Ielīgosim vasaras saulgriežus Ventspilī un Ventspils novadā

Līgo svētku gaidīšana ir īpašs laiks, kad dodamies ziedošajās Latvijas pļavās, lai vāktu Jāņu zāles un pītu vainagus. Ventspils Tūrisma informācijas centrs tradicionāli aicina visus svinēt Līgo svētkus Ventspilī un Ventspils novadā. Svētku organizatori sola jautru līgošanu, aplīgošanu un dejas līdz pat saullēktam. Būs dažādi koncerti, ugunskuru dedzināšana, kā arī tautas tradīciju demonstrēšana, kas radīs īpašu svētku noskaņu svētku apmeklētājiem.

VENTSPILĪ

Ceturtdien, 20.jūnijā, plkst. 21.00 “Ventspils saulrietu mūzikas vakari” koncertu cikla ievaros, Ventspils Dienvidu pludmales kafejnīcā ‘’VIETA, KUR būt.’’ viesosies mūziķis “Chris Noah”. Vairāk skatīt šeit.

Piektdien, 21.jūnijā, Ventspils tirgū sākas Līgo svētku tirgus, kurš turpināsies arī 22. un 23.jūnijā. Tirgus strādās no 7.30 līdz 15.00. Visas trīs dienas Vecpilsētas tirgus apmeklētāji varēs iegādāties izlejamo alu, jāņuzāles, vainagus u.c. Ieradīsies dažādi amatnieki, rotu meistari un mākslinieki un citi tirgotāji. Vairāk skatīt šeit.

Piektdien, 21.jūnijā, plkst. 19.00 Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā notiks tautas deju kolektīvu lielā sadancošanās Vasaras saulgriežos. Pēc lustīgajiem dančiem, ap plkst. 22.30, visi aicināti sanākt pludmalē (pie 6. laipas), kur kopā ar postfolka apvienību “Saule i tuvāk” baudīsim Saulstāvju maģiskās noskaņas mūziku un godu uguns aizdegšanu. Ieeja pasākumos bez maksas. Vairāk satīt šeit.

Sestdien, 22.jūnijā, plkst. 14.00 Zinātnes centra VIZIUM radošā darbnīca “Augu valstība”. Darbnīcas apmeklētāji tiks iepazīstināti ar dabā sastopamajiem augiem un to lomu veselības uzlabošanā. Vairāk satīt šeit.

Svētdien, 23.jūnijā, plkst. 11.00 Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 bērnu parkā “Fantāzija” notiks Līgo lustes bērniem. Būs iespēja kopīgi izdziedāt pazīstamākās līgo dziesmas un piedalīties pazīstamajās rotaļās, izbungot vara bungas, minēt mīklas un, protams, lēkt pāri ugunskuram. Bezmaksas pasākums.

Svētdien, 23.jūnijā, Līgo vakarā plkst. 20.00 Reņķa dārzā aicinām uz joku spēli dziesmotās noskaņās muzikāli teatralizētā uzvedumā “Kā Līze un Zete brauca ventspilniekus lūkoties”. Pēc tam svētku ugunskura iedegšana un no plkst. 22.00 Jāņu nakts zaļumballe ar Ventspils mūziķu grupa “Express”. Pauzēs par dejām gādās dīdžejs Jānis K. Pasākuma teritorijā darbosies kafejnīcas ar gardiem ēdieniem un atspirdzinājumiem. Ieeja pasākumos bez maksas. Vairāk skatīt šeit.

VENTSPILS NOVADĀ

Otrdien, 18.jūnijā, plkst. 18.00 – ielīgošanas pasākums Tārgales Lībiešu sētā. Būs dziesmas, Jāņu tradīciju izzināšana, Jāņu siera gatavošana.

Trešdien, 19.jūnijā, plkst. 21.00 – ielīgošanas pasākums Popes pilskalnā kopā ar Ventspils novada folkloras kopām. Tiks vīta kopīgu vītni, ar kuru rotāt ugunskuru, degs ugunskuru, būs Līgo dziesmas, rotaļas, mīklas.

