Latvijas valsts neatkarību Liepājā svinēs ar koncertu un muzikālu gaismu un video uzvedumu

Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienā, 18. novembrī,  Latvijas pirmā prezidenta vārdā nosauktajā Jāņa Čakstes laukumā no 17.00 svētku noskaņās un sajūtās baudīsim Liepājai un visai Latvijai nozīmīgu mākslinieku sniegumu. Koncerta noslēgumā apmeklētājiem tiks piedāvāts īpaši šiem svētkiem radīts muzikāls, multimediāls gaismu un ūdens uzvedums, kas liepājniekus un pilsētas viesus priecēs gan svētku vakarā, 18. novembrī, gan sestdienas, 19. novembra, vakarā no 19.00 līdz 23.00.

Koncertā muzicēs Ivo Fomins, Antra Stafecka un Dināra Rudāne. Solisti uzstāsies kopā ar profesionāliem mūziķiem – pavadošā ritma un pūšaminstrumentu grupu, veidojot bigbendiskas muzikālās krāsas un noskaņas. Saistošas un interesantas aranžijas jau pazīstamām dziesmām izveidojis Jānis Ivuškāns. Koncerta programmā kā pārsteiguma viesi uzstāsies latviešu popmūzikas grupa “Musiqq”. Repertuārs plānots tā, lai spētu uzrunāt un aizraut visu paaudžu svētku dalībniekus.

Svinīgā pasākuma laikā tiks nodrošināts surdotulkojums, kas dos iespēju vājdzirdīgiem un nedzirdīgiem pasākuma apmeklētājiem piedalīties svētku norisēs.

Koncerta noslēgumā, atskaņojot īpaši radītu muzikālu motīvu, svētku apmeklētājus priecēs muzikāls gaismu un video stāsts. Uzvedums ilgs septiņas minūtes un atkārtosies ik pēc 10 minūtēm. Radot iespēju uzvedumu noskatīties atkārtoti un vēlamā laikā svētku nedēļas nogalē, Jāņa Čakstes laukumā tas būs skatāms un baudāms divus vakarus – 18. un 19. novembrī no 19.00 līdz 23.00. Muzikālo gaismas stāstu uz ūdens piedāvā SIA “Artistic”. Tā muzikālo noformējumu veidojis Jānis Ivuškāns, video projekcijas izstrādājis Ritvars Embrekts.

Radot īpašo stāstu valsts svētkiem Liepājā, mākslinieki skaidro, ka iedvesmu guvuši no 1918. gada 18. novembra notikumiem un sajūtām, kas iespējams valdījušas tagadējā Latvijas Nacionālā teātra ēkā brīdī, kad Latvijas Tautas padome pasludināja Latviju par neatkarīgu un demokrātisku republiku. “Ja vien mums būtu iespēja uzlūkot šo notikumu kaut caur logu un sajust to milzu ticību, alkas un spēju pārvarēt jebkādus šķēršļus savas valsts vārdā,” emociju gammu apraksta mākslinieki, turpinot ar vēlējumu ikvienam no mums to sajust arī šodien, savā ikdienas steigā un likstās, lai spētu nosargāt un dāvāt šo gaismu sev apkārt. Mākslinieki aicina, klausoties un vērojot uzvedumu, kurā ietverti dažādi vizuāli spilgti elementi, sajust īpašo noskaņu: “Tā bija gluži kā uguns, kā gaisma, kas nekontrolētā ātrumā izplatījās un ar milzu saliedētību vienoja latvju tautu. Un par spīti bargajām ziemām, okupācijas gadiem, pat visspēcīgākās vētras un stiprākie vēji nespēja šo gaismu apdzēst.”

Arī 18. novembrī, sirdīs un domās esot kopā ar ukraiņu tautu un apmeklējot svētku pasākumu, ikviens aicināts atsaukties akcijai – ziedot sveces un parafīnu, lai varētu izgatavot ierakumu sveces nogādāšanai Ukrainā valsts aizstāvju vajadzībām. Tāpat kā Lāčplēša dienā Jāņa Čakstes laukumā šim nolūkam tiks izvietota ziedojumu kaste. Vairāk par akcijas mērķi un norisi www.palidzibaukrainai.lv un www.facebook.com/tavidraugi.

