Intervija ar Sixt Latvija Auto nomas vadītāju Jāni Putniņu

Intervija ar Sixt Latvija Auto nomas vadītāju Jāni Putniņu

Travelnews.lv: Kādas ir nozīmīgākās šofera rakstura īpašības un nepieciešamās prasmes?

Jānis Putniņš: Autovadītājam, kurš strādā klientu apkalpošanas sfērā, protams, jābūt teicamām prasmēm vadīt automašīnu. Tām jābūt balstītām ne tikai uz ceļu satiksmes noteikumu pārzināšanu, bet arī iepriekšējo pieredzi. Tāpat tiek vērtētas tehniskās zināšanas, prasme precīzi plānot maršrutu un spēja reaģēt uz negaidītām situācijām uz ceļa, kādas var radīt, piemēram, laika apstākļi. Arī darbā ar klientiem bieži gadās neierasti notikumi, tādēļ ļoti būtiskas ir tādas vadītāja personīgās īpašības kā punktualitāte un laipnība, uzmanība un atsaucība, diplomātiskums un draudzīga attieksme, pedantiskums un spēja pieņemt lēmumus. Strādājot starptautiskā kompānijā un apkalpojot kā ārzemju viesus, tā vietējos klientus, būtiskas ir svešvalodu zināšanas, teicamas komunikācijas prasmes, kā arī spēja vienlaicīgi ar šofera pienākumiem pildīt gida funkcijas. Šīs īpašības un prasmes palīdz nodrošināt izcilu pakalpojumu mūsu klientiem.

Travelnews.lv: Kas jāņem vērā cilvēkiem, kuri vēlas uzsākt darba gaitas šajā profesijā?

Jānis Putniņš: Būtiska ir cilvēka motivācija, kāpēc viņš vēlas strādāt tieši šajā profesijā. Viennozīmīgi, noteicošais nevar būt materiālais labums vien. Daudz svarīgāk ir izvērtēt, vai patīk darbs ar cilvēkiem, vai ir vēlme piedzīvot jaunas situācijas un notikumus ik dienu un vienmēr būt kustībā. Svarīga ir spēja saprasties ar cilvēkiem, ir jāciena un jāmīl savs klients.

Travelnews.lv: Vai, Jūsuprāt, šofera vecumam un dzimumam ir nozīme? Vai drošības un izturības dēļ šajā profesijā strādā tieši vīrieši?

Jānis Putniņš: Izvēle par labu šoferim-vīrietim vai šoferim-sievietei, tiek balstīta uz standartiem, ko nosaka Sixt klients. Šajā profesijā strādā abu dzimumu pārstāvji. Ir apstākļi, piemēram, klienta tautība un reliģiskā pārliecība, kas nosaka prasības arī pret autovadītāja dzimumu. Mūsu kompānijā vecuma ierobežojums tiek balstīts tikai un vienīgi uz profesionālo auto vadīšanas prasmi, vispārējo pieredzi un klientu apkalpošanas kultūru.

Travelnews.lv: Šoferis - darba ikdienas plusi un mīnusi?

Jānis Putniņš: Ja tas ir darbs, kas patiešām patīk, tad atrast mīnusus būs grūti. Protams, var būt gadījumi, kad intensīvos darba periodos dažreiz nākas pārplānot savu privāto laiku, bet lielākoties, izvēloties šo profesiju, cilvēki šo darba specifiku ņem vērā.

Travelnews.lv:
Cik ilgs laiks vidēji paiet līdz šoferis kļūst par labu, profesionālu amata meistaru?

Jānis Putniņš: Minimālais autovadītāja stāžs ir pieci gadi. Būtiska ir arī uzkrātā pieredze: nobraukto kilometru skaits, izvēlētie maršruti, pieredze vadīt automašīnu dažādos laika apstākļos.  Tāpat svarīgas ir uzkrātās tehniskās zināšanas un māka izmantot jaunākās tehnoloģijas. Atbilstoši starptautiskajiem klientu apkalpošanas standartiem, Sixt pieņem darbā tikai autovadītājus ar visām iepriekš minētajām prasmēm un iemaņām.

Travelnews.lv: Cik ilgi vidēji šoferis strādā Jūsu uzņēmumā? Vai bieži mainās darbinieki?

Jānis Putniņš: Kadru mainība ir samērā reta. Lai stātos darbā, ir jāiztur sīva konkurence, līdz ar tiek pieņemti tikai augsti motivēti darbinieki.

