LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie «Light House Jurmala» vadītājas Anastasijas Gorikas

LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie «Light House Jurmala» vadītājas Anastasijas Gorikas

Anastasija Gorika pēc vairākiem gadiem darba viesnīcas "Light House Jurmala" mārketinga menedžeres amatā, kļuvusi par tās vadītāju. Aiz ārēji trauslās un šarmantās sievietes ārējā veidola, viesnīcas īpašnieki Anastasijā novērtējuši viņas organizatoriskās dotības un augstās prasības pret sevi, kolēģiem un vienu no retajām viesnīcām Jūrmalā ar skatu uz Baltijas jūru.

BalticTravelnews.com: Kā Jūs raksturotu viesnīcas un restorāna darbu šajā karstajā vasarā?

Anastasija Gorika: Šis vasaras karstums atdzīvināja mūsu Jūrmalu. Ir tāda sajūta, ka mēs atrodamies kaut kur Vidusjūras krastā. Cilvēki bauda pludmales priekus, ēd un dzer daudz, un mēs pat sākotnēji nebijām gatavi tik lielai plūsmai. Katru vakaru viss ir apēsts! Restorānā paēst bez rezervācijas nav iespējams. Dažreiz tāda situācija ir arī pa dienu.

BalticTravelnews.com: Pēc Travelnews.lv vērojumiem pie Jums bieži notiek dažādi pasākumi, kāzas.

Anastasija Gorika: Jā, tā ir, jo mēs atrodamies jūras krastā, un pie mums vienmēr ir romantiski, bet, protams, bez profesionālas pieejas un pieredzes cilvēki neuzticētu mums savus nozīmīgos dzīves notikumus. Šajā sezonā jau kādi 30 pasākumi ir bijuši un augustā "Light House Jurmala" paredzēti vēl ap 13 pasākumiem – kāzas, jubilejas. Īsts maratons! Jau aizvadītā gada decembrī mēs pamanījām, ka apgrozījums pakāpeniski palielinās, sākas agrās rezervācijas šai vasarai. Mums šis ir ļoti labs gads!

BalticTravelnews.com: Vai līdz ar šādu pieprasījumu paceļat pakalpojumu cenas?

Anastasija Gorika: Nē, speciāli neko neesam mainījuši. Mums ir noteikta cenu politika - dzīvošanai viesnīcā ir atšķirīgas cenas nesezonā, vasarā un pašā pieprasītākajā laikā no jūlija līdz augusta vidum. Ēdienkartes piedāvājuma cena visu gadu gandrīz nemainās. Dažreiz nelielas izmaiņas gadās, bet tās ir saistītas ar kādu noteiktu produktu pieejamību.

BalticTravelnews.com: Vai esat izstaigājusi Jūrmalas pludmali? Kāds ir iespaids par šeit apkārt notiekošo?

Anastasija Gorika: Protams! Maijā es arī apstaigāju visus tuvumā esošos konkurentu restorānus un viesnīcas, lai paskatītos viņu darbu. Katrā vietā pusdienoju vai iedzēru kafiju, un secināju, ka daudziem iet grūti. Apkalpošana, lielākoties, bija slikta, taču tajā pašā laikā sapratu, ka ne par velti esmu piekasīga savā darbavietā.

BalticTravelnews.com: Cik viegli vai grūti ir veidot kolektīvu, vai pašreiz valda tendence, ka darbinieki pieprasa lielākas algas?

Anastasija Gorika: Darba tirgū viesnīcā un restorānā strādāt gribētāji galvenokārt ir vecumā līdz 30 gadiem. Raksturīgi, ka viņi grib lielāku algu, bet bieži vien ir nepamatoti ambiciozi. Diemžēl, daudzi nevēlas strādāt atbildīgi, plānot darbu, visu laiku viņiem ir jānorāda.

BalticTravelnews.com: Esam dzirdējuši, ka Rīgā strādājošie vasarā maina darbavietu uz Jūrmalu, jo var labāk nopelnīt. Vai tā notiek?

