«Ziemeļu saulgrieži» Līgo svētku vakarā atklās Baltijas un Ziemeļvalstu tradīcijas

«Ziemeļu saulgrieži» Līgo svētku vakarā atklās Baltijas un Ziemeļvalstu tradīcijas

Līgo svētku vakarā – 2025. gada 23. jūnijā pulksten 19.30, ieskandinot Liepāja – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027 programmu, liepājnieki un pilsētas viesi aicināti piedzīvot vasaras saulgriežu burvību pasākumā, kas Jūrmalas parkā un pludmalē apvienos Baltijas un Ziemeļvalstu saulgriežu tradīcijas, mūziku un dabas rituālus.

“Ziemeļu saulgrieži” šovasar iezīmēs jaunu draudzību ar ziemeļu kaimiņiem. Šie svētki ļaus paskatīties uz vietējām tradīcijām pasaules kontekstā, vienlaikus stiprinot saikni starp ziemeļu reģiona kopienām un savstarpēji bagātinot vienam otru. Šī būs pirmā no vairākām “Ziemeļu saulgriežu” norisēm, kas nākamajos gados turpināsies arī reģionos – Dienvidkurzemes un Kuldīgas novadu lauku sētās.

Šogad pasākumu kopums notiks Liepājas Jūrmalas parkā un pludmalē. Lielā koncerta skatuve atradīsies Jūrmalas parkā, pie bērnu laukuma, savukārt saules un uguns rituāls norisināsies pludmalē, līdzās Daugavas stadionam. Pasākumus apmeklēt aicināts ikviens interesents, dalība tajos ir bez maksas.

Pulksten 19.30 uz Jūrmalas parka skatuves kāps mūziķes Ieva Tālberga, Magone Pujēna un Elīna Ernstone, izpildot senās Jāņu dziesmas un ambiento elektroniku. Programmas turpinājumā pulksten 20.20 uzstāsies grupa “Gabba” (Norvēģija) ar sāmu joiku un pasaules mūziku. Svētku balle paredzēta no pulksten 23.00 līdz pulksten 3.00 kopā ar grupām “Klaidonis” un “4kw”.

Viens no vakara skaistākajiem un noskaņām bagātākajiem notikumiem gaidāms saulrieta laikā. Pulksten 21.30 apmeklētāji aicināti pulcēties pludmalē, kur norisināsies līdz šim nebijis Saules rituāls un Jāņuguns iedegšana. Īpaši veidotā Saules rituāla performancē piedalīsies Latvijas un ārvalstu mākslinieki: mūziķe Romina Liška (Romina Lischka, vokāls, viola da gamba, Beļģija), Rošīna Elsaftija (Roisin Elsafty, vokāls, Īrija), Laima Jansone (kokle, Latvija) un horeogrāfu apvienība IevaKrish (Lietuva, Latvija).

Noslēgumā vakara apmeklētājus sagaidīs uguns iedegšanas rituāls ar tradicionālās kultūras pētnieku Ingu Freibergu un folkloras kopu “Ēdol’s Ķist” (vadītāja Zane Jančevska). Uguns tiks iedegta kopīgi, ar kolektīviem veltījumiem un spēka dziesmām.

Šobrīd notiekošo remontdarbu dēļ nokļūšana pludmalē pie “Daugavas” stadiona rezerves laukuma iespējama, izmantojot izeju pie Glābšanas stacijas.

"Ziemeļu saulgrieži" tiek īstenoti Liepāja 2027 programmas ietvaros kopā ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centru. Finansē Kultūras ministrija un Liepājas valstspilsētas pašvaldība. Atbalsta Baltijas reģionā lielākais autobusu pārvadājumu uzņēmums “Lux Express”.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
ADD STORY māja- tava stāsta starts! Rēzeknes pilsētas TIC
Ērtības + daba Sauna + kubuls Laivas + pludmale Banketi + brokastis Tavs stāsts, tava atpūta! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.07.2025 - 17.07.2025 Skati maršrutu:Bauska-Brukna-Vecumnieki Bauskas TIC
Dodoties virzienā no Bauskas uz Vecumniekiem ir iespējams atklāt novada daudzveidību, pat neveltot ilgstošu laiku ceļā! | Skatīt vairāk
Vīngliemežu audzētavu "Ošu mājas" Preiļu novada TIC
Apmeklējuma laikā būs iespēja iepazīties ar vīngliemežu dzīves ciklu, to fizioloģiju, audzēšanas un pārstrādes niansēm aizraujošā un | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.07.2025 - 23.07.2025 ✈️ TENERIFE, ĒĢIPTE & AAE  Coral Travel Latvia
Šķiet, ka karstā vasara ir vēl tālu? Mēs zinām vietu, kur tā ir cauru gadu! Īpašs piedāvajums ceļojumiem rudens/ziemas sezonā! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.72706604sec.