Somijas valdība plāno uzņemt tūristus bez 14 dienu pašizolācijas ar aktuāliem covid-19 testiem

Somijas valdība pēc ilgām debatēm ir nonākusi pie lēmuma, kas ļauj no 19.09.2020 ieceļot valstī visiem tūristiem no Eiropas Savienības un citām valstīm (saraksts). Ceļotājiem, kuru valstī 14 dienu kumulatīvais COVID-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem nepārsniedz vairāk nekā 25, varēs droši pārvietoties bez 2 nedēļu iepriekš noteiktās pašizolācijas.

Savukārt to valstu tūristiem, kuru dzimtenē 14 dienu kumulatīvais COVID-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz vairāk nekā 25, pie ieceļošanas būs jāuzrāda aktuāls negatīvs COVID-19 tests. Taču Somijas valdība ir arī noteikusi valstu sarakstu, kuru ceļotājus tā nevēlas redzēt.

No 19. septembra tiks atcelti ieceļošanas ierobežojumi starp Somiju un Islandi, Norvēģiju, Poliju, Zviedriju, Vāciju un Kipru, kā arī Austrālijas, Kanādas un Japānas iedzīvotājiem. Līdz šim jau ir bijusi iespēja ceļot no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Slovākijas, un pārrobežu pārvietošanās ir atļauta arī Zviedrijas un Norvēģijas pierobežas kopienu iedzīvotājiem.

Attiecībā uz ārējām robežām (ar valstīm, kas nav Šengenas zonas valstis) ierobežojumi jau tika atcelti arī Gruzijas, Jaunzēlandes, Ruandas, Dienviditālijas, Taizemes, Tunisijas un Urugvajas iedzīvotājiem.

Praksē tas nozīmē, ka cilvēki no visām iepriekšminētajām valstīm var ierasties Somijā brīvdienās vai atpūtas braucienos, neveicot karantīnu vai testus, norāda Somijas Iekšlietu ministrija. Grupu ekskursijas no Šengenas un ES valstīm, kurās inficēšanās gadījumu skaits pārsniedz 25 gadījumus uz 100 000, arī varētu atbrīvot no pašizolācijas vai vīrusu pārbaudēm, ja ceļojums ilgst ne vairāk kā 72 stundas.

Šobrīd ir nolemts šo ieceļošanas variantu nodrošināt līdz 22.11.2020. Somijas valdība arī turpmāk plāno akcentēt tūrisma plūsmu ar mazākiem ierobežojumiem, bet gan intensīvāku kontroli.

Somijas valdība ir atzinusi, ka pašizolācija rada nelabojamu kaitējumu Somijas ekonomikai, likvidējot veselas nozares, piemēram, tūrismu, gaisa satiksmi un jūras satiksmi.

Vairāk informācijas - www.visitfinland.com 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.36617279sec.