Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrā apskatāma gleznotāju grupas izstāde «Klātesamība»

Izstādes ekspozīcijā ir sastapušās divpadsmit profesionālas gleznotājas, kuras savā radošajā darbībā paliek uzticamas tradicionālām vērtībām - reālistiskai eļļas glezniecībai. Tomēr gleznas ir laikmetīgas, tvertas šī laikmeta cilvēka pasaules izjūtā.

Nedaudz par izstādē redzamajiem darbiem stāsta pašas autores:

Alise Mediņa: “Gatavošanās izstādei bija vairāk kā atgriešanās brīžos, kuri ir kādā veidā aizkustinājuši, likuši apstāties un vērot. Ir skaidrs, ka tas mirklis paiet, tajā nav iespējams atgriezties, bet to var iemūžināt, apturēt gleznā. Un tie ir bijuši gleznas vērti mirkļi.”

Neonilla Medvedeva : "Galvenais manu darbu temats ir iekšējā miera stāvoklis, harmonijas, līdzsvara meklējums, kas ir parādīts tēlā, galvenokārt, portretā. Manos darbos viss ir no dabas. Daudz balstos uz savu redzi, izjūtu un arī zināšanām. Ir daudz domāts, bet nav nekas izdomāts.”

Marta Jurjāne: “ Gleznojot, šķiet, veidojas visīstākā klātesamība, kad esi vispatiesākais, vistuvāk savai būtībai. Tomēr, turpat blakus ir arī spēlēšanās un rotaļa, meklējot iztēloto kompozīciju, krāsu vai gaismu. Kad es gleznoju, es tiecos pēc brīnuma klātesamības, izmantojot krāsu un gaismu, veidoju jaunu realitāti, kura var kļūt par alternatīvu arī skatītājam. Tā ir kā zaudētās paradīzes meklēšana, atjaunošana un pārradīšana. “

Eļļas tehnikā gleznoti mākoņu tēli Ilzes Smildziņas darbos nebeidzamā mainībā aizpilda bezgalīgu plašumu, un glezniecība ir kā līdzeklis, lai tur nokļūtu. Realitātes vai notikuma mirkļa tvēriens, kurā savijas īstenība un ilūzija par iespējamo un neiespējamo. Tomēr reālistiskā glezniecības maniere liek noticēt, ka skatītаis ir īstenības atspoguļojums. Ilzes Smildziņas mākslas darbu radītā noskaņa atgādina par to, cik dzīve ir mainīga un par nepieciešamību novērtēt ik mirkli.

"Šis laiks, kurā mēs dzīvojam. Tas ir par klātbūtni. Par nozīmi būt līdzās gan vienam otra, gan dabas klāt esamībā. Tā es izsaku sevi glezniecībā, darbos attēlojot dabas labvēlīgās klātbūtnes un pārsteidzošās mainības noskaņu,” tā par laiku un glezniecību stāsta Līga Lazdiņa .

Kas kalpo par iedvesmu Annas Laicānes glezniecībai, stāsta autore: ” Kādu laiku man nav ko teikt par mākslu. Bet skaidri zinu - mani interesē piedzīvot radīšanas prieku, kas ietver sevī daudzus dzīves procesus. Tāpat mani uzrunā un sajūsmina tāda māksla, kuru radījis cilvēks, kurš patiesi un bērnišķīgi bija aizrāvies ar to, ko dara. Un tajā parasti kaut kas ir.  Gleznojot es mēdzu uzslāņot vienu brīdi citam un tā es atklāju jaunu ģeometriju. To veido tvertie brīži ar gaidošiem suņiem, putnu “kompozīcijām”, asfalta plaisām – izkārtojums, pie kura neviens nav piestrādājis un tomēr ir tik nevainojams.”

Katrīna Vīnerte citē: “ Aspazija ir teikusi “Arī ikdienā ir zelts, tikai atroc!”. Un tieši gleznojot ir sajūta, ka roku savu zeltu! Gleznošana ir tāda neapzināta vērtību tveršana. Mirkļa un sajūtu saglabāšana. Klātesamība.”

Par Kristīnes Guršpones gleznu motīviem var teikt tā: “Viņā ir neizsmelta interese par cilvēkiem. Tādēļ vislabāk glezniecībā savas jūtas un domas Kristīne spēj izteikt caur figūras atveidojumu. Viņu interesē  tas, kā mākslas darbos tiek risinātas un ar kādiem paņēmieniem attēlots cilvēciskums un savstarpējās attiecības. Glezniecībā Kristīnei patīk mirkļi, kad tiek sākts jauns darbs, vilktas pirmās līnijas uz tukša audekla un pārsteigums, kad mākslinieks zaudē kontroli pār savu gleznu, un tā sāk veidoties pati. Glezniecībā viņai patīk patiesums.

Anete Kalniņa: “Jau no studiju laikiem glezniecībā apzināti esmu tiekusies uz stipro glezniecību. Viens no veidiem, kā to izteikt, ir abstrahētas dabas formas un noskaņu ainavas. Tā ir maģiska sajūta, ka ar divu krāsu attiecību, līniju ritmu, niansēto triepienu faktūru ir iespējams izteikt un attēlot cilvēka bagāto un daudzveidīgo sajūtu pasauli. “

Izstādē aplūkojamas Alises Mediņas, Neonillas Medvedevas, Ilzes Smildziņas, Annas Laicānes, Kristīnes Guršpones, Martas Jurjānes, Katrīnas Vīnertes, Anetes Kalniņas, Līgas Lazdiņas, Ingrīdas Suharevskas, Lienes Ūlandes, Ilonas Abiļevas gleznas.

Latvijas laikmetīgajā mākslā autores ir labi atpazīstamas. Viņu radošā darbība gan vietēja mērogā, gan starptautiskā ir ar atzīstamiem panākumiem.

Izstāde būs apskatāma no 17.septembra līdz 31.oktobrim.

Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs

Adrese: Strautu iela 4, Sabile, Talsu novads, LV-3294

Darba laiks:

P. – S.: 10.00 – 17.00, Sv.: 11.00 – 16.00.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Viesu māja “Pie vecā kalēja”  TAKA
Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām. | Skatīt vairāk
Latvija
Viesu māja „Ozoliņi” TAKA
Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra. | Skatīt vairāk
Nāc ciemos uz Melngalvju namu! Melngalvju nams
Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00! | Skatīt vairāk
Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža" TAKA
Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.39682484sec.