VNĪ atklāj pieteikšanos Īles sanatorijas un Mālmuižas izsolēm

2023.gada 22.martā VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) atklāj pieteikšanos nekustamo īpašumu “Īles sanatorija”, Īles pagastā, Dobeles novadā un “Mālmuiža”, Lejasciema pagastā, Gulbenes novadā izsolēm. Pieteikties izsolēm interesenti varēs līdz š.g. 11.aprīlim, informē VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.

Nekustamo īpašumu “Īles sanatorija” no 2007.g. līdz 2014.g. 30.maijam pārvaldīja Labklājības ministrija. VNĪ pārvaldībā īpašums nonāca 2014.gada 30.maijā, kad Labklājības ministrija to nodeva Finanšu ministrijas valdījumā. Tā kopējā platība ir 23 hektāri un tajā ietilpst arī meža zeme 14,4 hektāru platībā un 22 būves. Izsoles sākuma cena ir 88 200 eiro. Vairāk par īpašumu iespējams uzzināt šeit vai īsā video materiālā.  

Īles muižas apbūve veidojusies 19.gs. un 20.gs.sākumā ar raksturīgu 19.gs.vidus muižas centra plānojumu un telpisko organizāciju. Muižas vēsturiskajā apbūvē saglabājusies pils, parks, ar pārveidojumiem – stallis, veļas māja un krogs, kā arī 20.gs.20.-30.gadu sanatorijas apbūves elementi – direktora māja, sauļotava un bijusī kantora ēka.

Savukārt nekustamajā īpašumā “Mālmuiža” atrodas vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis “Mālmuižas apbūve”. Mālu muižas kungu māja celta 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā, īpatnēja izskata, būvēta no trīs daļām: divām gandrīz paralēlām un trešās savienojošas daļas. Ēkas aizmugurē bijis izbūvēts balkons, kas laika gaitā zudis, bet palikusi terase ar kāpnēm. Pirmais stāvs būvēts no ķieģeļiem, bet otrais un jumta stāvs – no koka. Logu ailas un atdalošās joslas starp stāviem jeb dzega bijusi greznota ar koka siluetzāģējumiem – zobiņveida kokgriezumiem. Tikai pateicoties koka daļām, ēka ieguvusi patīkamāku izskatu. Izsoles sākuma cena ir 80 800 eiro. Vairāk par īpašumu iespējams uzzināt šeit vai īsā video materiālā.  

Pieteikties izsolēm iespējams interneta vietnē izsoles.ta.gov.lv. Īpašuma apskatei iespējams pieteikties jau šobrīd, rakstot uz e-pasta adresi: [email protected].  

“Mūsu mērķis ir ilgtspējīga un uz izaugsmi vērsta nekustamo īpašumu pārvaldība. Ņemot vērā, ka publiskajam sektoram abi īpašumi vairs nav nepieciešami – meklējam jaunas īpašumu attīstības iespējas, kas ietver arī to atsavināšanu. Apzināmies, ka īpašumu atsavināšana šā brīža ekonomiskajā situācijā būs izaicinoša, taču esam apņēmības pilni dot īpašumiem un to vēsturiskajām vērtībām un stāstiem jaunu elpu. Esam pārliecināti, ka nekustamo īpašumu iegāde un attīstība joprojām ir nozīmīgs investīciju ieguldījums un šis ir viens no veidiem kā veicināt sen izsapņotu ideju īstenošanas iespējas,” norāda A.Vārna.

Atbilstoši kapitālsabiedrības stratēģijai, VNĪ ilgtermiņā uztur īpašumus, kas nepieciešamas valsts pārvaldei, savukārt īpašumi, kuri publiskajām iestādēm ilgtermiņā nav nepieciešami un valstij rada zaudējumus, likumā noteiktajā kārtībā tiek pārdoti publiskas izsoles ceļā vai tiek izskatīta īpašumu nodošana citiem valdītājiem. Pamatkapitālā esošie īpašumi, kas rada zaudējumus kapitālsabiedrībai un kurus nav iespēja iznomāt komercnomniekiem, tiek virzīti atsavināšanai, tādejādi dodot tiem iespēju iegūt jaunu pielietojumu.

VNĪ nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību 350 ēku un būvju īpašumiem, kuros ietilpst 975 ēkas 0,95 miljonu m2 platībā, kā arī zeme zem ēkām 599 ha platībā, un 3441 zemes īpašumam ar kopējo platību 892 ha. VNĪ ir viens no 23 Latvijas uzņēmumiem, kas 2022.gadā Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēma augstāko platīna godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100 % akcionārs ir Finanšu ministrija.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Grupas DUCELE saulgriežu koncerts Valmieras novada Tūrisma pārvalde
20. jūnijā plkst. 20.00 Jērcēnmuižas parkā aicinām uz latviešu ekoloģiskās mūzikas grupas “Ducele” vasaras saulgriežu ieskaņas koncertu. Ieeja | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.06.2024 - 17.06.2024 Izdots ceļvedis "Labi Būt Bauskas novadā"! Bauskas TIC
Izdots kultūras un tūrisma ceļvedis "Labi Būt Bauskas novadā"! | Skatīt vairāk
Brīvdienas ģimenēm ar bērniem Bauskā! Bauskas TIC
Iepazīsti tūrisma piedāvājumu ģimenēm ar bērniem! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.06.2024 - 15.06.2024 ANCE KRAUZE, ZIGFRĪDS MUKTUPĀVELS Jaunmoku Tukuma TIC
15. jūnijā plkst. 18.00 Jaunmoku pils Kolonnu zālē solisti Ance Krauze un Zigfrīds Muktupāvels izpildīs Jāņa Lūsēna koncertprogrammu ar Austras | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.6585772sec.