INTERVIJA AR CEĻOTĀJU: spontānā ceļotāja Margita Moldere stāsta par pieredzēto Maltā

INTERVIJA AR CEĻOTĀJU: spontānā ceļotāja Margita Moldere stāsta par pieredzēto Maltā

Malta ir tūristu iemīļots ceļojumu galamērķis šīs valsts skaisto dabas skatu un aizraujošās kultūras dēļ. Pagājušā gada oktobrī ceļot mīlētāja Margita Moldere devās kārtējā īpaši nepārdomātajā, spontānajā ceļojumā – šoreiz tieši uz šo valsti. Viņa paguva izpētīt dažas no Maltas pilsētām un iepazīt šīs valsts kultūru – par pieredzēto Margita pastāstīja arī Travelnews.lv.

Uzziņa

Nodarbošanās – Datu aizsardzības speciāliste TallinHotels Igaunijā

Brīvajā laikā patīk – lasīt grāmatas, fotografēt, apmeklēt kino un sporta zāli

Apceļotās vietas – Īrija, Francija, Vācija, Somija, Zviedrija, Malta un Bulgārija

Valodu zināšanas – Igauņu, angļu valodas un somu valoda sarunu valodas līmenī

BalticTravelnews.com: Vai ceļojums iekrita labā laikā?

Sagadījās tā, ka Maltā tieši šis laiks ir tūristu sezonas beigas, kas nozīmē, ka ir daudz mazāk cilvēku nekā no maija līdz septembrim, tomēr joprojām pilnā sparā darbojas lielākoties visas tūristiem paredzētās aktivitātes. Vasaras mēnešos Maltā ir arī ļoti karsts laiks tāpēc tieši sagadījās, ka ceļojumu sanāca izplānot laikā, kad karstums jau bija rimies.

BalticTravelnews.com: Kas bija tas, kas Maltā piesaistīja?

Mani ļoti piesaistīja Maltas skaistā daba  un siltais klimats, biju arī dzirdējusi, ka šajā valstī ir arī jauki cilvēki. Ceļojumu ierosināja mana draudzene un es cenšos teikt “jā” jauniem piedzīvojumiem, tāpēc var teikt, ka pati īsti pati neplānoju šo ceļojumu, bet vienkārši izmantoju piedāvāto iespēju kaut kur aizbraukt.

BalticTravelnews.com: Vai iepriekš esi bijusi Maltā?

Nē nebiju gan, un, manuprāt, tas ir labi, jo man nebija nekādu aizspriedumu. Vienīgais, ko zināju pirms ceļojuma bija tas, ka tur ir ļoti skaisti, gan arhitektūras, gan dabas skatu ziņā – tā arī bija, neesmu vīlusies.

BalticTravelnews.com: Vai ceļojumu plānojāt pašas?

Jā, mēs bijām sadalījušas pienākumus – es biju atbildīga par lidmašīnas biļetēm kamēr draudzene nokārtoja visu saistībā ar mūsu apmešanās vietu ceļojuma laikā. Par visu atbildējām mēs, nemeklējot profesionāļu palīdzību. Aizlidot nebija tik viegli, jo no Tallinas uz Maltu nav iespējams aizlidot – no sākuma lidojām uz Stokholmu un tad uz Maltu. Latvijā, cik man zināms, nav jāsaskaras ar šādu problēmu.

BalticTravelnews.com: Vai vēlies kaut būtu izmantojusi kādas tūrisma aģentūras pakalpojumus?

Nē, es personīgi nekad ceļojot neesmu izmantojusi tūrisma aģentūru pakalpojumus. Domāju man patīk brīvības sajūta un sajūta, ka notikt var jebkas, jo nekas nav konkrēti saplānots.

BalticTravelnews.com: Ceļojumu aģentūras ceļojumus uz Maltu parasti plāno vidēji nedēļu ilgus – cik ilgu laiku tev sanāca tur pavadīt un kāds, tavuprāt, būtu bijis optimālais ceļojuma laiks?

Mēs Maltā pavadījām tieši nedēļu un domāju, ka tas ir patiešām optimālais laiks, kas būtu nepieciešams, lai varētu pilnībā izbaudīt to, ko piedāvā šī sala. Man personīgi nebūtu bijis iebildumu palikt vēl vienu nedēļu, bet diemžēl tas nebija iespējams. 

BalticTravelnews.com: Kā izplānojāt ceļojuma maršrutu? 

