Krāslavas Tūrisma informācijas centrs atklāj 2020. gada plānus

Ik gadu Krāslavas novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) apkopo statistikas datus par tūristu skaitu novada tūrisma objektos, veic tūrisma nozares darbības analīzi un izvirza mērķus jaunajai tūrisma sezonai.

Krāslavas novads ir tīkams galamērķis gan Latvijas tūristiem, gan ārvalstu atpūtniekiem. To apliecina statistikas dati, kā arī jaunu produktu radīšana novadā. Radot aizvien jaunus, kvalitatīvus tūrisma produktus un pilnveidojot, pielāgojot pieprasījumam jau esošos, tiek uzlabots kopējais Krāslavas novada tūrisma piedāvājums, kas mudina cilvēkus dodies uz mūsu novadu. Daudzpusīgs un saistošs piedāvājums liek cilvēkiem te uzkavēties ilgāku laiku, tādējādi labvēlīgi ietekmējot ne vien tūrisma nozari, bet arī citas nozares. Kā zināms, tūrisms ir saistīts ar daudzām tautsaimniecības nozarēm netieši, jo tūristi patērē šo nozaru ražotās preces un sniegtos pakalpojumus un rada tām papildus pieprasījumu.

Krāslavas novada tūrisma pakalpojumu sniedzēju statistika

Apkopojot Krāslavas novada izmitināšanas iestāžu (38), amatnieku darbnīcu (6), muzeju (4), apskates saimniecību (7), aktīvās atpūtas pakalpojumu sniedzēju (6) un Krāslavas Romas katoļu baznīcas statistikas datus, var secināt, ka 2019. gadā kopējais tūristu skaits Krāslavas novadā bija aptuveni 41733 apmeklētāji. Salīdzinot ar aizvadīto gadu, ir vērojams tūristu skaita pieaugums 8% apmērā.

Kopumā aizvadītā sezona ir bijusi veiksmīga un darbīga. Salīdzinot statistikas datus ar 2018. gada sezonu, tad lielākais pieaugums (+57%) vērojams interesanto saimniecību apmeklējumā. To veicināja Krāslavas novada tūrisma TOP objekts, kas atrodas pils kompleksā – Olgas Gribules porcelāna leļļu kolekcija, kā arī Z/S "Brieži" saldumu darbnīcas atklāšana. Starp saimniecībām ir arī tūristu iecienītās Z/S "Kurmīši", zirgu sēta "Klajumi", zoodārzs "Akati" u.c.

Otrs lielākais pieaugums ir aktīvā tūrisma jomā. Tas palielinājies par 50%. Šajā jomā aktīvi darbojas sporta atrakciju parks "Starp debesīm un zemi", laivu nomas pakalpojuma sniedzēji "Aktīva atpūta Latgalē", ūdens pārgājienu pakalpojuma sniedzēji "Lost in Latgale", kā arī zirgu sēta "Klajumi", piedāvājot izjādes ar zirgiem.

Līdz ar Laimes muzeja atvēršanu Indrā un jaunu ekspozīciju izveidi Krāslavas Vēstures un mākslas muzejā, par 9% ir palielinājusies muzeju apmeklētāju statistika. Krāslavas Vēstures un mākslas muzeja ekspozīcija "Pi vīna golda" un māksliniekam Valentīnam Zlidnim veltītā piemiņas istaba lieliski papildina Krāslavas grāfu Plāteru pils kompleksa kopējo piedāvājumu.  

Samazinājums ir vērojams amatnieku darbnīcās (-11%) un izmitināšanas iestādēs jeb naktsmītnēs. Nakšņotāju skaita samazinājums 13% apmērā izskaidrojams ar to, ka 2019. gada sezonā salīdzinoši ar 2018. gadu samazinājās izmitināšanas iestāžu skaits. 4 izmitināšanas iestādes ("Aimasas", "Baltkalnes", "Marušiņas" un "Stirnmeži") pilnībā pārtraukušas darbību, bet 2 ("Vilnis" un "Pie Anniņas") uz laiku. Arī kokamatnieka Jura Kokina amatniecības darbnīca uz laiku ir pārtraukusi darbu.
Krāslavas novada lielākais ceļotāju īpatsvars, līdzīgi kā iepriekšējos gados, ir vietējie tūristi – 90%, bet 10% no kopējā tūristu skaita ir ārvalstu ceļotāji. Balstoties uz statistikas datiem, TOP 10 valstis, no kurām ceļotāji devušies uz Krāslavas un novada objektiem, šajā sezonā ir Vācija (818), Lietuva (471), Krievija (335), Baltkrievija (242), Igaunija (202), Polija (185), Lielbritānija (145), Nīderlande (126), Norvēģija (103) un Ukraina (91).

