Kuldīgā svinīgi baudīs 4. maija svētkus

2019. gada 4. maijā, Kuldīgā, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienu, dziedās himnu, uz galdiem klās baltus galdautus un izskries trasi, kas kartē veido Latvijas kontūru.

Svētku koncerts un ziedu Latvija

Svinības sāksies plkst. 12.00 Rātslaukumā ar Latvijas karoga pacelšanu un kopīgu himnas dziedāšanu. Ikkatrs varēs nobalsot PAR, iegādājoties un dāvinot pilsētai sīkziedu neļķīšu stādiņus, no kuriem izveidos Latvijas kontūru, bet pēc svētkiem puķes iestādīs Strautu ielas skvērā. Vēl varēs apskatīt foto izstādi un baudīt uz ugunskura vārītu tēju, kā arī svētku koncertu. "Dziesmas saulei". Koncertā uzstāsies Arnis, Laima un Kārlis Miltiņi, Māris Žagars, Dmitrijs Tarāsovs, Viesturs Samts, Ingus Feldmanis, Lauris Amantovs, Raivo Ozols, Aleksandrs Akimovs

Baltais galdauts Ēvaldam Valteram

Arī šogad 4. maijā Ēvalda Valtera pieminekļa galdiņu rotās īpašais mākslinieču Amandas Bergas–Dārziņas un Rutas Lapsas darinātais baltais galdauts, tas tiek klāts tikai vienu reizi gadā – 4.maijā.  Ejot cauri vecpilsētai, kuldīdznieki un viesi aicināti nedaudz pakavēties pie leģendārā aktiera Ēvalda Valtera, lai kaut domās malkotu tasi tējas kopā ar mūsu izcilo novadnieku.

Izskrien Latviju Kuldīgā!

Plkst. 14.00 Pilsētas dārzā sāksies jau par skaistu tradīciju kļuvušais pasākums "Izskrien Latviju Kuldīgā", ko rīko Sporta klubs "Katrīna". Doties Kuldīgas ielās, veicot trasi, kas kartē veido Latvijas kontūru, aicināti ne tikai skrējēji, bet arī nūjotāji vai cilvēki, kuri vēlas vienkārši noiet šo distanci. Pirms starta uzstāsies Mārtiņš Burke-Burkevics kopā ar Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra mūzikas studijas jauniešiem. Būs skatāma īpaši šim pasākumam veltīta Aivara Vētrāja fotoizstāde, un tās laikā tiks vākti ziedojumi viņa veselības atgūšanai.

Vecajā rātsnamā – radoša tikšanās ar rotu mākslinieci

Kuldīgas Vecajā rātsnamā no 12.10 līdz 15.00 ikviens aicināts uz radošu satikšanos ar rotu mākslinieci Kristīni Šimpermani keramikas rotu izstādes/atklāsmes PAVASAR'S ietvaros.

Aicina muzejs un izstāžu zāles

Noteikti arī Baltā galdauta svētkos ir vērts ielūkoties Kuldīgas novada muzejā, Pils ielā 5.  Muzejs 4. maija svētku noskaņās apmeklētājus cienās ar tēju.Bez pastāvīgās ekspozīcijas muzejā varēs apskatīt izstādi "Nianses un silueti" un Latvijas Mākslas akadēmijas Zīmēšanas katedras pasniedzēju darbus, kā arī ekspresizstādi "Svētku sajūta" – Santas Kļavas radošajā darbnīcā veidotos galda klājumus, kas ļaus iedvesmoties 4. maija svētkiem. Muzejs būs atvērts no 10.00 līdz 17.00.