Travelnews.lv: Kādas ir pozitīvākās, kuriozākās ikdienas situācijas, kā arī emocionāli un fiziski smagākās. Vēlams arī kādu konkrētu situāciju.

Jānis Putniņš: Auto industrijā nemitīgi tiek ieviestas jaunas tehnoloģijas, kas nodrošina jaunas iespējas autovadītājiem. Mūsu autoparks tiek regulāri atjaunots (automašīnas nav vecākas par 2 gadiem), un tieši šoferis ir tas, kurš viens no pirmajiem apgūst kādu no novitātēm auto industrijā. Mēdz būt gadījumi, kad šoferi piezvana un ar sajūsmu un emocijām izstāsta par kādu no jaunumiem, piemēram, pasažierim ir masāžas funkcija sēdeklim vai iebūvēta navigācijas sistēma, kas rāda braukšanas virzienu projekcijas uz priekšējā vējstikla. Šie sajūsmas pilnie zvani pirmajā brīdi pat rada baiļu sajūtu, ka ir noticis kas slikts, bet patiesībā tās ir tikai un vienīgi pozitīvas emocijas.

Travelnews.lv: Kādas ir minimālās nepieciešamās valodu zināšanas?

Jānis Putniņš: Lai strādātu par autovadītāju starptautiskā kompānijā kāda ir Sixt auto noma, pamatlīmenī jāzina trīs valodas: latviešu, angļu un krievu.

Travelnews.lv: Cik valstīs šoferis vidēji pagūst pabūt mēneša un gada laikā?

Jānis Putniņš: Visbiežāk tās ir Baltijas Valstis, bet mēdz būt braucieni arī uz Krieviju, Baltkrieviju, Poliju, Vāciju, Dāniju, Somiju, Franciju, Šveici un Austriju.

Travelnews.lv: Kas Latvijā vairāk izvēlas šo profesiju – vīrieši, sievietes, gados jauni vai vecāki cilvēki?

Jānis Putniņš:Vairākums strādājošo ir vīrieši, vecumā no 23 gadiem, kā arī pieredzējuši autovadītāji līdz 65 gadu vecumam.

Travelnews.lv: Vai darbs ir labi apmaksāts?

Jānis Putniņš: Darba samaksa veidojas, vadoties no klienta rocības un maksātspējas par pakalpojumu, ko nosaka kopējā tirgus un situācija valstī, jeb citiem vārdiem - pakalpojuma cenas līmenis nosaka arī atalgojuma lielumu darbiniekam. Protams, klientiem ir arī jāsaprot, ka profesionāļa pakalpojums maksā atbilstoši viņa vērtībai, savukārt neatbilstoši zema pakalpojuma cena attiecīgi nozīmē arī zemu saņemtā pakalpojuma kvalitāti.

Travelnews.lv: Cik gadus jābūt autovadītāja tiesībām un kādas vēl ir prasības?

Jānis Putniņš: Autovadītājam stāžam jābūt vismaz pieci gadi, bet, kā iepriekš minēju, tas ir tikai viens no kritērijiem, kas nosaka darbinieka atbilstību. Ir vēl daudzi citi kritēriji, pēc kuriem tiek izvērtēts potenciālais darbinieks, kurš vēlas strādāt Sixt auto nomā. Piemēram, nedrīkst būt soda punkti, kas tiek piešķirti par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu - profesionālim tādu nedrīkst būt! Viņam ir jāprot aprēķināt laiku, lai nokļūtu no punkta A uz punktu B, nepārkāpjot noteikumus un ievērojot satiksmes drošību. Sixt ir noteikti starptautiskie standarti, kas paredz ievērot visus šos noteikumus, un mūsu uzdevums ir palīdzēt klientam nokļūt sev vēlamajā laikā un vietā droši un ērti.

Travelnews.lv: Cik ilgi šoferim atļauts braukt? Kādi ir ierobežojumi drošības apsvērumu dēļ? Vai ir kādi uzstādītie rekordi?

Jānis Putniņš: Atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, noteiktais maksimālais braukšanas laiks ir 12 stundas, šajā laika periodā ir iekļauta arī atpūta un maltīte. Ir bijuši pasūtījumi, kad klientam šoferis nepieciešams 24 stundas. Šajos gadījumos braucienā dodas vairāki šoferi. Mēs rūpējamies, gan par klientu, gan par mūsu darbinieku drošību.

