16. aprīlis vēsturē: Tiek pieņemts pašreizējais Jordānijas karogs

Jordānijas karogs tika pieņemts 1928. gada 16. aprīlī. Karogu veido trīs vienāda platuma horizontālas joslas: melna, balta un zaļa.

Karoga kāta pusē sarkans trijstūris, uz kura attēlota balta septiņstaru zvaigzne. Zvaigzne ir vienīgā atšķirība starp Jordānijas karogu un to, kas tika izmantots sacelšanās laikā un Palestīnas karogu. Zvaigznei ir simboliska nozīme: šie septiņi stari simbolizē Fātihas, Korāna pirmās sūras septiņus pantus un vienlaikus ir arī elements, kas norāda uz arābu tautu vienotību.

Zvaigznes septiņi stari simbolizē arī ticību Allāham, cilvēcīgumu, pazemību, nacionālo garu, tikumību, sociālo taisnīgumu un tieksmes. Tiek uzskatīts, ka zvaigznes septiņi stari arī simbolizē septiņus pakalnus, uz kuriem uzcelta Jordānijas galvaspilsēta Ammāna.

Jordānijas karogā izmantotas panarābismam raksturīgās krāsas, kas atrodamas arī citu arābu valstu karogos. Trīs krāsainās joslas apzīmē Abāsīdu (melnā josla), Umajādu (baltā josla) un Fatimīdu (zaļā josla) kalifātus. Sarkanais trijstūris simbolizē Hašimītu dinastiju un Arābu sacelšanos.

Karoga proporcijas, kā arī tā daļu izmēri un sīkāks apraksts ir precizēts Jordānijas konstitūcijas 4. pantā:  "Karoga garumam jābūt divreiz lielākam par tā platumu. Tas horizontāli sadalīts trijās paralēlās vienāda platuma joslās, no kurām augšējā ir melna, vidējā balta un apakšējā zaļa. Karoga kāta pusē ir sarkans trijstūris, kura pamatne ir vienāda ar karoga platumu, bet augstums ir puse no karoga garuma. Trijstūra centrā ir balta septiņstaru zvaigzne, kuras izmērs ir viena četrpadsmitā daļa no karoga garuma. Zvaigzne novietota tā, lai tās centrs būtu līniju krustpunktos, kas sadala trijstūra leņķus, ass, kas iet caur vienu no tās punktiem, ir paralēla trijstūra pamatnei".

Jordānijas pilsētā Akabā 136 metrus augstā mastā plīvo gigantisks Jordānijas karogs, tā izmēri ir 60×30 metri. Šis karogs ir saskatāms ne tikai no jebkuras vietas Akabā, bet pat no Jordānijas kaimiņvalstīm - Izraēlas un Ēģiptes.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.43274903sec.