Anastasija Gorika: Jā, tā ir. Pēc maniem vērojumiem viņi šeit arī saņem labu dzeramnaudu.

BalticTravelnews.com: Vai viesi šogad brauc no citām valstīm nekā iepriekš?

Anastasija Gorika: Ziemā pie mums vairāk viesu ir no Skandināvijas valstīm, iespējams, viņiem patīk Jūrmalas klusums šajā laikā. Tagad visvairāk brauc viesu no Krievijas, kas līdzīgi bijis arī agrāk. Tāpat brauc viesi no Vācijas, Lielbritānijas. Rudenī pie mums atbrauks arī ķīnieši.

BalticTravelnews.com: Kā Jūs vērtējat apkārtējo pludmales infrastruktūru, tās sakopšanu un uzturēšanu? Varbūt varat no savas puses kaut ko ieteikt?

Anastasija Gorika: Mums sarežģījumus rada tieši viesnīcas priekšā un blakus izvietotie atkritumu konteineri. Kad pie mums notiek pasākumi, viesi vēlas nofotografēties uz jūras fona, bet grūti to izdarīt tā, lai, piemēram, kāzu fotogrāfijā nebūtu redzami arī atkritumu konteineri. Varbūt varētu tās tomēr nolikt tālāk... Līdzīgi ir ar tualetēm, tās varētu novietot tuvāk mežam.

Pludmale noteikti ir jāattīsta, vajadzētu kaut ko interaktīvu ierīkot. Tāpat bērnu laukumos varētu būt pieejamas atraktīvākas nodarbes. Uz pludmali brauc tik daudz ģimenes ar bērniem, bet nav īsti, ko darīt.

BalticTravelnews.com: Ja runājam par kluso sezonu, kas Jūrmalā būtu vajadzīgs, lai vairāk pievilinātu tūristus?

Anastasija Gorika: Ja būtu vēl kāds liels izklaides objekts, noteikti cilvēku ierastos vairāk. Mēs jau redzam, cik daudz brauc speciāli uz Līvu Akvaparku, bet vajag vēl kaut ko!

Varbūt arī klusajā sezonā jāorganizē vēl kādi pasākumi. Jā, iespējams, sākumā nebūtu tik liels pieprasījums, bet, ja tas būtu kaut kas tikpat saistošs kā vasarā Laimas Vaikules organizētais festivāls... Pamanījām, cik daudz viesu tajās divās nedēļās atbrauca uz Jūrmalu. Arī es biju aizgājusi uz festivālu, viss labi organizēts, bet man tur bija profesionāla misija – izpētīt kur un kā ir izvietots mūsu logo, jo jau trīs gadus atbalstām šo festivālu. Turklāt, ja sākotnēji runāja par to, ka "Jaunā Viļņa" aiziešanas dēļ nebūs tūristu, tad Laimas Vaikules festivāls to tagad šajā ziņā pilnībā aizstāj. Interese ir ļoti liela.

Redzu, ka pludmalē notiek āra treniņi, jogas nodarbības, taču kaut kas tāds varētu būt vēl vairāk. Kopumā derētu vairāk pasākumu, kas notiktu pludmalē, cilvēki tajos piedalītos ar ģimenēm, pastaigātos un vairāk ienāktu arī piejūras restorānos. Daudzi viesi tieši pastaigas laikā izdomā, ka varētu uzēst, padzerties, un ienāk pie mums. Ja vasarā restorāns aizņemts, tad kādu vietiņu terasē vai pie galdiņiem ārpus viesnīcas var mēģināt atrast pat noslogotākajās stundās.

Jā, tā varētu būt arī zvejnieku iešana jūrā, lai tūristi paskatītos, kā notiek zivju ķeršana. Taču vēlos atzīmēt, ka aizvadītajos divos gados ļoti labi strādā Jūrmalas Tūrisma informācijas centrs. Tiešām var just viņu darbu!