Svētku norises un apmeklētāju drošībai 17. un 18. novembrī ir plānoti satiksmes ierobežojumi ap Jāņa Čakstes laukumu un tam pieguļošajās ielās:

- no 17. novembra 14.00 līdz 19. novembra 9.00 tiks noteikts apstāšanās un stāvēšanas aizliegums Alejas ielas posmā no Jēkaba Janševska ielas līdz Rožu ielai un Rožu ielas posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Alejas ielai;

- svētku dienā, 18. novembrī, no 16.00 līdz 23.00 transportlīdzekļu kustība tiks pilnībā slēgta Alejas ielā no Jēkaba Janševska ielas līdz Peldu ielai. Kā arī tiks slēgts Rožu ielas posms starp Alejas ielu un Kuršu ielu un braukšanas virziens no Tomu ielas Alejas ielas virzienā;

- īslaicīgi vai daļēji ierobežojumi 18. novembrī skars arī tramvaju kustību laika posmā no 17.00 līdz 19.00.

Liepājas Kultūras pārvalde aicina liepājniekus un pilsētas viesus izbaudīt svētku piedāvājumu, apmeklējot dažādas pilsētas kultūras dzīves norišu vietas. Liepājas muzejā līdz 18. decembrim būs skatāma ekspresizstāde par ievērojamo Latvijas Neatkarības kara dalībnieku, kara ārstu Jēkabu Alksni (1870-1957). Koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā "Civita Nova” - izstāde “Liepājas operai – 100”, kas veidota sadarbībā ar Liepājas muzeju un veltīta nozīmīgām lappusēm Liepājas kultūrvēsturē. 17. novembrī 19.00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, ieskandinot Latvijas valsts dzimšanas dienu,  Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra, Liepājas Bērnu un jaunatnes centra un Liepājas Universitātes deju kolektīvi aicina uz valsts svētku koncertu “Skaista mana tēvu zeme”. 17. novembrī 19.00 koncertzāles "Lielais dzintars" Lielajā zālē skatāms valsts svētku koncerts “Latvijai 104” kopā ar latviešu mūsdienu a capella grupu “Latvian Voices”, pianistu Reini Zariņu un Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā. Pēc divu gadu pārtraukuma, 18. novembrī, 20.00 Liepājas Latviešu biedrības nams aicina uz svētku balli ar grupu “Galaktika” “Svētku balle – Daudz laimes!”. 19. novembrī klubā “Kursa” iespēja ballēties kopā ar grupu CREDO “Ko tu dungo savā kabatā?”. 20. novembrī 19.00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē valsts svētku koncertprogramma “Mans zelts ir mana tauta”, kurā muzicēs Zigfrīds Muktupāvels, Dināra Rudāne, Anmary, Atis Ieviņš un instrumentālā grupa - Jānis Lūsēns, Aivars Gudrais, Harijs Gūtmanis,  Jānis Lūsēns jun. Plašāk par svētku dienu pasākumiem https://kalendars.liepaja.lv .

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.05.2023 - 02.06.2023 Ražotne "Dzidris" aicina degustēt vīnu Aizkraukles novada TIC
“Dzidris” ir mājas vīns, kas darīts Aizkraukles novada Aiviekstes pagasta zemnieku saimniecībā “Ozoliņi”. | Skatīt vairāk
Latvija
 Pasākums ģimene " SMAIDIŅŠ" Tukumā  Tukuma TIC
Pasākums patiks gan lieliem, gan maziem. Biļetes - bezrindas.lv, īpašais pārsteigums: grupa "Bermudu Divstūris". | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.05.2023 - 31.05.2023 Iečekojies Gulbenes novadā! Gulbenes novada TIC
Ceļo un spēlē spēli Gulbenes novadā! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.43343115sec.