«Tallink Grupp» publicē 2021. gada 1. ceturkšņa finanšu rezultātus

Tallink Grupp 2021. gada 29. aprīlī paziņoja savus neauditētos finanšu rezultātus par 2021. gada 1. ceturksni – uzņēmuma neauditētie neto zaudējumi sasniedza EUR 34,4 miljonus (2020. gada 1. ceturkšņa neto zaudējumi bija EUR 30,2 miljoni). Grupas neauditētie konsolidētie ieņēmumi ir EUR 53,7 miljoni, kas ir par 65,3% jeb EUR 101,2 miljoniem mazāk, salīdzinot ar to pašu periodu 2020. gadā. Grupas neauditētais EBITDA rādītājs nav ievērojami sliktāks, salīdzinot ar 2020. gadu, sasniedzot EUR -6,3 miljonus (EUR -1,3 miljoni 2020. gada 1. ceturksnī).

Grupas investīciju apjoms 2021. gada 1. ceturksnī bija ievērojami mazāks, nekā tajā pašā periodā 2020. gadā un sasniedza EUR 4,2 miljonus. Ņemot vērā mainīgo  ekonomisko vidi un kuģu darbības apturēšanu, ieguldījumi, kas saistīti ar kuģu darbību tika samazināti līdz minimumam, nodrošinot tikai kritiskos un neatliekamos tehniskās apkopes un remonta darbus. Lielākās investīcijas tika veiktas 2020. gada ietvaros, tāpēc uzņēmums paredz, ka līdz par 2021. gada noslēgumam nepieciešamo investīciju apjoms saglabāsies zems.

Uzņēmuma personāls 2021. gada 1. ceturksnī samazinājies līdz nedaudz vairāk kā 3 900 darbiniekiem, salīdzinot ar 2020. gada 1. ceturksni. Tāpat 2021. gada 1. ceturksnī ir novērojams būtisks personāla izmaksu samazinājums, un uzņēmums paredz, ka visu 2021. gadu tas turpinās izjust pagājušajā gadā pieņemto grūto lēmumu ietekmi.

Uzņēmums turpina uzturēt augstu likviditātes rezervi EUR 96,4 miljonu apmērā, nodrošinoties gan ar skaidras naudas rezervēm, gan arī neizmantotām kredītlīnijām.  Tāpat uzņēmumam ir neizmantota apgrozāmo līdzekļu aizdevuma daļa no Nordic Investment Bank EUR 90,0 miljonu apmērā.

Komentējot rezultātus, Tallink Grupp valdes priekšsēdētājs Pāvo Negene sacīja:

“Mēs jau iepriekš zinājām, ka šis būs smags ceturksnis – pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai, kļuva skaidrs, ka tiks noteikti jauni ceļošanas ierobežojumi un esošie turpināsies. 2020. gada 1. ceturksnī mums bija vismaz divi mēneši, kad varējām vairāk vai mazāk pilnvērtīgi strādāt, turpretī šogad visi pirmie trīs mēneši noritēja darbā, rēķinoties ar nozīmīgiem ierobežojumiem.

Tāpat kā visi ceļojumu, tūrisma un starptautisko pārvadājumu nozares pārstāvji, arī mēs turpinām strādāt, piemērojot ārkārtīgi elastīgus un radošus risinājumus, stingri kontrolējot visas izmaksas, meklējot alternatīvos ieņēmumu avotus, katru nedēļu pārskatot īstermiņa un ilgtermiņa plānus un to scenārijus. Tajā pat laikā ar nepacietību gaidām, kad mūsu valdības, atbildīgās iestādes un ES gūs zināmu progresu ar vakcinācijas procesu, vakcinācijas pasēm un citiem soļiem, kas pēc iespējas ātrāk ļautu un atvieglotu ceļošanu vismaz Eiropā.”

Turpina P. Negene: “Neskatoties uz ievērojamo mūsu ieņēmumu samazinājumu šī gada 1. ceturksnī, esmu gandarīts, ka mums ir izdevies izvairīties no būtiska EBITDA rādītāja samazināšanās, un tas, protams, ir rezultāts mūsu nozīmīgajiem centieniem kontrolēt izmaksas un uzlabot darbības efektivitāti, kā arī pateicoties dažādiem atbalsta mehānismiem, kurus izmantojām. Salīdzinot ar 2019. gada 1. ceturksni, kad uzņēmuma darbība noritēja ierastajā ritmā, mūsu ieņēmumi samazinājās par EUR 152 miljoniem, bet kopējā ietekme uz mūsu EBITDA bija aptuveni EUR -10 miljoni. Esam pateicīgi valdībām un visiem darbiniekiem par atbalstu un centieniem palīdzēt mums noturēties virs ūdens.

Man personīgi ir ļoti patīkami redzēt, ka Tallink Grupp akcionāru skaits šajos izaicinošajos laikos turpina pieaugt, līdz šim sasniedzot kopumā 25 702 akcionārus. Tā ir skaidra zīme par mūsu akcionāru ticību un uzticību uzņēmumam, lēmumiem un rīcībai ilgtspējīgas uzņēmējdarbības nodrošināšanai. Turpinām darīt visu iespējamo, lai akcionāriem piedāvātu labu dividenžu ienesīgumu nākotnē.”

“Mēs ļoti ceram, ka tuvākajā nākotnē spēsim īstenot vismaz dažus scenārijus, ko esam iecerējuši un sagatavojuši šī gada vasaras sezonai, un tādējādi veicināt nākamo šī gada ceturkšņa rezultātu uzlabošanos. Tallink Grupp komanda ir labi motivēta un gatava strādāt, lai tā notiktu,” secina Negene.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.12.2023 - 06.12.2023 Izstāde Liepājas okupācijas muzejā. Liepājas reģiona TIB
1. decembrī Liepājas okupācijas muzeja izstāžu zālē K. Ukstiņa ielā 7/9 atklās gleznotāja Solomona Geršova darbu izstādi “Māksla Gulagā. | Skatīt vairāk
I Pasaules kara mantojuma privātkolekcija TAKA
Stikānu ģimene nodarbojas ar vēsturisko artefaktu vākšanu. Ir izveidota Pirmā un Otrā pasaules kara artefaktu kolekcija. | Skatīt vairāk
Kameršļūkšana - Katiņaklanā!  Alūksnes TIC
Baudi ziemas priekus traucoties no Katiņkalna ar pūsli, pieejama arī silta vieta, kur padzert siltu tēju un kafiju! | Skatīt vairāk
Atpūta viesnīcā Soho un Floating Tartu Estravel Latvia
Paviesojieties Tartu - 2024. gada kultūras galvaspilsētā - jau tagad un izbaudiet jaunu pieredzi - spa atpūtu "Peldošajā Tartu". // Atpūta 2 personām | Skatīt vairāk
no 220 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.24772sec.