Principā šajā ceļojumā devāmies ar domu “kas notiks, tas notiks” tāpēc katru dienu vienkārši izlēmām, ko vēlamies darīt. Protams, pirms ceļojuma bijām aptuveni izpētījušas, populārākās apskates vietas, bet ceļojuma laikā izdomājām, ka gribam arī vienkārši tāpat pastaigāt un pašas iepazīt Maltu un tās kultūru. 

BalticTravelnews.com: Pašām arī nācās plānot kā tikt no vienas vietas uz citu….

Jā, protams, - Malta ir ļoti maza valsts tāpēc uz daudzām vietām varējām aiziet ar kājām, bet dažkārt izmantojām arī sabiedrisko transportu. Pusotras stundas biļete maksāja aptuveni 2 eiro un vienu biļeti bija iespējams pārbraukt pāri pat pusei salas. Satiksme Maltā vispārīgi ir ļoti aktīva un par traka, piemēram, ieliņas, pa kurām jābrauc ir ļoti šauras un bija grūti aptvert, ka šīs ieliņas bieži ir paredzētas divu virzienu satiksmei. Mums bija bail īrēt auto, šo redzot, un, manuprāt, tāpat no tā nebūtu īpašas jēgas, jo ar pārvietoties ar kājām vai sabiedrisko transportu bija daudz ātrāk.

BalticTravelnews.com: Vai vietējie iedzīvotāji bija izpalīdzīgi un kāds kontakts veidojās?

Cilvēki īstenībā bija pat priecīgi palīdzēt, kad mēs kaut ko jautājām. Visi pret mums bija laipni un pat interesējās par to, vai mums Maltā patīk un par to, no kurienes mēs esam. Bāros, piemēram, cilvēki vienmēr ar mums uzsāka sarunu un stāstīja par vietējo kultūru un, kur vēl mums noteikti būtu jāaiziet. Mēs apmetāmies St. Julians pilsētā, kas ir tā ka paredzēta tūristiem – varbūt tāpēc bija šāda attieksme un atmosfēra, bet kopumā radās ļoti labs iespaids par cilvēkiem visur, arī citās pilsētās. 

BalticTravelnews.com: Kurās Maltas pilsētās biji?

Tātad – jau pirmīt pieminēju St. Julians, kas atrodas ļoti tuvu lielai daļai galveno apskates objektu Maltā kā arī no tās ir ļoti viegli nokļūt citās pilsētās. Šī vispārīgi ir pilsēta, kas paredzēta tūristiem, tā ir ļoti moderna, un tajā ir daudz restorānu, bāru un citu iespēju izklaidēties. Pilsēta var teikt ir pietiekoši maza, lai to varētu izstaigāt, bet pietiekoši liela, lai būtu ko pētīt. Salas mazās platības dēļ pilsētas atrodas ļoti tuvu viena no otras, tāpēc no St. Julian's aiziet uz pie krasta atrodošos pilsētu Sliema bija iespējams 15 līdz 20 minūšu laikā. Pats gājiens bija tā vērts, jo skats, kas pavērās ejot gar akmeņiem klāto jūras krastu, bija neaprakstāmi skaists. Visa krasta garumā slējās palmu koki un otrā ielas pusē bija redzama skaistā arābu stila arhitektūra. Sliema izskata ziņā ielā mērā ir ļoti līdzīga St. Julian's tomēr šajā pilsētā ir mazāk izklaides un nakts uzdzīves vietu – tā ir vairāk orientēta uz iepirkšanos. Protams, biju arī Valletā, kas ir Maltas galvaspilsēta un tā ievērojami atšķīrās no iepriekšējām divām manis apmeklētajām pilsētām, jo Valleta ir ostas pilsēta un tajā ir saglabājies liels daudzums 16. gadsimta arhitektūras mantojuma. Biju arī Marsaxlokk pilsētā, kur bija iespēja piedalīties tur tradicionālajā zivju tirgū – šī pilsēta ir ostas pilsēta un krastā atrodas vairāki restorāni un apkārt esošā atmosfēra tos padara par lielisku pusdienošanas vietu.

BalticTravelnews.com: Vai paspēji apmeklēt visu, ko vēlējies?

Es domāju, ka nē, jo gribētu redzēt un izbaudīt vairāk no dabas – ceļojuma laikā vairāk sanāca pabūt pilsētas. Noteikti vēlos atgriezties. 

BalticTravelnews.com: Kas Maltā bija tas, kas tevi šokēja vai pārsteidza?