Savukārt Kuldīgas Mākslas namā, 1905. gada ielā 6, kas būs atvērts no 12.00 līdz 17.00, skatāma mākslinieka Valda Līcīša darbu izstāde, kas veltīta cienījamā gleznotāja 80 gadu jubilejai, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas Zīmēšanas katedras studentu darbu izstāde. Aicinām paviesoties arī Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā, kur skatāma izstāde "Zīmējums". Izstāde "Zīmējums", piedaloties virknei pazīstamu mākslinieku, kuri pārstāv dažādus mākslas medijus, sniegs iespēju apmeklētājiem palūkoties uz zīmējuma būtību plašākā nozīmē. Ekspozīciju papildinās divas dažādās tehnikās radītas animācijas. Viena no tām ir Lienes Mackus un Artūra Arņa veidotais mākslas darbs "Gaidāma viļņošanās", kas 2018. gadā bija aplūkojams Latvijas valsts simtgades programmas izstādē "Nākotnes valsts" izstāžu zālē "Arsenāls", kura centrā ir švīku animācijā veidota filma. Otra ir basku mākslinieku kolektīva "Armintxe Animazio Taldea" eksperimentālā animācijas tehnikā viedota īsfilma "Spogulis" ("Miraila"), kurā 19 mākslinieki animējuši 2016. gadā Armintkses alā, Spānijas Basku zemē, atklātos līdz 14 500 gadus senos gravējumus. Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerija atrodas Pils ielā 2 un 4. maijā būs atvērta apmeklētājiem no 12.00 līdz 18.00.

Brīvdabas kinoteātrī – filma par pirmo Latvijas ārlietu ministru

Dienas noslēgumā plkst. 22.30 Pilsētas dārzā brīvdabas kino "Goldingen Knight Cinema" demonstrēs filmu "Zigfrīds Anna Meierovics" (2018), režisors Tālivaldis Margēvičs.

Pasākumi Kuldīgas novada pagastos

4. maiju ar īpašiem pasākumiem svinēs arī vairākos Kuldīgas novada pagastos.

ĒDOLĒ

3. maijā 20.00 Ēdoles kultūras namā – Baltā galdauta svētki kā labdarības pasākums "Mazajai sirsniņai". Aicinām pieteikties pašdarbības kolektīvus, individuālos izpildītājus un profesionāļus, kas vēlas kaut nedaudz atbalstīt bērnus ar īpašām vajadzībām, jo savāktie līdzekļi tiks ziedoti šo bērnu vasaras nometnei. Var pieteikties personīgi kultūras namā vai pa tālr. 22013247.

KURMĀLĒ

4. maijā 12.00 Kurmāles pagasta pārvaldes pagalmā – "Baltā galdauta svētki".

LAIDOS

4. maijā 12.00 uz laukuma pie "Bitītes" (lietus gadījumā "Bitītē") svinēsim Neatkarības svētkus pie baltiem galdautiem ar jūsu "groziņiem". Ar mums kopā svinēs un dziedās "Austras bērni".

PADURĒ

4. maijā 15.00 pie Padures klēts – kopīgi atcerēsimies 1990. gada 4. maija nozīmīgumu, atskatīsimies un vēstures notikumiem, baudīsim Padures pagasta pulciņu sezonā paveikto, cienāsimies ar tēju un gardumiem. Būs atvērti Padures vēstures apcirkņi. Pasākums – bez ieejas maksas.

RUMBĀ

4. maijā 15.00 Ventas ciemā pie "Bukaišiem" ikviens mīļi gaidīts uz kopīgu pēcpusdienas pikniku kopā ar saviem kaimiņiem, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienu! Pasākumu iekrāsos Ilgvars ar akardeona un bungu melodijām. Vairāk informācijas: rumbaspagasts.lv

TURLAVĀ

4. maijā 11.00 Ķikuros pie pieminekļa – "Baltā galdauta svētki".

Latvija esam mēs paši. Svinēsim kopā!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Piedalies Restorānu nedēļas konkursā! Bauskas TIC
Piedalies Bauskas novada Restorānu nedēļas konkursā un laimē trīskārtu maltīti 2 personām! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.02.2024 - 29.02.2024 Balttour 2024 aizvadīts. Ko piedāvā Tukums Tukuma TIC
Tukums aicina – gan pastaigu un aktīvās atpūtas cienītājus, gan gardummīļus. | Skatīt vairāk
Ekspress kūre "Jaunķemeros" Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri
Vēlies izrauties no ikdienas rutīnas, atpūtināt prātu un izkustēties svaigā gaisā? Izbaudi 2 dienu programmu "Ekspress kūre". Procedūras, nodarbības | Skatīt vairāk
no 138 EUR
Plāno pasākumus Bauskas novadā! Bauskas TIC
Plāno pasākumus Bauskas novadā? Ieskaties - pasākumu vietas, fotogrāfi, transports un vēl! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.49208713sec.