BalticTravelnews.com: Vai pludmalē varētu būt vēl kādi restorāni, viesnīcas?

Anastasija Gorika: Tā kā Spānijas kūrortos Jūrmalas pludmali nevajadzētu apbūvēt, tas būtu par daudz. Ja nu vēl kāda skaista vasaras terase varētu tapt, bet to saimniekiem noteikti jādomā par īslaicīgās būves izskatu. Dažas tagadējās ir briesmīgas. Taču tām vajadzētu būt kā Jūrmalas vasaras rotai. Protams, lai būtu skaisti, jāiegulda daudz.

BalticTravelnews.com: Vai "Light House Jurmala" restorānā ir noteikts, kādā apģērbā drīkst ienākt?

Anastasija Gorika: Nē, vienīgi peldkostīmos gan neielaidīsim.

BalticTravelnews.com: Cik ilgi viesi dzīvo viesnīcā "Light House Jurmala"?

Anastasija Gorika: Šogad vismaz 2-3 diennaktis. Šādi viesi Latvijā dažās dienās atstāj ne mazāk kā no 3000 līdz 5000 EUR. Bet ir arī viesi, kuri pie mums apmetas uz mēnesi, bieži vien viņi ņem pat divus numurus. Un, ja dzīvo mēnesi, summa ir daudz, daudz lielāka. Tādēļ jāstrādā, lai visiem ir labi!

BalticTravelnews.com: Kā Jūsu viesi pavada laiku?

Anastasija Gorika: Viņi sauļojas, peldas, bauda Jūrmalu, kā arī brauc ekskursijās. Galvenokārt izvēlas apmeklēt Rundāles pili, Kuldīgu, Rīgu, Siguldu.

Viesi, piemēram, no Maskavas ir sajūsmā par pludmali, jūru un saka, ka viņiem nekas vairāk nav vajadzīgs – tikai šis miers. Citiem viesiem patīk apmeklēt Dzintaru koncertzāli. Protams, ka arī pie mums dzīvo daudzi tur notiekošo koncertu dalībnieki.

BalticTravelnews.com: Kas Jūsu vadītajā viesnīcā, restorānā ir tāds, kas nav citiem Jūrmalā?

Anastasija Gorika: Piemēram, pie mums akvārijā ir omāri, stores. Klienti izvēlas tieši kuru no omāriem viņi vēlas sev šodien vakariņās un šefpavārs salīdzinoši īsā laikā to pagatavo. Vēl pie mums jūlijā notika režisora Deivida Linča litogrāfiju izstāde, kas ieinteresēja daudzus.

BalticTravelnews.com: Vai ēdienkartē kaut kas ir pamainījies, vai viesi prasa kaut ko citu nekā agrāk?

Anastasija Gorika: Izskatās, ka viesi vairāk vēlas tieši zivju ēdienus, iespējams, gaļa daudziem apnikusi vai ir pārāk smags ēdiens vasaras laikā. Mums ēdienkartē ir "Dienas loms", protams, būtu lieliski, ja to viesu acu priekšā jūrā izvilktu. Taču tas nav iespējams. Toties var redzēt, kā akvārijā noķer omāru!

BalticTravelnews.com: Kā Jūs raksturotu "Light House Jurmala" restorāna ēdienkarti un tās šefpavāra darbu?

Anastasija Gorika: Mums ir izteikta Vidusjūras virtuve, jo mūsu šefpavārs Fjodors Kasatkins ilgu laiku strādājis Itālijā un apguvis Vidusjūras gastronomijas smalkākās nianses un recepšu knifus. Viņam attīstīties arī palīdzējis šefpavārs itālis Manfredo Molteni. Fjodora uzskats ir, ka pats galvenais lai ēdienā izmantotu kvalitatīvus produktus.

Pilnīgi noteikti pie mums ir garšīgākās mīdijas. Esmu to cienītāja un vienmēr visur pagaršoju, bet nekur citur nav tik garšīgi!

BalticTravelnews.com: Pastāstiet nedaudz vairāk par viesnīcu "Light House Jurmala", kā tā ir attīstījusies?

