Ekspertes ieteikumi, kā parūpēties par finanšu drošību ceļojot

Ekspertes ieteikumi, kā parūpēties par finanšu drošību ceļojot

Pavasarī un tuvojoties vasaras sezonai, aktīvāka kļūst iedzīvotāju ceļošana uz tuvākiem un tālākiem galamērķiem. Luminor veiktā iedzīvotāju aptauja liecina, ka šogad vismaz vienā ceļojumā plāno doties 79% iedzīvotāju. Pirms aktīvās ceļojumu sezonas Luminor bankas finanšu eksperte Jekaterina Ziniča atgādina, ko nepieciešams ņemt vērā, lai atpūta būtu izdevusies un bez nepatīkamiem pārsteigumiem.

Pirms dodies ceļojumā, nosaki savu budžetu
Dodoties ceļojumā svarīga ir tēriņu plānošana, tādējādi pēc iespējas samazinot neplānotu izdevumu apjomu. Eksperte iesaka noteikt konkrētu ceļojuma budžetu, ieliekot “rāmjos” savus plānotos izdevumus. Konkrēts budžets sniedz iespēju sekot līdzi saviem izdevumiem un neaizrauties ar neapdomātiem tēriņiem. Svarīgi jau savlaicīgi veikt izpēti par naktsmāju, transporta, ēdināšanas un citu paredzamu izdevumu cenām izvēlētajā galamērķī. Šāda izpēte sniegs priekšstatu par cenu situāciju konkrētajā valstī un ļaus labāk plānot tēriņus.

Lai ceļojumā nerastos negaidīti pārsteigumi, jāveic izvēlētā galamērķa izpēte. Piemēram, ceļojot ārpus Eiropas Savienības, īpaši uz kādām eksotiskām valstīm, kur plānots laiku pavadīt ārpus viesnīcas, svarīgi jau savlaicīgi noskaidrot, kādi ir bankas maksājuma karšu un skaidras naudas lietošanas nosacījumi, tostarp skaidras naudas izņemšanas komisija, jo tas var ietekmēt finansiālo situāciju ceļojuma laikā.

Pārbaudiet kartes limitus un derīguma termiņu
Plānojot ceļojumu, pārliecinies par savas bankas maksājuma kartes uzstādītajiem limitiem un derīguma termiņu. Tāpat katrai bankas maksājumu kartei ir noteikti pirkumu un pārskaitījumu limiti, tāpēc pirms ceļojuma tos nepieciešams pārbaudīt un, ja nepieciešams, koriģēt. Pirms ceļojuma pārbaudiet arī bankas maksājuma kartes derīguma termiņu, un, ja tas tuvojas beigām, sazinieties ar banku, lai pasūtītu jaunu maksājuma karti.

Esi modrs, veicot maksājumus ar karti
Veicot maksājumus ar bankas karti, neaizmirstiet sekot līdzi summai, kas tiek ievadīta POS terminālī, kā arī darījuma laikā neizlaidiet no redzesloka pārdevēju, kuram ir jūsu karte. Vērts atcerēties, ka valstīts, kur norēķiniem neizmanto eiro valūtu, maksājumiem ar karti, ja iespējams, ieteicams izvēlēties maksāt vietējā valūtā. Tādā veidā iespējams izvairīties no papildu maksas, ko vietējie pakalpojuma sniedzēji varētu ieturēt, veicot maksājumu eiro valūtā.

Tāpat kā ikdienā, arī ceļojumā nekādā gadījumā nevajadzētu bankas maksājuma karti glabāt vienuviet ar PIN kodiem, kā arī neatklājiet to citiem cilvēkiem un izvairieties no viegli uzminamiem PIN koda variantiem. Ja ceļojuma laikā gadās nozaudēt karti, eksperte atgādina nekavējoties sazināties ar banku un apturēt kartes darbību.

Ievēro ierastos drošības pasākumus
Jebkurā ceļojumā jāievēro ierastie drošības pasākumi, lai sevi pasargātu no nepatīkamām situācijām. Galvenais ieteikums ir skaidru naudu neuzglabāt vienā vietā – drošāk ir to sadalīt, lai, piemēram, bagāžas vai somas zādzības vai nozaudēšanas gadījumā nepaliktu bez līdzekļiem. Nereti kā drošs naudas uzglabāšanas variants tiek izvēlēts viesnīcas seifs, tomēr eksperte iesaka uzglabāt tajā tikai daļu skaidras naudas vai citu vērtīgu lietu, pārējo daļu paturot pie sevis.

Svarīgi atcerēties – katrā valstī var būt atšķirīga kultūra un paradumi. Ceļojumos centieties līdz minimumam samazināt bankomātu lietošanu, lai izņemtu skaidru naudu, tādējādi mazinot maksājumu kartes apdraudējuma riskus. Ja rodas nepieciešamība pēc skaidras naudas, vienmēr izvēlieties drošāko bankomātu. Parasti tie atrodas viesnīcas, bankas vai kādas citas publiski pieejamas ēkas tuvumā. Izvairieties naudu izņemt klusās šķērsielās.

Apdrošināšana, laiskojoties pludmalē vai slēpjot kalnos
Neatkarīgi no tā, vai plānojat doties laiskā atpūtā uz pludmali vai slēpot kalnos – izvērtējiet ceļojuma apdrošināšanas nepieciešamību. Jebkurš ceļojums ir saistīts ar zināmiem riskiem, tāpēc nozīmīgi jau savlaicīgi parūpēties par savu un līdzbraucēju drošību. Eksperte gan atgādina pirms ceļojuma apdrošināšanas polises iegādes pārliecināties, vai tā jau nav iekļauta bankas kredītkartē, ja jums tāda ir. Labas kredītkartes ietver arī nomas automašīnas apdrošināšanu, ceļojuma atcelšanas segumu, nozaudētas bagāžas atlīdzību un ceļojumu negadījumu apdrošināšanu.

Tāpat, ceļojot ārpus Eiropas Savienības, būtiski pārliecināties vai ir nepieciešams apdrošināšanas sertifikāts, kas tiek pārbaudīts, ieceļojot izvēlētajā galamērķī. Pat, ja jūsu bankas kredītkartē ir iekļauta apdrošināšanas polise, pirms ceļošanas nepieciešams sazināties ar banku un savlaicīgi pieprasīt šo sertifikātu izdrukātā formā, kas galvenokārt ir bezmaksas pakalpojums.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.06.2024 - 24.06.2024 Jāņu vainagu vīšanas Liepājas reģiona TIB
Trešdien, 19. jūnijā, pulksten 17 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 Kurzemes tautastērpu informācijas centrs aicina uz Jāņu vainagu | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.06.2024 - 26.06.2024 Maizes diena Hoijeres namā Liepājas reģiona TIB
Ceturtdien, 20. jūnijā, plkst. 17 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” aicina nākt un baudīt svaigi ceptu | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.06.2024 - 23.06.2024 Vasaras saulgrieži Ķoņu kalnā Valmieras novada Tūrisma pārvalde
22.jūnijā pl.18.00 aicinām uz izrādi “Tobiass ir miris, lai dzīvo Tobiass” Ķoņu kalna estrādē. Pēc izrādes etnogrāfiskie danči ar folkloras | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.06.2024 - 23.06.2024 Līgosim Augšdaugavas novadā TAKA
Apmeklējiet Augšdaugavas novadu! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::7.55823016sec.