Man ļoti patīk doties uz kino un izlēmu to izdarīta arī Maltā, jo laiks to atļāva. Kino apmeklējums kopumā bija pārsteidzoša pieredze – filmas vidū bija oficiāla aptuveni 15 minūšu gara pauze, kas paredzēta, lai nopirktu vēl uzkodas vai vienkārši ieelpotu svaigu gaisu. Tas bija kaut kas neredzēts! Vēl kāda lieta – mani ļoti izbrīnīja mazais gājēju pāreju skaits. Lai tiktu pāri kādai ielai ir vienkārši jākāpj uz brauktuves ar cerību, ka kāds apstāsies un tā arī parasti notiek. Vietējie iedzīvotāji acīmredzot ir pieraduši pie šādas sistēmas un to dara pat nedomājot. Redzot iedzīvotājus šķērsojot ielas pamanīju, ka gājēji vienmēr pateicas autovadītājiem par apstāšanos vienkārši pamājot, kas, manuprāt, ir ļoti jauks žests.

BalticTravelnews.com: Vai, tavuprāt, ceļojums bija izdevies un ko tu ieteiktu tiem, kas arī vēlas uz braukt uz Maltu?

Ceļojums uz Maltu kopumā bija lielisks piedzīvojums un, kā jau minēju, es noteikti tur vēlreiz atgrieztos. Atmosfēra Maltā lielākoties ir ļoti mierīga un nepiespiesta – radās iespaids, ka neviens nesteidzas un vienkārši izbauda dzīvi. Piemēram, sabiedriskais transports gandrīz nekad nepienāk laikā, kā tas lielākoties ir pierasts mūsu Eiropas daļā. Maltā nekas netiek uztverts pārāk nopietni tā kā uz to ir jābūt gatavam. Nedomāju, ka šī valsts ir vieta, uz kuru braukt, lai 7 dienas nogulētu pie baseina vai pludmalē – šī ir patiešām aizraujoša valsts, kuru ir vērts izpētīt.

BalticTravelnews.com: Kā tu vispārīgi izvēlies vietas uz kurām ceļot? 

Plānojot ceļojumus vienmēr ļoti svarīgs faktors ir cik tas izmaksās. Cenšos braukt uz vietām, kur neesmu bijusi un uz kurām iespējams iegādāties lidmašīnas biļetes par pieņemamu cenu. Šobrīd nekur vēl neplānoju ceļot, domāju, ka tas atkal varētu notikt spontāni – man šādi ceļot patīk labāk, jo rodas piedzīvojuma sajūta. Principā esmu gatava ceļot uz jebkuru vietu pasaule, jo man ļoti patīk iepazīt jaunas lietas un vietas un redzēt pasauli no cita skatapunkta nekā ierasts. 

BalticTravelnews.com: Kādas vietas tu noteikti nākotnē vēlies apmeklēt?

Noteikti gribu aizbraukt uz Austrāliju – tas man ir jau gadiem ilgs sapnis. Protams gribētu redzēt dzīvi pilsētas, bet vairāk vēlētos doties pāris mēnešu garā braucienā pa visu valsti, iepazīstot kultūru un cilvēkus. Austrālija vispārīgi man šķiet kā cita pasaule. Vēl ļoti pievilcīgas šķiet Islande un Dienvidāfrika. Islandē ir neaprakstāma, brīnumaini skaista daba un Dienvidāfrikai ir ļoti bagātīga vēsture un kultūra. 

BalticTravelnews.com: Kādas būtu 5 lietas bez kurām tu nespētu izdzīvot ceļojuma laikā?

Domāju, ka laba kompānija, personas dokumenti, kamera, ērti apavi un karte.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Informācijas diena gidiem Cēsīs  Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Katru gadu pavasarī, pirms aktīvās tūrisma sezonas sākuma Cēsīs notiek informācijas diena gidiem. Šogad tā pirmo reizi notiks tiešsaistē. | Skatīt vairāk
Latvija
MELNAIS DIMANTS - Ārstnieciskais SPA  Baltic Beach Hotel & SPA
Viens no unikālajiem Latvijas dārgumiem ir saldūdens ezera dūņas no MARENCE, kas tiek izrakti Raznas nacionālā parka teritorijā 7 metru dziļumā. | Skatīt vairāk
no 39 EUR
"Rudzupuķes" TAKA
Viesu māja un kafejnīca-maiznīca “Rudzupuķes” atrodas senajā un kultūrvēstures tradīcijām bagātajā Latgalē, Sventē. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.04.2021 - 20.04.2021 HERCOGS Slāvu garšu ceļojums - Brančs 2+2! Hercogs Mārupe
Brančs Slāvu garšās pieejams katru dienu un visas dienas garumā! Pasūtīt nepieciešams 2h pirms. Maltīte pietiek 2 pieaugušajiem un 2 bērniem! Cena | Skatīt vairāk
45 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.10788798sec.