Anastasija Gorika: Viesnīcas nosaukums izvēlēts, lai tā asociētos ar bāku – vieta, kas rāda gaismu, vienmēr pie jūras. Sākotnēji šeit bija tikai viesnīca, un pie administrācijas atradās 4 galdiņi. Taču viesi vēlējās arī paēst, un viesnīca pakāpeniski paplašinājās. Izbūvējām vienu terasi restorāna vajadzībām, bet sapratām, ka ar to vēl par maz. Tā tapa vēl āra terase. Pārbūve notika pirms aizvadītā gada sezonas, un bija saspringts laiks, lai visu saskaņotu, uzbūvētu, iekārtotu. Vēlāk es pati meklēju dizainam nepieciešamās lietas, piemēram, krēslus restorānā un citas lietas.

BalticTravelnews.com:Jūs jau minējāt, ka daudzi šeit svin kāzas. No kādām valstīm ir kāzinieki?

Anastasija Gorika: Dažādi, bet šogad raksturīgi, ka līgavas ir no Latvijas, bet jaunie vīri no Lielbritānijas. Paturam tiesības kāzu rezervētājiem noteikt, ka jāizpērk visa viesnīca, lai netraucētu esošos viesus. Ja arī ir viesi, tad mēs ar viņiem saskaņojam, ka būs pasākums.

BalticTravelnews.com: Vai Jums patīk ceļot? Kur esat bijusi?

Anastasija Gorika: Protams, ka ceļoju un man patīk ceļot! Esmu bijusi Albānijā, Spānijā, Kiprā, Francijā, Vācijā, Dānijā, Bulgārijā, Krievijā, Igaunijā, Lietuvā.

BalticTravelnews.com: Kādēļ pirmo nosaucāt Albāniju?

Anastasija Gorika: Tā bija eksotika. Man tur sanāca doties darījuma braucienā uz dažām dienām pirms gandrīz 10 gadiem, kad tā nebija īpaši mierīga valsts. Visi šausminājās, ka es tur gatavojos doties. Tomēr bez apsardzes gan mēs nekur nestaigājām. Atceros, ka tur pirmo reizi pamēģināju astoņkāji – bija ļoti garšīgi.

BalticTravelnews.com: Kā Jūs vēl atpūšaties? Kādi ir Jūsu hobiji?

Anastasija Gorika: Atvaļinājums man būs septembrī, tad noteikti arī labi atpūtīšos. Jebkurā ceļojumā es nevaru pilnībā atslēgties no darba. Vienmēr skatos, kā strādā turienes viesnīca, restorāns.

Toties es nevaru dzīvot bez sporta. Dažreiz sanāk pirms darba skriet gar jūru. Skriešana man ir kā stresa noņēmējs, plānoju skriet vismaz līdz novembrim. Ceļojumos man arī vienmēr ir līdzi sporta apavi. Regulāri apmeklēju fitnesa zāli. To visu daru labas pašsajūtas dēļ.

Tāpat nevaru dzīvot bez grāmatām. Ja vien ir brīvs laiks, lasu. Pēdējā laikā esmu aizrāvusies ar Remarka darbiem un drīzumā arī aizbraukšu uz Parīzi, aplūkošu viņa izslavēto Triumfa arku. Mīļākā no viņa grāmatām man ir "Trīs draugi". Man patīk, ka varu turēt rokās īstu grāmatu no papīra, nelasu elektroniskās grāmatas. Laika lasīšanai nav daudz, tādēļ izmantoju katru brīvo minūti. Daudz lasu arī meitai, kurai izlasītās grāmatas jau krauju kaudzēs. Mani plauktā gaida Dostojevska "Idiots".

BalticTravelnews.com: Ja Jums vajadzētu gadu nodzīvot kādā pasaules vietā, valstī, kur tas būtu?