Piektdien, 21.jūnijā, plkst. 12.00 – ielīgošanas pasākums “Tik, cik būs uguņu uz katra kalna” Ances parka estrādē. Būs vainagu vīšana, siera siešanas meistarklase, tradīciju zināšanu konkurss, rotaļas.

Piektdien, 21.jūnijā, plkst. 21.00 – vasaras saulgrieži Jūrkalnes Ugunspļavā. Būs ugunsrats un ugunsdzirnavas, tradīcijas, rituāli, dziesmas un danči.

Sestdien, 22.jūnijā, plkst. 18.00 – ielīgošanas pasākums pie Puzes zīmes. Tiks darināts Līgo svētku vainags.

Sestdien, 22.jūnijā, plkst. 18.00 – kino vakars Ziru parka estrādē, uz ekrāna tiks demonstrēta filma “Blakus”.

Svētdien, 23.jūnijā, plkst. 15.00 – “Ielīgojam Jāņu nakts krāsās” Piltenes brīvdabas estrādē. Kopā pļavā meklēs īstās Jāņu zāles, tiks pušķota sēta un klāts svētku galds. Dziedās dziesmas, godinās svētku ugunskuru, spēlēs spēles.

Svētdien, 23.jūnijā, plkst. 21.00 – Līgo pasākums Zlēku muižas parkā. Zlēku amatierteātra “Margots” pirmizrāde “Lielā meža pašā vidū…”, pēc tam lustīga līgošana ar DJ Rimantu līdz rīta gaismai.

Svētdien, 23.jūnijā, plkst. 21.00 – Līgo zaļumballe Vārvē uz centra laukuma pie Ventas.

Svētdien, 23.jūnijā, plkst. 22.00 – Līgo balle Užavas estrādē kopā ar grupu “Bez E”.

Svētku svinēšanai nozīmīgs rituāls ir svinību vietas izrotāšana ar atbilstošām dekorācijām, kas atgādina par šo svētku tuvošanos un rada īpašu noskaņu. Tieši tādēļ Ventspilī ir uzsākta Līgo svētku un Jāņu dienas rotājumu izvietošana pilsētvidē. Tradicionālais “Līgo” sauciens dekorācijas veidā “LĪGO” atradīsies dažādās vietās pilsētā – Ventas labā krasta tilta aplī, Lielajā laukumā kopā ar dekoru grupu un pilsētas centrā pie Laikrakstu alejas. Pārventas centrā pie strūklakas “Kāpu priede” būs novietots svētku dekors zirgs ar ratiem, kas būs izgreznots ar papardēm. Šeit varēsiet uzņemt skaistas fotogrāfijas atmiņai par šī gada svētkiem. Savukārt Kuldīgas iela no Lauku ielas līdz Raiņa ielai būs rotāta ar dekoratīviem svētku karogiem pie apgaismojuma stabiem. Rātslaukumā būs izveidota simboliska svētku dekorācija – pūdele, stilizēts ugunskurs koka muciņā, kas piestiprināts kārts galā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
KANDAVAS GAISA BALONU FESTIVĀLS 2024 Tukuma TIC
Kandavas gaisa balonu festivāls būs no 9.līdz 11.augustam. Precīzāka svētku programma vēl sekos. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.07.2024 - 31.07.2024 Atpūties Junior Suite 304 ar skatu uz Domu Dome Hotel
Atpūties Junior Suite 304. 🗝️ ar vannu un skatu uz Doma katedrāli. ✨ | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.07.2024 - 30.07.2024 Iepazīsti Zemgali - Aizkraukles novadu!  Zemgales Tūrisma asociācija
Iepazīsti Aizkraukles novada daudzveidīgo piedāvājumu! | Skatīt vairāk
īpašs ģimenes piedāvājums Bellevue Park Hotel Riga
Īpašais ģimenes piedāvājums! | Skatīt vairāk
no 150 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.49183702sec.