Ar velo līdz Rainim, cauri Zemgalei – TOP 5 velomaršruti Zemgales iepazīšanai

Zemgales plānošanas reģions kopā ar visām novada pašvaldībām sācis tūrisma informatīvo kampaņu “Zemgale aicina!” un vasaras siltajā laikā mudina iepazīt ainaviskākās apkārtnes vietas, izmantojot aktīvās atpūtas iespējas.

Un kā gan vēl labāk izkustēties, vienlaikus aizmirstot par steigu un novērtējot apkārtnes skaistumu, ja ne dodoties ceļā ar velosipēdu! Īpaši izstrādāti velomaršruti, kur padomāts arī par apskates objektiem atpūtas pauzēs, atrodami visos Zemgales novados. Vajag tikai mīt pedāļus, un ceļi pavērsies!

Iepazīsti Daugavas ieleju ar velosipēdu! (Aizkraukles novads)

Izcila iespēja Daugavas ielejas iepazīšanai! 40 km garais maršruts savieno trīs Daugavas ciemus un pilsētas – Skrīverus, Aizkraukli un Koknesi, kuru apskatei noteikti jāieplāno papildu laiks. Maršrutā var apskatīt dažādus lieliskus objektus, piemēram, bioloģisko saimniecību “Ragāres”, Aizkraukles pilskalnu un viduslaiku pilsdrupas, saimniecību “Rīta putni” un Kokneses viduslaiku pilsdrupas. Posmā no Skrīveriem līdz Aizkrauklei var izbaudīt stāvas nogāzes, savukārt līdz Koknesei – plašus laukus un neskartu dabu. Līdz galapunktam Likteņdārzā var nokļūt, arī pārceļoties pāri Pērsei un Daugavai ar laivu.

Noderīgi: 90 % maršruta ir grants ceļš, 10 % asfaltēts; visas maršrutā iekļautās pilsētas savienotas ar dzelzceļa līniju.

Bagātā Zemgale (Bauskas novads)

Maršruts Bauska–Brukna–Skaistkalne–Brunava–Bauska (Nr. 402, aptuveni 98 km) ir bagāts ar apskates vietām, kas ļauj iepazīt Zemgali un tās ļaudis un vairāk piemērots divu dienu izbraucienam. Apļveida velomaršrutu iesakām sākt no Bauskas vecpilsētas, tālāk pēc izvēles dodoties Vecsaules vai Bangu virzienā. Braukšana te būs gan pa šoseju un lauku ceļiem, gan cauri mežiem, bet Ērgļos Mēmele būs jāšķērso, izmantojot gājēju tiltiņu. Izbrauciena vērts ir arī alternatīvais loks caur Bruknu.

Noderīgi: maršrutam pieejami GPX faili, Google karte www.visit.bauska.lv

Apkārt Zebrus ezeram (Dobeles novads)

Velo ceļš (Nr. 406), kas sākas no LVM atpūtas vietas pie Zebrus ezera, tālāk caur Bikstiem dodoties līdz Svētes ezeram, bet pēc tam caur Slagūnes kapiem atgriežoties sākumpunktā, pārsteigs ar Zemgalei netipiski paugurainu ainavu un ceļu līkločiem, kas prasīs arī fizisku piepūli. Ceļojot gida pavadībā, velobraucēji varēs atklāt dažādas kulta un teiksmu vietas Zebrus ezera apkārtnē, bet tie, kam vēl nebūs gana, maršrutu var pagarināt līdz pat Pokaiņu mežam – tad īpaši ainavisks, taču arī spēkus tērējošs būs ceļa posms pa Krievkalniem.

Raiņa pirmais ceļojums (Jēkabpils novads)

Šis maršruts būs īstais tiem, kas labprāt savieno kustības prieku ar kultūras izzināšanu un piedzīvojumiem. Šajā ceļā (28 km) varēs iepazīt Raiņa bērnības takas un sadzirdēt vēja šalkoņu koku galotnēs, jo maršruts ved pa meža un reģionālajiem ceļiem cauri diviem klusiem un mazapdzīvotiem ciemiem – Tadenavu un Kaldabruņu –, kas bagāti ar dažādiem kultūrvēsturiskiem un mākslas objektiem.

