LAMPA izziņo programmu: no robotiem, suņiem un prāta spēlēm līdz pasaules galam un laimīgai dzīvei

Septītais Sarunu festivāls LAMPA ar virstēmu “cieņa” divās dienās – 20. un 21. augustā – aicina apmeklēt kādu no vairāk nekā 200 pasākumiem par dažādām sabiedrībā aktuālām tēmām: gan praktiskām, gan filosofiskām, globālām un Latvijai specifiskām, pievienojoties klātienē Cēsu pilsētvidē vai tiešsaistē un kopā skatīšanās vietās visā Latvijā. Festivāls kā vienmēr būs pieejams bez maksas, gan apmeklējot klātienē, gan skatoties tiešraidē tā mājaslapā festivalslampa.lv.

“Cienīt otra atšķirību vai sabiedrības dažādību ne vienmēr ir viegli. Ir grūti cienīt cilvēku, kuram ir atšķirīgas vērtības, kurš dzīvo citā “burbulī” un informatīvajā telpā. Taču, atsakoties ieklausīties un cenšoties uztiept sarunu biedram savu vienīgo “pareizo” viedokli, mēs ne tikai zaudējam iespēju uzzināt ko jaunu un palūkoties aiz sava apvāršņa, bet arī atsakāmies no sarunas un uzsākam cīņu, kur cieņai nereti vairs nav vietas. Tāpēc LAMPA šogad aicina runāt par sarežģītām tēmām – arī to, kas ikdienā liek justies neērti, atrast tēmas, par kurām iepriekš neesam domājuši, un izvērtēt, cik cieņpilni spējam pieņemt dažādo un atšķirīgo, lai kopā veidotu labāku sabiedrību,” saka Sarunu festivāla LAMPA direktore Ieva Morica.

Tāpat kā katru gadu, arī šoreiz LAMPA piedāvās visdažādākās pasākumu tēmas un formātus. Līdzās tādiem ik gadu sevišķi gaidītiem notikumiem kā Politiķu disko un tradicionālais Politiķu cepiens festivālā būs vairāk nekā 200 pārsteidzoši notikumi, ko piedzīvot klātienē vai attālināti.

Daudzas sarunas būs veltītas cilvēku labklājības emocionālajiem un mentālajiem aspektiem, skarot neērtas, mulsinošas un grūtas tēmas un jautājot, vai laimīga dzīve ir iespējama visiem. Programmā – arī ģimenes harmonijai būtisks tēmu loks no dzemdībām un vīrieša lomas ģimenē līdz menopauzei un novecošanai jaunības kulta laikmetā. LAMPA arī izaicinās meklēt atbildes, vai būt lūzerim, ļauties downshifting jeb apzinātai materiālā dzīves līmeņa pazemināšanai mentālās labsajūtas vārdā un nekaunēties par neatbilstību sociālo tīklu “normālajam” ir ok.

LGBT un viņu draugu kopiena aicina uz sirsnīgu tikšanos ar nopietnām sarunām par likumdošanu, propagandu, reliģiju, ģimeni, mentālo veselību un citām svarīgām tēmām un līksmu Drag King ballīti, kā arī sola atšifrēt garo burtu savirknējumu LGBTQIA+.

Tiem, kuri pasauli labprātāk tver nevis caur vienkāršu sarunu, bet vizuālu un skanisku pieredzi, ir iespēja piedalīties kādā no daudzveidīgajiem LAMPAS neparasto formātu pasākumiem, piemēram, vērot, kā LMT pilots no Cēsīm vada bezpilota automašīnu ar pasažieriem Biķernieku trasē, noskaidrot, kas kopīgs repam, robotiem un suņiem ar Nacionālo bruņoto spēku Militārās policijas kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumiem, spēlēt prāta spēles, pārbaudīt savas zināšanas ārpolitikai veltītā viktorīnā, piedalīties Latvijas Dabas fonda klimata čempionātā (kas gan notiks tikai klātienē abas festivāla dienas) vai izklaidēties stendapos par klimatu un par cieņu.

