Lūznavas muižā klausītājus priecēs projekts «Magnetic Bach»

27.novembrī plkst. 15.00 Lūznavas muižā ar programmu «Unexpected» viesosies Latvijas – Šveices mūzikas projekts «Magnetic Bach»: Aija Veismane – balss, Ilze Grudule (Šveice) – baroka čells, Vinsents Flikigers (Vincent Flückiger, Šveice) – sempli, elektronika, Žoslēns Rafanels (Jocelyn Raphanel, Šveice) – dziedošās bļodas, zvani, elektronika. Īpašais koncerta viesis – multimākslinieks un komponists Uģis Prauliņš (sintezators, elektronika).

Programmā: Adrians A. Cuello Piraquibis (1975) «Šūpuļdziesma», Uģis Prauliņš (1957) «Dialogue. Quasi Sturm & Drang improvisation», Džons Keidžs (John Cage, 1912-1992) «Aria», Burkhards Kinclers (1963) «Inventione ex re», Johans Sebastiāns Bahs (1685-1750) «Sarabanda no 2. Svītas čellam solo», Anna Veismane (1976) Trīs dziesmas ar Emīlijas Dikinsones dzeju: «Bring Me the Sunset in a Cup», «Me! Come!» un «I Sing», elektroakustiskās improvizācijas.

Pirms koncerta plkst.14 Lūznavas muižā notiks Vincenta Flikigera un Edītes Husares jaunākā kopprojekta – grāmatas «Reitā vessem trusīni pī puiša» - prezentācija. Vai Latgale šāda būs mūžīgi, vai tomēr tā mainās, kaut kam zūdot, bet kam citam nākot vietā? Šveices mūziķis un mākslinieks Vinsents Flikigers, pavadot Latgalē daudz laika, to savulaik iemūžinājis zīmējumu sērijā «Latgale laiku ritā», bet zīmējumiem radīt īsus stāstus uzaicinājis latgaliešu kultūras personību Edīti Husari. Nu abu sadarbība būs aptaustāma, apskatāma un izlasāma biedrības «LgSC» izdotajā grāmatā «Trusīni vessim reitā pi puiša» (latgaliski, vāciski un angliski).

Sadarbība ar šveiciešu komponistu, Cīrihes mūzikas augstskolas profesoru Burkhardu Kincleru (Burkhard Kinzler) ansambļa dalībniekiem Ilzei Grudulei un Vincentam Flikigeram Flückiger aizsākās jau 2016.gadā projekta «Ein Zuhause für Müthel / Māja Mītelim» ietvaros. Kinclers veido subtīlas aizgājušo gadsimtu skaņražu – Baha  Brāmsa vai Mīteļa – kompozīciju versijas, tādējādi dodot tām iespēju ienākt mūsdienu koncertzālēs jaunā ietvarā. Viņa kompozīciju vienreizīgums tika atzinīgi novērtēts cita starpā Latvijas Radio kritiķu vidū. Programmā «Unexpected» Ilze Grudule aicina uz sarunu Kinclera skaņdarbu čellam solo «Inventio ex re» un Baha Sarabandu.

Īpaši jāuzsver latviešu multimākslinieka un komponista Uģa Prauliņa dalība programmā. Viņa 2021. gada kompozīcija «Dialogue. Quasi Sturm & Drang improvisation» ir veltīta «Magnetic Bach» čellistei Ilzei Grudulei. Mākslinieks jau vairākus gadu desmitus ir viens no vadošajiem «cross-over» virziena pārstāvjiem Latvijā. Viņa kompozīcijas un projekti tikuši novērtēti ar nacionālajām gada balvām mūzikā, kā arī izpelnījušies starptautisku atzinību, piemēram, Stīvens Leitons (Stephen Layton), Mišala Petri (Michala Petri) un Dānijas Nacionālais vokālais ansamblis (Danish National Vocal Ensemble) ar Prauliņa 2010. gada skaņdarba «The Nightingale» ierakstu 2013. gadā tika nominēti «Grammy» balvai divās kategorijās - «Labākā mūsdienu kompozīcija» un «Labākais kora izpildījums».

Programmas «Unexpected» divi pirmatskaņojumi notika 2022.gada aprīlī Latvijā – Mākslas centrā Sabilē, starptautiskās izstādes «Noir sur Blanc un citas krāsas» atklāšanā un koncertsezonas atklāšanas pasākumā Ērmaņu muižā. Programma izraisīja lielu publikas un koncertorganizētāju interesi, tāpēc projekts «Magnetic Bach» ar vēl diviem koncertiem šogad viesojās Latvijā: 19.augustā  koncerts notika Sporta pils dārzos Rīgā, savukārt 27.novembrī programma skanēs Lūznavas muižā. Koncertā Lūznavā sastāvam pievienosies Vinsents Flikigers (Vincent Flückiger) – elektronika, sempli. Pēc tam programma «Unexpected» skanēs festivālos Šveicē un Lietuvā.

Performancēs mūziķi ņem talkā vēl vienu Šveices elementu – kalnu ceremoniju zvanus, kas īpaši šim projektam vajadzīgajā lielumā tikuši izlieti darbnīcā «Fonderie Brügger» nelielā Šveices pilsētiņā netālu no Friburgas, kas strādā gadsimtiem ilgi veidotā skaņu objektu atliešanā. Diemžēl zvani ir izzūdoša parādība Šveices kalnos, tāpēc ar šo projektu mūziķi vēlas šiem skaņu avotiem piedot jaunu dimensiju, dot iespēju zvaniem turpināt skanēt jaunā formātā, bet visādā ziņā saglabājot to vēsturiskās references. Koncertos zvanus spēlēs Žoslēns Rafanels, kurš pieredzi krājis dažādos mūzikas projektos, kuros apvienojas vairāki mūzikas stili un tradīcijas.

«Magnetic Bach» ir mūzikas projekts starp Latviju un Šveici, kurā satiekas mūzikas partitūra un improvizācija, senais un jaunais, balss, baroka čells, Šveices kalnu zvani, sempli un sintezatori. «Magnetic Bach» skaņu estētikā dominējošās vienkāršās, skaidrās līnijas un horiZontālie skaņu laukumi mūzikas elementus apvieno vienā veselā. Projekts ir piedzīvojums ausij. Koncerttelpas akustika un klasiskā mūzika kopā ar elektronisko, daudzviet improvizētu mūziku magnētiski apvienojas, kas iespējama vien nekonvencionālā koncertizpildījumā.

Informācija par projektu pieejama sociālajā tīklā «Facebook»:

https://www.facebook.com/magneticbach

Biļetes uz pasākumu var iegādāties «Biļešu Paradīzes» kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.01.2023 - 31.01.2023 Dvietes palienē notika attīstības komiteja TAKA
19. janvārī Dvietes palienē notika Augšdaugavas novada Attīstības komitejas izbraukuma sēde. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.01.2023 - 29.01.2023 Ko darīt ziemā Bauskā  Bauskas TIC
Ekskursijas ar kvadraciklu pa Zvirgzdes kāpu, skijorings aiz zirga, mini zoo apmeklējums un vēl citas idejas brīvdienām Bauskas novadā | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 26.01.2023 - 01.02.2023 MĀTES PIENS Splendid Palace
Noskaties pirmais - kinoteātrī "Splendid Palace" filma jau no 1. februāra! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.01.2023 - 30.01.2023 Milzkalns aicina slēpot!  Tukuma TIC
Šonedēļ darba dienās no 12:00 līdz pat 22:00, bet brīvdienās jau no plkst.10:00! Zvani instruktoriem - 26222999 un baudi ziemu Tukuma pusē! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.42488694sec.