Ar valsts filmu programmas atbalstu tapusi dāņu producentu spēlfilma «Bez robežām»

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) administrētās programmas “Ārvalstu filmu uzņemšana Latvijā” ietvaros tapusi jauna dāņu producentu apvienības “Nordisk Film” un SIA “Munchhausen Productions” lielbudžeta spēlfilma “Bez robežām” (“Boundless”). Filmas pirmizrāde notiks 31. janvārī Kopenhāgenā, bet no 1. februāra tā būs skatāma Dānijas kinoteātros.

“Esam pagodināti, ka daudzu Eiropas valstu producenti izmanto Latviju kā lokāciju savu kino darbu veidošanā. Filma “Bez robežām” saņēma līdzfinansējumu 364 tūkstošu eiro apmērā, bet kopējais filmas budžets bija daudzkārt lielāks. Tas nozīmē, ka šādi projekti ne tikai ceļ Latvijas starptautisko prestižu, bet nodrošina arī papildu ienākumus valsts budžetā,” tā LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja.

Darbs pie filmas norisinājās 2022.gada septembrī un oktobrī. Projektā bija iesaistīti teju simts cilvēku liela kino profesionāļu komanda no Latvijas un Dānijas, divdesmit dāņu aktieru un vairāk nekā septiņi simti masu skatu dalībnieku no Latvijas. Filmēšana notika Kuldīgas un Rīgas apkārtnē - Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Finanšu ministrijas ēkā Vecrīgā, Rīgas Kinostudijā un daudzās vēsturiskajās rūpniecības zonās Sarkandaugavā, kurās tiks atveidota Bornholmas sala.

“Nordisk Film” ir viena no senākajām un prestižākajām filmu studijām pasaulē. Filma ir populārā dāņu rakstnieka Jussi Adlera-Olsena bestselleru detektīvromāna par Q nodaļu ekranizācija, kurā piedalās ļoti spēcīgs Dānijas aktieru sastāvs – galveno lomu atveido viena no lielākajām dāņu kinozvaigznēm Ulrihs Tomsens. Aktieru vidū ir arī Sofija Torpa, Afšins Firūzi, Jūakims Fjelstrups, Sērens Mallings, Helle Fagralida, Rasmuss Bjergs, Pēters Mīginds un aktrise Heda Stīrnsteta.

“Dāņu kolēģi novērtējuši Latvijas kino nozares profesionāļus. Katru dienu 60-70 dažādu jomu speciālisti no Latvijas plecu pie pleca strādāja blakus dāņu kolēģiem visos filmēšanas posmos - arī tajos, kas notika Bornholmā un Kopenhāgenā, ne tikai Latvijā. Īpaši jāizceļ pašmāju mākslinieku dalība filmas radošajā sastāvā – izpildproducente Madara Kalniņa, filmas grima māksliniece Aija Beata Rjabovska, Latvijas puses mākslinieks Aldis Meinerts, kostīmu māksliniece Līga Krāsone, skaņu režisors Mārtiņš Rozentāls, gaismu mākslinieks Pēteris Skujiņš un fotogrāfs Armands Virbulis,” uzsver Elīna Jozauska, SIA “Munchhausen Productions” producente, informējot, ka šobrīd Latvijā filmu nebūs iespējams noskatīties, tomēr turpinās sarunas par filmas ievietošanu kādā no straumēšanas platformām.

Spēlfilmas “Bez robežām” veidošanai tika piešķirts Latvijas valsts budžeta līdzfinansējums LIAA programmā “2022. gada valsts budžeta līdzfinansējuma konkurss ārzemju filmu filmēšanai Latvijā” ietvaros, kā arī Rīgas pašvaldības līdzfinansējums programmā “Rīgas Filmu Fonds”.

Kopumā šajā LIAA administrētajā programmā no 2022. gada marta līdz 2023. gada jūnijam ar līdzfinansējumu 3,62 miljonu eiro apmērā atbalstīti 16 filmu projekti no 11 valstīm - Austrijas, Dānijas, Francijas, Itālijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Šveices, Vācijas.

Šobrīd notiek konkursa 6. kārtas filmas projektu vērtēšana, kurā iesniegti 7 projekti. 

Konkursa “Valsts budžeta līdzfinansējums ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā” mērķis ir piesaistīt ārvalstu finansējumu Latvijas filmu nozarei un citām nozarēm, atbalstot ārvalstu filmu, tajā skaitā spēlfilmu, animācijas un dokumentālo filmu, kā arī televīzijas filmu, uzņemšanu Latvijā. Kino nozares sniegtie pakalpojumi būtiski stimulē valsts ekonomikas attīstību un atpazīstamību. Ar līdzfinansējuma palīdzību efektīvi tiek veicināta nodarbinātība dažādos, arī ar filmu nozari tieši nesaistītos tautsaimniecības sektoros (piemēram, viesmīlība, ēdināšana, transporta pakalpojumi), vienlaikus stiprinot filmu nozares profesionāļu starptautisko konkurētspēju.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.05.2024 - 16.06.2024 Vasaras Saulgriežu svinības TUKUMĀ Tukuma TIC
Ar dziesmām ieskandēsies pirmā vasaras nakts 20.jūnijā pulksten 21:00 Durbes estrādē. Ugunskurā degs trejdeviņas pagalītes. | Skatīt vairāk
Latvija
Atklāj Gulbeni ar elektrovilcieniņu! Gulbenes novada TIC
Atklāj un iepazīsti skaistās ziemeļaustrumu Vidzemes parku un dārzu pilsētas Gulbenes un tās iedzīvotāju stāstu cauri laiku lokiem! | Skatīt vairāk
IELĪGOŠANA | pie Tukuma tirgus Tukuma TIC
22.jūnijā no 9:00 pie Tukuma tirgus būs gan mājražotāju tirdziņš, gan koncerts, gan motociklu apskate, gan arī uzvedums "Jāņu nakts mistērija" | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.06.2024 - 21.06.2024 Lai skan bugi BURZMĀ Burzma
70. un 80. gadu latviešu hīti pie manis! Ieskandini saulgriežus virs Vecrīgas jumtiem, kad vēl, ja ne tagad? Gaidām Tevi 21.jūnijā jau 19.00! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.9748888sec.