Krāslavas novada Tūrisma informācijas centra statistika

Krāslavas novada TIC tiešais pienākums ir sniegt tūrisma informāciju tūristiem, kas ieradušies mūsu novadā, stāstot un iepazīstinot ar visu plašo Krāslavas novada tūrisma objektu un pakalpojumu klāstu. Pēc tūristu aktivitātes TICā, var nojaust, cik aktīva sezona ir citos tūrisma objektos; kas vairāk interesē ceļotājus un kādi pakalpojumi viņiem ir aktuālāki.

Laika periodā no 2019. gada 1. janvāra līdz 1. decembrim Krāslavas novada TIC apmeklēja 14046 apmeklētāji. Apmeklējums saglabājies pagājušā gada līmenī. Starp šiem apmeklētājiem ir cilvēki, kas TICā ierodas pēc tūrisma informācijas, suvenīriem un apmeklē Latgales kulinārā mantojuma centru vai Olgas Gribules porcelāna leļļu kolekciju, kas atrodas TIC ēkas trešajā stāvā.

Ārvalstu tūristu īpatsvars ir 8,2 % no kopējā apmeklētāju skaita. TICu ir apmeklējuši tūristi no 26 valstīm, tostarp no tik tālām un eksotiskām valstīm kā Indija, Portugāle, Japāna, Krāslavu ir apbrīnojuši arī Āfrikas ceļotāji. Bet visvairāk tūristu TICā bija no Baltkrievijas (281), Lietuvas (247), Vācijas (155), Polijas (120), Krievijas (108) un Igaunijas (27). Pirmo reizi pēdējo gadu laikā TOP valstu 1.vietā ir ierindojusies Baltkrievija (2018.g. – 5. vietā), nedaudz mazāk ceļotāju ir no Polijas un Lietuvas. Vācijas ceļotāji jau vairākus gadus ieņem TOPa 3.,4. vietu, bet Igaunijas tūristi Krāslavas TICā jau trešo gadu stabili ierindojas 6. vietā.

Šogad spilgti iezīmējās tendence, ka Krāslava ceļotājiem bija kā galamērķis. Tas nozīmē, ka tūristi ir braukuši tieši uz Krāslavu. Ir vērojams iekšzemes tūristu skaita pieaugums no Kurzemes.

TIC statistiku ietekmē arī kultūras pasākumi, kas norisinās grāfu Plāteru pils kompleksā, un citi TIC organizētie pasākumi pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. Aizvadītajā sezonā Krāslavas novada TIC organizēja šādus pasākumus: "Satiec savu meistaru" un "Lieldienu tirdziņu", ūdens tūrisma saietu "Lielais plosts", "Izgaismo Latviju", reģionālā velomaršruta Nr.35 "Daugavas loki" 3. posma braucienu, "Parku un dārzu dienas" un "Leģendu nakti". Krāslavas pils kompleksā aizvadīti arī Pilsētas svētku pasākumi, "Novadu garša", "Mazo grāfu un grāfieņu svētki", Muzeju nakts, poļu un baltkrievu kultūras pasākumi u.c.

Ienākot TICā, tūristi visbiežāk jautā informāciju par apskates objektiem Krāslavā, Krāslavas grāfu Plāteru pils kompleksu, Olgas Gribules porcelāna leļļu kolekciju, keramiķu Pauliņu darbnīcu, dabas parku "Daugavas loki", Laimes muzeju Indrā. Daudzi apmeklētāji interesējas par aktīvās atpūtas iespējām. Joprojām aktuāls ir velomaršruts Nr. 35 "Daugavas loki". Šobrīd ceļotāju vidū iecienīti ir objekti, kuros cilvēks pats var darboties, izzināt un iegūt jaunas emocijas. Ar lielu sajūsmu tiek uztverts viss inovatīvais un mūsdienīgais.  

Ja uz skatuves mākslinieku sirdis gavilē par skatītāju aplausiem, tad TIC darbinieki no sirds priecājas par tūristu komplimentiem, kas veltīti mūsu pilsētai, tūrisma objektiem un tur sastaptajiem viesmīlīgajiem cilvēkiem. Krāslavas novada TIC kolektīvs ir pateicīgs ikvienam tūrisma nozarē strādājošajam, ikvienam amatniekam un mājražotājam, kā arī visiem pārējiem, kas padara mūsu novadu vēl pievilcīgāku, sakoptāku un interesantiem piedāvājumiem bagātāku.

