Meklēs muzejus – Latvijas inovāciju līderus

Latvijā pirmo reizi tiks visaptveroši fiksēts, kas ir muzeji – inovāciju līderi – un kā tehnoloģijas maina muzeju darbu, sākot ar tādu inovāciju kā virtuālās realitātes, video spēļu un interneta un kibermākslas iepirkumiem krājumos, kas kļūs par sabiedrības nākotnes mantojumu, līdz klienta servisam un saziņai ar auditorijām.

“Jau iepriekšējos pētījumos esam konstatējuši, ka kultūras nozare kopumā elastīgi reaģējusi uz pārmaiņām, tai skaitā, attiecībā uz digitālo vidi. Kultūras mantojuma joma neapšaubāmi ir viena no Latvijas Kultūras akadēmijas prioritātēm, un muzeju jomas padziļināta izpēte ļaus rast pierādījumus un argumentus, kas nepieciešami diskusijā par nozares attīstību – prioritātēm, atbilstību sabiedrības vajadzībām un nozarei nepieciešamo atbalstu,” uzsver LKA Zinātniskās pētniecības centra vadītāja Anda Laķe.

Latvijas Muzeju biedrības valdes locekle un pētījuma vadītāja Elīna Vikmane uzsver, ka ar pētījumu “pirmo reizi iegūsim datus par muzejiem, kas ir inovāciju līderi, arī par laika periodu, kas nepieciešams, lai inovācijas “iedzīvotos” un izrādītos lietderīga investīcija. Vienlīdz mūs interesē muzeji, kas neievieš inovācijas, jo šādi lēmumi sniedz tikpat vērtīgu informāciju. Muzeji 21.gs iegūst arvien ietekmīgāku lomu un virza sabiedriski nozīmīgas pārmaiņas. Arī tuvāko gadu valstiskās prioritātes un Eiropas Savienības finanšu instrumenti būs virzīti inovatīvām pārmaiņām, digitalizāciju un iekļaujošāku, ilgtspējīgāku darbību. Ja vēlamies būt šo pārmaiņu dalībnieki, tad bez pētniecībā pamatotiem argumentiem neiztikt”.

Pētījums “Digitālo inovāciju daudzveidība, izplatība un loma”, ko veic Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Latvijas Muzeju biedrību aptvers digitālo inovāciju prioritāšu izpēti visās muzeju darbības jomās – pārvaldības un administratīvajā darbībā, krājuma pārvaldībā un pētniecībā, kā arī interpretācijas un komunikācijas darbā, tai skaitā, pētot eksperimentālo inovāciju potenciālu muzeju nozarē Latvijā, kā identificējot muzejus, to sadarbības partneru un indivīdus, kas virza nozares attīstību. Vienlaikus pētījums testēs iespējas izmantot inovāciju izplatības (diffusion of innovation) modeļa piemērotību muzeju pētniecībā.

Pētījums guvis atbalstu LKA Zinātniskās pētniecības centra 2021.gada konkursā un ilgs vienu gadu. Pētījuma komanda ietver kā LKA Zinātniskās pētniecības centra personālu, tā maģistra programmas “Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija” studējošos un notiek sadarbībā ar Latvijas Muzeju biedrību. Īpaša pateicība Latvijas Republikas Kultūras ministrijai un Latvijas Muzeju padomei.

LKA Zinātniskās pētniecības centrs ir Latvijas Kultūras akadēmijas struktūrvienība, kas no 2007.gada reģistrēta Latvijas Zinātnisko institūciju reģistrā. Tās mērķis ir veikt pētījumus humanitārajās un sociālajās zinātnēs un mākslās, kā arī piedalīties studiju programmu īstenošanā. 2021.gada Latvijas zinātnisko institūciju starptautiskajā novērtējumā atzīta kā viena no augstvērtīgākajiem pētniecības centriem, īpaši augstu vērtējumu iegūstot pētniecības vides un infrastruktūras jomās.

Latvijas Muzeju biedrība ir nevalstiska organizācija, kas uz brīvprātības principa apvieno 117 valsts, pašvaldību, privātos un autonomos muzejus. Tā ir lielākā šāda veida organizācija Latvijā, kas izveidota ar mērķi pārstāvēt muzeju intereses un muzeju nozari Latvijā. Biedrības misija ir veicināt Latvijas muzeju nozares attīstību, lai stiprinātu tās kapacitāti un uzlabotu tās konkurētspēju, rīcībspēju un tēlu valsts un starptautiskā līmenī.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Baltic Beach Hotel - Deluxe atpūta  Estravel Latvia
1 nakts 2 personām Deluxe numurā, brokstis, 1 spa programma pēc izvēles. | Skatīt vairāk
Latvija no 209 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.10.2021 - 31.10.2021 Baudi mākslas maršrutu Gulbenē! Gulbenes novada TIC
Esi aicināts doties pastaigā pa Gulbeni, lai baudītu virtuālu mākslas ceļojumu pilsētas ielās! | Skatīt vairāk
Izstāde "Gobelēns" Valmierā Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 2. oktobra līdz 20. novembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā būs apskatāma Latvijas tekstilmākslinieku darbu izstāde “Gobelēns”, kuras | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.10.2021 - 30.10.2021 Pārcelta Cēsu novada restorānu nedēļa Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Ievērojot valdības noteiktos ierobežojumus vīrusa izplatības samazināšanai, Cēsu novada restorānu nedēļas norises datumi tiek pārcelti. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.35546398sec.