Uzmanies - 10 lietas, par kurām ceļotājus var arestēt Apvienotajos Arābu Emirātos

Katrai valstij raksturīgi savi likumi, noteikumi un tradīcijas, kas viesiem jārespektē. Tieši tāpēc, dodoties ceļojumā uz kādu vēl iepriekš neapgūtu valsti, ieteicams painteresēties par valsts likumiem un kultūras īpatnībām. Esam noskaidrojuši 10 lietas, par kurām Apvienoto Arābu Emirātos (AAE) ceļotāji var tikt sodīti un pat arestēti.

1. Ģērbšanās pretēji sava dzimuma pieņemtajam izskatam.

Musulmaņu zemē, vīrietis kleitā vai sieviete, kas acīmredzami ģērbjas kā vīrietis nav pieļaujams! Ja nu vēlies tā ģērbties, dari to privātās telpās, bet izejot uz ielas - riskē nonākt pat cietumā!

2. Dejošana publiskās vietās (arī uz ielas)

Ja pirmo punktu vēl varētu attaisnot, tad šis jau ir nedaudz jocīgāks... Tomēr dejošana uz ielas vai citās ārējās publiskās vietās tiek uzskatīta par kārtības traucēšanu un par to vari tikt sodīts. Gribas izkustināt kaulus? Dodies uz kādu no daudzajiem Dubaijas naktsklubiem!

3. Lamāšanās un nepieklājīgu žestu rādīšana

Uz šiem diviem iekrituši jau ļoti daudzi tūristi. Īpaši par vidējā pirksta rādīšanu, braucot satiksmē. Kāds starptautiskāks lamu vārds ceļotājam var pat maksāt ar  deportēšanu un aizliegumu iebraukt AAE atpakaļ.

4. Skūpstīšanās, maigošanās vai jebkāda cita intimitātes izrādīšana publiskās vietās

Šādas lietas pataupiet viesnīcas numuriņam! Arī par šo tūristi ir bijuši pat arestēti - jo skūpstīties publiski nav atļauts. Protams, ja esi tūrists un skūpsti savu sievu/vīru, iespējams, sanāks izlocīties no soda, taču, ja skūpstīsi savu vienkārši draudzeni/draugu, tad var sanākt nepatikšanas.

5. Dalīt viesnīcas numuriņu vai dzīvot kopā ar kādu pretējā dzimuma pārstāvi, ar ko neesi precējies

Lai arī šis ir strikts noteikums, liela daļa starptautisko viesnīcu to neievēro. Tāpat arī labāk publiski nelielies un nedalies ar to, ka ar savu otru pusīti - vai vienkārši draugu esat apmetušies kopā.

6. Alkohola dzeršana publiskās vietās vai arī nelicencētās vietās

Ja no iepriekšējiem punktiem vēl nenoprati, tad jā - arī alkohola lietošana ārpus bāra vai restorāna, kurš ir saņēmis īpašu atļauju tirgot alkoholu, ir aizliegta!

7. Narkotiku lietošana, glabāšana un izplatīšana

Tāpat kā Latvijā, arī AAE ir aizliegtas darbības ar narkotikām. Tomēr, ja Latvijā par zālītes gramu vēl cietumā nemetīs, tad musulmaņu valstīs par to soda ārkārtīgi - un AAE vari nonākt cietumā pat uz četriem gadiem. Bet, ja notiesā par narkotiku izplatīšanu, tad var saņemt arī nāves sodu.

8. Protestēšana publiskās vietās

Nav atļauts veidot nedz mītiņus, nedz organizēties pulkos, lai pret kaut ko protestētu un paustu savu viedokli. Īpaši, ja tas ir organizēts ar mērķi protestēt pret pastāvošo varu!

9. Pret AAE vērstu ierakstu publicēšana sociālajos tīklos

Ja ceļotajs nolamās valsti (vai publiski paudīs atbalstu Katarai) un varas iestādes to pamanīs, tad var rēķinies ar to, ka cenšoties pamest valsti, ceļotājs tiks nosūtīts taisnā ceļā uz cietumu. Un jā, tā patiešām ir noticis arī ar tūristiem.

10. Labdarības organizāciju reklamēšana sociālajos tīklos

Ar sociālajiem tīkliem vispār jābūt uzmanīgam AAE, jo ja reklamēsi kādu labdarbības organizāciju bez valdības akcepta, var tikt sodīts. Visticamāk, šis noteiktums attiecas pret vietējiem iedzīvotājiem un Latvijas labdarības organizāciju atbalsts Tev nekaitēs.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Brīvdienas Dubaijā Estravel Latvia
Lidojums no Rīgas un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu // no 01.04. | Skatīt vairāk
Apvienotie Ar?bu Emir?ti no 549 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.37329006sec.