Noderīgi: maršruta karti digitālā formātā iespējams lejuplādēt mājaslapā visit.jekabpils.lv.

Velobraucējiem draudzīgie Ozolnieki (Jelgavas novads)

Izbraucot septiņu kilometru garu maršrutu (Nr. 420), kura sākuma un beigu punkts ir Ozolnieku dzelzceļa stacija, ikviens atpūšoties var iepazīt Ozolnieku pilsētvides skaistumu. Turklāt, šajā ceļā dodoties, varēs ne tikai apskatīt pilsētu un ezera promenādi, bet arī novērtēt velobraucējiem draudzīgo infrastruktūru, jo maršruta nozīmīgākā daļa ved pa gājēju un velo celiņiem.

Vēl citi velomaršruti Zemgalē

Aizkraukles novadā

Velomaršruts “Koknese–Likteņdārzs”

Velomaršruts “Aizkraukle – vieta, kur gaisma Daugavā dzimst”

Velomaršruts no “Liepkalniem”

“Daugava ar “Baltu Kazu”” velomaršruti

Bauskas novadā

“Bauska apkārtnes pilis - Mežotne - Rundāle - Bauska” (marķējums dabā ar Nr. 401)

“Iepazīsti Bauskas apkārtni”

“Iepazīsti Iecavas apkārtni”

Dobeles novadā

“Auces apkārtne” (marķējums dabā ar Nr. 405)

“Dobele – saules un ceriņu pilsēta”

“Kārļa Ulmaņa piemiņas vietu loks”

“Tērvete–Žagare”

Velo piedzīvojumu trase Tērvetē – trīs trases ar šķēršļiem un virāžām, kas derēs gan lieliem, gan maziem

Jēkabpils novadā

Laukezera veselības maršruts (7,15 km, apļveida)

Apkārt Radžu ūdenskrātuvei (~7 km)

Apkārt Saukas ezeram (~ 25 km)

Jelgavā un Jelgavas novadā

Apļveida maršruts Garozas un Teteles pusē (Ozolnieki–Brankas–Garoza–Garozas pamatskola–Katrīnsils–Tetele–Ozolnieki, 34 km, marķēts)

“Pa pirmā prezidenta pēdām”

Apļveida maršruts Emburgas pusē (Emburga–Sagales Evaņģēliski luteriskā baznīca–Emburgas dzirnavas–Salgales vecās baznīcas drupas pie Lielupes–Salgales kapi–Renceles–Emburga, 19 km, marķēts)

Plašāka informācija par katru no velomaršrutiem rodama pašvaldību Tūrisma informācijas centru vietnēs, kas apkopotas www.zemgale.lv.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.11.2023 - 08.12.2023 Mārtiņš Vilsons Mazmežotnes muižā Bauskas TIC
8.decembrī Mazmežotnes muižā koncertuzvedums "Mīlestības gads". Mārtiņa Vilsona dzejas pasniegšanas veids klausītāju aizved pāri laikam! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.11.2023 - 03.12.2023 Egles iedegšana Tukumā Tukuma TIC
Brīvības laukumā, šogad īpaši atzīmējot Tukuma 770 gadu jubileju, pilsētas centrā iedegsim 3 egles un baudīsim citādu Adventi - 3.decembrī! | Skatīt vairāk
Resorāni un kafejnīcas Bauskas novadā Bauskas TIC
Ielūkojies, kur garšīgi paēst, kad viesojies Bauskas pusē! | Skatīt vairāk
Radošās meistarklases svētku laikam Bauskas TIC
Atklāj tradicionālās un jaunās Bauskas novada garšas, un piedzīvo radīšanas prieku! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.52927303sec.