Anastasija Gorika: Es gadu pavadītu Spānijā, mazliet protu arī spāņu valodu, un tur uz vietas varētu uzlabot valodas zināšanas. Spānijā esmu bijusi jau Alikantē, Barselonā, Madridē, Ibicā. Alikantē es biju ļoti jaukā atklātā tipa zooloģiskajā dārzā, kur sapratu, ka tikai tāda tipa zoodārzu es varu apmeklēt. Citur es nevaru skatīties uz ieslodzītiem dzīvniekiem.

Vēl es gribētu padzīvot Japānā. No filmām man radies iespaids, ka es izbaudītu turienes kultūru, painteresētos par medicīnu, kas man arī ir tuva tēma.

Trešā vieta varētu būt Islande, kur mani varētu aizraut kontrastiem pilnā daba.

BalticTravelnews.com: Pastāstiet par kādu no saviem jaunākajiem ceļojumiem, ar ko tas paliks atmiņā?

Anastasija Gorika: Laikam pēdējās atminas nav tik jaukas. Pēdējo reizi ar ģimeni biju Bulgārijā. Es domāju, ka tur būs līdzīgi kā jau visur, kur esmu ceļojusi. Taču bija tā, it kā es būtu nonākusi 20 gadus senā pagātnē. Atbraucot Latvijā, sapratu, cik mēs esam mūsdienīgi. Viesojāmies Varnā, Sveti Vlasā, Burgasā. Bijām zooloģiskajā dārzā, kur mans bērns gandrīz raudāja. Es nesaprotu, kā cilvēki tā var izturēties pret dzīvniekiem. Šausmīgi... Nekad vairs uz Bulgāriju nebraukšu!

BalticTravelnews.com: Kur Jums patīk Latvijā atpūsties?

Anastasija Gorika: Laikam kaut kur pie jūras. Es nevaru saprast, kā cilvēki var dzīvot bez jūras. Man patīk arī Kuldīga, Sigulda, Gaujas senleja.

BalticTravelnews.com: Kur mācījāties, studējāt un kā nonācāt tūrismā?

Anastasija Gorika: Augu es Rīgā, mācījos Rīgas 16. vidusskolā. Kādreiz domāju, ka kļūšu par plastikas ķirurgu, bet sapratu, ka man ķīmijā zināšanu ir par maz, lai 100% atbildīgi studētu medicīnu. Bet citādi es nevaru, no manis būtu atkarīga cilvēku veselība vai pat dzīvība. Latvijas Universitātē studēju Vadības fakultātē, man skolā labi padevās matemātika. Vēlāk sapratu, ka man dzīvē vajag arī kaut ko radošu un aizgāju RISEBA studēt sabiedriskās attiecības. Šī specialitāte reizē ir menedžments, bet var ļoti dažādi izpausties arī radošā jomā. "Light House Jurmala" atnācu drusciņ palīdzēt mārketingā, bet tā arī paliku. Jau kādu laiku atpakaļ bija saprotams, ka vajag kaut ko mainīt, lai viesnīca un restorāns varētu tālāk attīstīties. Pavasarī piedāvāja man vadīt "Light House Jurmala". Protams, ka grūtākais šajā darbā ir vadīt kolektīvu, ļoti daudz jārunā, jāstāsta savs redzējums, dažreiz jāatkārto vēl un vēl. Es nekad nekliedzu – mēs visi esam cilvēki.

BalticTravelnews.com: Jūs esat jauna. Vai tam šajā darbā ir kāda priekšrocība?

Anastasija Gorika: Citreiz cilvēki no malas mani pareizi nenovērtē, bet vēlāk pārliecinās, ka labi strādāju. Esmu darbaholiķe.

BalticTravelnews.com: Kāds šajā darbā ir labākais atalgojums?

Anastasija Gorika: Brīži, kad viesnīca ir pilna, restorānā visi ēd ar baudu. Nav stresa un viss notiek tā, kā tam, manuprāt, jānotiek.

BalticTravelnews.com: Ko Jūs nākotnē vēl gribētu darīt?