Ir klienti, kas vēlas apceļot Baltiju mazākās grupās (2 – 4 cilvēki) un izvēlas doties braucienā ar mūsu šoferi. Šādos gadījumos piesaistām arī gidus, kas palīdz saplānot ceļojumu un ieplāno ievērojamāko tūrisma objektu apskati. Šādu ceļojumu ilgums mēdz sasniegt līdz pat 15 dienām. Lai nodrošinātu profesionālu apkalpošanu un iespēju iepazīt vietējās tradīcijas, katrā Baltijas valstī nodrošinām vietējos Sixt šoferus un ekskursiju vadītājus - Igaunijā – igauņus, Lietuvā – lietuviešus un Latvijā – latviešus. Gandarījumu sniedz tas, ka ārzemju viesi  saņem profesionālu un teicamu servisu arī Baltijā, ko nodrošina Sixt starptautiskā sadarbība.

Pasaulē Sixt ir pārstāvēts 105 valstīs un tas nozīmē, ka mūsu automašīnas ar vai bez autovadītāja būs praktiski visur, ja klients izvēlēsies Sixt pakalpojumus!

Travelnews.lv: Kurus klientus šoferi apkalpo labprātāk un no kuriem mēģina izvairīties?

Jānis Putniņš: Mums nav un nedrīkst būt klienta, no kura mēs censtos izvairīties. Klients ir mūsu Boss!

Travelnews.lv: Kāds ir šoferu vispārējais līmenis Latvijā, kāda ir sniegto pakalpojumu kvalitāte nozarē?

Jānis Putniņš: Šofera pakalpojuma līmenis Latvijā ir ļoti atšķirīgs, ko nosaka tirgus dalībnieki, kas to nodrošina. Ir uzņēmumu, kas sniedz pakalpojumus par neadekvāti zemām cenām, un attiecīgi sniegto pakalpojumu kvalitāte ir ļoti zema. Nopērkot šādu servisu, klientam rodas priekšstats, ka šādi strādā visi nozarē strādājošie uzņēmumi, bet tā tas nav. Mans ieteikums visiem, kas izmanto auto nomas un šoferu servisu vai tikai plāno to darīt, ir, pirms veikt apmaksu, izvērtējiet, vai kvalitāte, ko saņemsit par attiecīgo cenu, būs atbilstoša gaidītajai. Salīdzinājumam - zelts nemaksā lētāk par sudrabu.

Man ir prieks un gandarījums, ka klienti novērtē mūsu pakalpojumu kvalitāti, ko apliecina arī Sixt klientu apmierinātības vērtējums – Sixt sniegtie pakalpojumi Baltijā tiek vērtēti kā trešie labākie salīdzinājumā ar 105 pasaules valstīm, kur strādā Sixt auto noma. Jāsaka LIELS paldies mūsu šoferiem un citiem darbiniekiem, kas palīdz nodrošināt Sixt sniegto pakalpojumu augsto kvalitāti!

Vairāk informācijas par autonomu Sixt Latvija interneta vietnē www.sixt.lv

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
MELNAIS DIMANTS - Ārstnieciskais SPA  Baltic Beach Hotel & SPA
Viens no unikālajiem Latvijas dārgumiem ir saldūdens ezera dūņas no MARENCE, kas tiek izrakti Raznas nacionālā parka teritorijā 7 metru dziļumā. | Skatīt vairāk
Latvija no 39 EUR
HERCOGS Slāvu garšu ceļojums - Brančs 2+2! Hercogs Mārupe
Brančs Slāvu garšās pieejams katru dienu un visas dienas garumā! Pasūtīt nepieciešams 2h pirms. Maltīte pietiek 2 pieaugušajiem un 2 bērniem! Cena | Skatīt vairāk
45 EUR
"Rudzupuķes" TAKA
Viesu māja un kafejnīca-maiznīca “Rudzupuķes” atrodas senajā un kultūrvēstures tradīcijām bagātajā Latgalē, Sventē. | Skatīt vairāk
Informācijas diena gidiem Cēsīs  Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Katru gadu pavasarī, pirms aktīvās tūrisma sezonas sākuma Cēsīs notiek informācijas diena gidiem. Šogad tā pirmo reizi notiks tiešsaistē. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::1.29599905sec.