Tomēr ir lietas, kuras mūsu novadā nav pietiekamā daudzumā vai tādā līmenī, lai būtu pieejamas tūristiem, kas atceļojuši uz Krāslavas novadu. Kā pirmā un vissāpīgākā lieta jau vairākus gadus ir ēdināšanas serviss. Neskatoties uz to, ka pilsētā darbojas 3 kafejnīcas, ēdamnams un kebabnīca, ir jūtams ēdināšanas iestāžu trūkums. Galvenokārt tūristi norāda uz nepiemērotu darba laiku, sevišķi sestdienās un svētdienās. Ir nepieciešamas kafejnīcas, kas strādātu līdz vēlam vakaram (vismaz līdz plkst. 22.00 katru dienu); pilsētas viesi vēlas paēst vienkāršu, bet kvalitatīvu mājas ēdienu, kas raksturīgs mūsu reģionam, jeb kulinārā mantojuma ēdienus; vasaras tveicīgajās dienās tūristiem pietrūkst vasaras kafejnīcu pilsētas centrā vai pie lielākajiem tūrisma objektiem. Dabas mīļotāji (vairumā gadījumu ārvalstu tūristi no Vācijas un Nīderlandes) norāda uz dabas taku trūkumu visa novada teritorijā, bet "Daugavas loku" apceļotājiem pietrūkst vietu, kur varētu piekļūt maksimāli tuvu upei.

Jaunumi Krāslavas novada tūrisma jomā

Gandrīz visi šīs sezonas jaunumi ir saistoši aktīvās atpūtas cienītājiem. Jau kopš pavasara var izzināt Krāslavu, dodoties izbraucienā ar elektroskūteri.

Draugu kompānijām, darba kolektīviem, vecpuišu ballītēm vai citiem pasākumiem brīvdienu māja "Skerškāni" piedāvā aktīvu un jautru spēli – zorbfutbols.

Arī sporta atrakciju parks "Starp debesīm un zemi" ir papildinājis savu aktīvās atpūtas piedāvājumu ar jaunu izklaidi. Tas ir "tīmbildings" - dzimšanas dienu svinēšana, iesaistoties dažādās komandu sporta aktivitātēs.

"Lost in Latgale" šajā sezonā ir nākuši klajā ar tūrisma produktu, kas aizrauj ne tikai aktīvā tūrisma piekritējus, bet arī dabas mīļotājus. Tas ir autentisks ekotūrisma piedzīvojums jeb pārgājieni pa Sauleskalna ezeru sistēmu. "Lost in Latgale" savu darbību uzsākuši ar vērienu un pārliecību. To apliecina divas šogad saņemtās balvas: Latgales tūrisma asociācijas "Ezerzeme" rīkotajā konkursā "Tūrisma gada balva 2019" nominācijā "Labākais jaunais tūrisma objekts Latgalē 2019" un Latgales plānošanas reģiona rīkotajā konkursā "Latgales reģiona uzņēmēju gada balva 2019" nominācijā "Gada jaunais tūrisma pakalpojuma sniedzējs".

Ūdens tūrisma cienītāji Krāslavas novada ezerus var izbaudīt arī ar SUP dēli, ko piedāvā "SUP Latgale", bet ekstremālākām sajūtām - braucienā ar ūdens motociklu no "PapaRent".

Pēc atpūtas pa ezeriem atvilkt elpu var Lejas ezera krastā, kur Z/S "Birztaliņas" laivotāju un atpūtnieku ērtībām ierīkojuši labiekārtotu piknika vietu.

Starp jaunajiem piedāvājumiem atrodami arī tādi, kas vairāk patiks mākslas un sajūtu cienītājiem. Krāslavas grāfu Plāteru pils kompleksā vasaras vidū Krāslavas Vēstures un mākslas muzejs atklāja piemiņas istabu māksliniekam Valentīnam Zlidnim. Telpas, kurās mākslinieks savulaik radījis savus mākslas darbus, pēc mūsdienīgā remonta ir saglabājušas īpašu mākslinieka klātbūtni.

Indras pagasts jau ir zināms kā vieta, kurp doties pēc Laimes. Kā labs papildinājums braucienam uz Indru ir šovasar izveidotā laimes sajūtu un dabas vērošanas taka, kas atrodas Tēvijas parkā pie Indras Laimes muzeja.

Palutināt savu ķermeni var, dodoties uz ājurvēdisko masāžu lauku mājā "Upes dižvietas", bet brīvdienu mājā "Mežābeles" var ļauties apiterapijai (bišu ražoto produktu pielietošana cilvēka veselības saglabāšanā un dažādu slimību ārstēšanā).

