No veselības viedokļa aizvien pārāk maz – tikai 17% – vasarā devušies ikgadējā atvaļinājumā

Vispopulārāk šovasar bijis doties atvaļinājumā divas līdz trīs nedēļas – šādu iespēju izmantojuši 32% „Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras „Norstat” veiktās aptaujas respondenti. 17% darba ņēmēju šovasar izmantojuši mēnesi vai vēl ilgāku ikgadējo atvaļinājumu, un sieviešu vidū ir nedaudz vairāk to, kuras izmantojušas tik garu atvaļinājumu, noskaidrots „Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras „Norstat” veiktajā aptaujā.

Salīdzinājumam 2022. gadā līdz augusta sākumam šie dati bija līdzīgi – 18% izmantoja mēnesi un ilgāku atvaļinājumu. Šovasar visvairāk – 21% mēneša garā atvaļinājuma piekritēju bijis vecuma grupā no 50-59 gadiem, bet vismazāk – 15% vecumā no 18-29 gadiem. Ja Latgalē mēnesi un ilgāk šovasar atpūtās 22% aptaujāto iedzīvotāju, Zemgalē 20%, Pierīgā un Rīgā – 17%, tad Vidzemē tikai 9%.

“Ikgadējais atvaļinājums ir svarīgs organisma fiziskai un emocionālai atpūtai. Jāatceras, ka atpūta ir vajadzīga, jo intensīvais darba režīms rada nopietnus izdegšanas sindroma un ar to saistīto veselības problēmu draudus. Vasarā ir vieglāk atpūsties pēc darba dienas, jo ilgāk ir gaišs, kā arī nedēļas nogalēs, daudzi izmanto iespēju pabūt dabā, peldēties, strādāt dārzā. Aptaujā 8% respondentu norādījuši, ka atvaļinājums viņiem ir citā gadalaikā, visvairāk – 13% – tādu ir vecumā no 18-29 gadiem un Pierīgā dzīvojošie, bet vismazāk – 4% vecumā no 30-39 gadiem.

Iespējams, tas saistīts ar to, ka gados jaunākie atvaļinājumu izmanto arī ziemā, lai izbaudītu ziemas sporta veidus, kas ir populāri arī Pierīgas iedzīvotāju vidū. Svarīgais, lai periodiski atpūta būtu un iesaku, lai atvaļinājums nav īsāks par divām nedēļām,” norāda „Mēness aptiekas” pieaicinātā eksperte Inga Orleāne, internās medicīnas speciāliste, „Veselības centru apvienības” poliklīnikas „Aura” Dienas stacionāra vadītāja.

Atvaļinājumā divas līdz trīs nedēļas šovasar atpūtās 32% aptaujāto iedzīvotāju, visvairāk – 39% vecumā no 30-39 gadiem un Vidzemē dzīvojošie – 37%.

2022. gadā šajā laika periodā divas līdz trīs nedēļas atpūtais izmantoja nedaudz mazāk – 29% iedzīvotāju.
Savukārt, ja 2022. gadā atvaļinājumā vēl nebija devušies 19% no aptaujātajiem, tad šovasar tādu bija mazāk – 11%. Vīriešu vidū 13% apstiprināja, ka nav devušies atvaļinājumā, bet sieviešu nedaudz mazāk – 9%. Gados jaunākie vecumā no 18-29 tikai 8% nav bijuši atvaļinājumā, vecumā no 50-59 gadiem 15%. Visvairāk to, kuri nav devušies atpūsties, dzīvo Zemgalē.

Vienu nedēļu vai mazāk no ikgadējā atvaļinājuma šovasar izmantojuši 12% aptaujāto darba ņēmēju, kas ir tikpat, cik pērn – vairāk tādu ir vecumā no 18 – 49 gadiem, kā arī Rīgā, Kurzemē un Zemgalē dzīvojošie.

20% aptaujāto norādījuši, ka nestrādā, līdz ar to atvaļinājumu neizmanto, bet šādi atbildējuši visvairāk iedzīvotāji vecumā no 60-74 gadiem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Rocketman 2024! Jaungada ballīte Skyline Bar
Ieskandini Jauno gadu Skyline bārā Eltona Džona stilā. Pievienojies mums 31. decembrī, lai izbaudītu ballīti, kas liks Tev justies kā īstai | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.11.2023 - 09.12.2023 Otrajā adventē Jelgavas Tornī koncerts Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
10. decembrī 15 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī uzstāsies duets “Infini” ar koncertprogrammu “Klusuma mūzika”. Jelgavas | Skatīt vairāk
28 EUR
Kādēļ apmeklēt Bausku Bauskas TIC
Bauskas reģionu var dēvēt par Latvijas kultūrtūrisma metropoli. Te koncentrētā veidā var iepazīt galvenos mākslas un arhitektūras posmus. Iepazīsti! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.12.2023 - 09.12.2023 Ieva Sutugova, Ivo Grīsniņš-Grīslis u.c. Tukuma TIC
Starp Imanta Ziedoņa pasakām skanēs skaistākās latviešu komponistu dziesmas Ivo Grīsniņa-Grīsļa, dziedātājas Ievas Sutugovas un pianista Jāņa | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.69755006sec.