Anastasija Gorika: Iespējams, kaut ko skaistu darināšu no ādas. Es pabeidzu arī ādas apstrādes kursus. Man patīk darināt skaistas lietas. Viesnīcā arī bieži vien es pati kaut pagatavoju, labprāt kārtoju ziedus utml. Reizēm viesiem nepieciešamas visneparastākās lietas, turklāt ātri un man patīk šādi izaicinājumi.

Uzziņa

"Light House Jurmala" var vienlaikus dzīvot 22 personas. Paēst restorānā ziemas laikā var ap 90 personas, vasaras laikā - 150.

"Light House Jurmala" vasaras laikā strādā apmēram 50 darbinieki, ziemā ap 20.

Deviņus gadus jaunās boutique viesnīcas "Light House Jurmala" interjers ir maksimāli pietuvināts īstam kuģim: hallē ir milzīgs kamīns kuģa kurtuves veidā, klāja lukturi, kuģa sijas, dzelzs durvis ar iluminatoriem un liels akvārijs ar eksotiskiem jūras dzelmes iemītniekiem.

Viesnīcas koncepcija atbilst devīzei "Visa pasaule vienā viesnīcā" – katrs no šiem vienpadsmit numuriem ir mazs konkrētas valsts stūrītis.

Viesiem pieejama privātā pludmale ar atpūtas krēsliem, saulessargiem un pludmales dvieļiem – viesnīcas viesiem bez maksas. Atklātā terase viesnīcas otrajā stāvā, kur iespējams arī sauļoties.

Labierīcības un dušas arī pirmajā stāvā, pludmalē ūdens kāju mazgāšanai.

EKSPRESS JAUTĀJUMI & ATBILDES

Esmu dzimusi un izaugusi...

Rīgā.

Mans zelta likums ir...

viss dzīvē notiek tā, kā tam jānotiek!

Viena no manām jaunākajām atziņām ir...

laiks ir nežēlīgs.

Šajā vasarā mans mērķis ir...

brīvo laiku izmantot uz 100%.

Sevi iepriecinu ar...

saldumiem.

Mans iecienītākais restorāns...

"Koya", "Naples".

Trīs lietas, kas man vēl bez pases vienmēr ir līdzi ceļojumā...

sporta apavi, grāmata, fotoaparāts.

Ja man būtu iespēja, es stundu sarunātos ar...

ar senās civilizācijas cilvēku.

Es kā tūrists ārvalstīs esmu apmierināts, ja...

manas cerības sakrīt ar realitāti.

Es iedvesmojos no...

ceļojumiem un cilvēkiem

Ticu, ka man izdosies doties ceļojumā uz

Islandi.

Mana ideālā diena...

kad no rīta neskan modinātājs...

Mans novēlējums Baltictravelnews.com...

attīstīties un būt vienmēr soli priekšā!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Cēsu Sv. Jāņa baznīcas gaismas stāsts Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Vēro Cēsu Sv. Jāņa baznīcas muzikālo gaismas stāstu pavasara noskaņās visu aprīļa mēnesi! Tas veidots kā gaismas triumfs pār tumsu, svinot | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.04.2021 - 20.04.2021 HERCOGS Slāvu garšu ceļojums - Brančs 2+2! Hercogs Mārupe
Brančs Slāvu garšās pieejams katru dienu un visas dienas garumā! Pasūtīt nepieciešams 2h pirms. Maltīte pietiek 2 pieaugušajiem un 2 bērniem! Cena | Skatīt vairāk
45 EUR
Informācijas diena gidiem Cēsīs  Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Katru gadu pavasarī, pirms aktīvās tūrisma sezonas sākuma Cēsīs notiek informācijas diena gidiem. Šogad tā pirmo reizi notiks tiešsaistē. | Skatīt vairāk
"Rudzupuķes" TAKA
Viesu māja un kafejnīca-maiznīca “Rudzupuķes” atrodas senajā un kultūrvēstures tradīcijām bagātajā Latgalē, Sventē. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.15774393sec.