Krāslavas novada TIC plāni un ieceres 2020. gadā

Lai arī nākamā tūrisma sezona būtu vismaz tikpat veiksmīga, Krāslavas novada TIC jau tagad tai gatavojas. Šobrīd notiek aktīvs darbs pie jaunās tūrisma brošūras "Krāslavas novads Daugavas lokos" izdošanas. Paredzēts līdz aktīvās sezonas sākumam izdot brošūras latviešu un angļu/vācu valodās, bet rudenī atjaunot un izdot brošūru krievu valodā. Pirmo reizi tiks izdota brošūra, apvienojot angļu un vācu valodu. Tajā tiks iekļauti tikai tie objekti, kas atbilst un ir aktuāli ārvalstu tirgum.

Paralēli brošūras izdošanai tiek atjaunota informācija Krāslavas novada tūrisma portālā www.visitkraslava.com. Krāslavas novada TIC cieši sadarbojas ar biedrību "Latgales kulinārā mantojuma centrs", tāpēc daudzi darbi un pasākumi tiek veikti kopīgiem spēkiem. Jaunajā tūrisma sezonā gardēži varēs smelties sev noderīgu informāciju par Latgales kulināro mantojumu atjaunotajā portālā www.kulinaraismantojums.lv (uzsāks darbu 2020. gada aprīlī), tiks izdota Krāslavas un visas Latgales kulinārā mantojuma recepšu grāmata. Ir plānots uzsākt darbu pie amatnieku darbnīcu izveides, kas atradīsies vienā grāfu Plāteru pils kompleksa staļļu ēkas daļā.

Lielu interesi tūristu vidū radīja reģionālā velomaršruta Nr.35 "Daugavas loki" izveide, tāpēc jaunajā gadā ir plānots izveidot vēl vienu maršrutu aizsargājamo ainavu apvidū "Augšdaugava" – no Piedrujas līdz Krāslavai, tādējādi sekmējot velotūrisma attīstību novadā. Ārvalstu velotūristu piesaistei ir paredzēts darbs pie "Eurovelo11" maršruta marķēšanas, kas iet cauri Krāslavai.

Nākamajā gadā ir plānots piedalīties vairākās tūrisma izstādēs gan Latvijā, gan ārpus tās. Savu zināšanu papildināšanai Krāslavas novada TIC darbinieki regulāri piedalās dažādos semināros, pieredzes apmaiņas braucienos un apmācībās.

Krāslavas novada TIC kolektīvs arī 2020. gadā turpinās iepriecināt iedzīvotājus un viesus ar dažādiem pasākumiem, kuri guvuši lielu atsaucību no dalībniekiem. Darba kalendārā ir iekļauts gan starptautiskais kultūrvēsturiskais festivāls, kas tiek plānots 23. maijā Krāslavas pils kompleksā, gan "Lielais plosts", gan velobrauciens, gan tādi pasākumi kā "Izgaismo Latviju" (vasaras saulgriežos), "Leģendu nakts" un citi. Pateicoties Krāslavas komandas veiksmīgai dalībai "Muižnieku turnīrā 2019", nākamā gada turnīrs notiks Krāslavā, šeit pulcējot muižu un piļu pārstāvjus no visas Latvijas.

Krāslavas novada TIC kolektīvam ir svarīga sadarbība ar vietējiem iedzīvotājiem, tāpēc tiek rīkotas dažādas zibakcijas sociālajos tīklos. Piemēram, Zelta rudens Krāslavā. Tās laikā iedzīvotāji sūtīja fotogrāfijas, kurās attēlots krāšņais rudens Krāslavas novadā. Akcijas notiks arī nākamajā gadā. Janvārī tiks izsludināts ideju konkurss iedzīvotājiem "Lielformāta foto siena Krāslavas grāfu Plāteru pils kompleksā".

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.05.2022 - 24.05.2022 Izstāde "Rotaļlietu stāsts" Bauskas TIC
Bauskas muzejā apskatāma izstāde "Rotaļlietu stāsts" un sestdienās notiek radošās darbnīcas bērniem | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.05.2022 - 19.05.2022 Dodies laivot un makšķerēt Bauskas novadā! Bauskas TIC
Iecienītākās upes laivošanai ir Mēmele, Mūsa un Lielupe. Šobrīd ir īstais ūdens līmenis tiem, kuriem patīk baudīt laivošanu un | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.05.2022 - 20.05.2022 Iepazīsti Bausku ar bezmaksas audio gidu! Bauskas TIC
Dodies izzinošā pusotru stundu garā ekskursijā pa Bausku ar bezmaksas audio gidu, kurš pieejams latviešu, krievu, angļu, lietuviešu un igauņu valodā! | Skatīt vairāk
Piedāvājums skolēniem Bauskas novadā Bauskas TIC
Idejas, kur doties ar klasi - piedzīvot, darboties, uzzināt, degustēt! | Skatīt vairāk
load
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.42166615sec.