Francija atteiksies no sejas maskām vietās, kur tiks izmantots Covid-19 sertifikāts

Sejas maskas nēsāšana vairs nebūs vajadzīga sabiedriskās vietās Francijā, kur nepieciešama veselības pase jeb Covid-19 sertifikāts - ja vien vietējie noteikumi nenosaka citādi.

Francijas veselības ministrs sacīja, ka vietās, kur cilvēki uzrādīs veselības pasi jeb tā saucamo Covid-19 sertifikātu, viņi varēs noņemt un nelietot sejas maskas, jo tas nozīmē, ka cilvēki ir vakcinēti vai ieguvuši negatīvu Covid-19 testa rezultātu.

Šis jaunais noteikums stājas spēkā neskatoties uz to, ka Francijā ir novērojams Covid-19 inficējušos skaita pieaugums.

Veselības pase izmantošana tiek pagarināta vairākos posmos - no 21. jūlija tā ir obligāta tādās kultūras telpās kā kinoteātri, savukārt no 1. augusta tā būs obligāta dažādās vietās, tostarp kafejnīcās, tirdzniecības centros un tālsatiksmes vilcienos. Darbinieki, kas strādā vietās, kur ir obligāta veselības pases uzrādīšana, un bērni vecumā no 12 līdz 17 gadiem tiks atbrīvoti no prasības šo veselības pasi uzrādīt, bet tikai līdz 30. augustam.

Jaunais noteikums nosaka, ka maskas nēsāšana sabiedriskās vietās, uz kurām attiecas veselības pases ierobežojumi, nebūs nepieciešama, ja vien vietējās pašvaldības vai iestādes īpašnieki nav pieņēmuši īpašu un pamatotu lēmumu.
Tikmēr personālam, kurš strādā sabiedriskās vietās, uz kuriem attiecas jaunie veselības pases ierobežojumi, joprojām būs jāvalkā maskas, līdz stāsies spēkā prasība arī viņus pilnībā vakcinēt.

Valsts noteikums par sejas masku nēsāšanu uz ielas ir atcelts, taču vairāki reģioni Francijā to ir atjaunojuši.


SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.39089894sec.