Aizraujoša LAMPAS programma solās būt arī tiem, kuru attiecības ar ēdienu pārsniedz dienišķās iztikas robežas. Maizes nākotne, ēdiens kā māksla un slepena zīmju valoda, kas atklāj daudz vairāk nekā tikai pieejamos produktus vai to pagatavošanas tradīcijas, – šoreiz LAMPA aicina ēdienu uzlūkot caur literatūru, kino un teātri.

Ilgtspējas meklējumu laikmetā ikviens varēs rast atbildes un virzienus, kā samērot personisko un kopējo labumu. Uz Swedbank Ilgtspējas skatuves notiks sarunas dažādu jomu griezumā no emocionālās inteliģences un ilgtspējīgām inovācijām uzņēmumiem līdz tam, kā kriptovalūtas un mūsu ikdienas izvēles ietekmē klimatu. Savukārt 12–18 gadu veci jaunieši īpaši aicināti pievienoties Swedbank jauniešu ilgtspējas programmai “Beelievers”, lai gatavotu, cilpotu, skeitotu, atklātu savas superspējas ar telefonu un audzētu mācīšanās muskuļus planētas nākotnei.

Arī šogad LAMPĀ skanēs vairākas valodas. Lielākā daļa festivāla pasākumu norisināsies latviešu valodā, taču būs arī pasākumi angļu un krievu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā, bet dažiem pasākumiem tiks nodrošināts tulkojums arī zīmju valodā.

Lai neapjuktu plašajā LAMPAS piedāvājumā un nepalaistu garām kāroto notikumu, ikvienam ir iespēja sastādīt savu programmu, izmantojot festivāla mājaslapā pieejamo rīku “Mana programma”. Tajā iespējams atlasīt pasākumus atbilstoši sev tīkamai kategorijai un vieglā, pārskatāmā veidā izveidot aktuālo pasākumu sarakstu, ko viegli pārskatīt arī telefonā.

Šogad Sarunu festivālu LAMPA atkal varēs piedzīvot klātienē Cēsīs, apgūstot jaunas norises vietas, par ko LAMPAS komandai liels prieks. Taču, lai tas varētu notikt un festivālu klātienē drīkstētu apmeklēt neierobežots cilvēku skaits, LAMPAS apmeklējums būs iespējams, tikai uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pilna vakcinācijas kursa pabeigšanu vai pārslimošanas faktu pēdējā pusgada laikā, kopā ar ID karti vai pasi. Tāpēc klātienē festivāls šogad būs pieejams apmeklētājiem no 12 gadu vecuma, un LAMPAS rīkotāji aicina vērot festivālu attālināti arī tos, kam mājās paši mazākie, jo festivāla zonās nebūs iespējams atrasties ar bērniem līdz 12 gadu vecumam, to skaitā ar zīdaiņiem.
Toties festivāla norisei būs iespējams sekot līdzi jebkur, bez maksas vērojot diskusijas tiešraidē vai pievienojoties domubiedriem LAMPAS kopā skatīšanās vietās: bibliotēkās un kultūras namos, koprades telpās un kafejnīcās visā Latvijā – no Alojas līdz Dundagai. Pilnu kopā skatīšanās vietu sarakstu, kas tiks papildināts līdz pat augusta sākumam, meklējiet festivāla mājaslapā.

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Lustru balle pilī Bauskas TIC
Ziemassvētku gaidīšanas laikā no 16. līdz 22. decembrim Rundāles pilī vakara stundās būs baudāms gaismas uzvedums – “Lustru balle pilī”. | Skatīt vairāk
Latvija
Kur slēpot Tukuma pusē? Tukuma TIC
Šurp slēpes, nūjas, siltos cimdus un cepures! Protams, ar to vien nepietiks, tāpēc aicinām silti, silti saģērbties, lai baudītu gada vēsākā | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.11.2023 - 09.12.2023 Otrajā adventē Jelgavas Tornī koncerts Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
10. decembrī 15 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī uzstāsies duets “Infini” ar koncertprogrammu “Klusuma mūzika”. Jelgavas | Skatīt vairāk
28 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.12.2023 - 09.12.2023 Mazo ražotāju SVĒTKU TIRDZIŅŠ 9.decembrī Tukuma TIC
Mazo ražotāju tirdziņš Tukuma ledushallē 9.decembrī no 10:00 līdz 14:00! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.54260516sec.