavas iemītnieku, galveno | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.59550405sec.