Aptauja: 48% iedzīvotāju uzskata, ka atbildība par pilsētvides sakopšanu jāuzņemas pašiem

Lielākā daļa iedzīvotāju (74%) uzskata, ka par pilsētvides sakopšanu ir atbildības pašvaldības, 17% norāda, ka atbildīga ir valsts, bet 48% uzskata, ka atbildība jāuzņemas pašiem iedzīvotājiem. Vēl 14% norāda, ka atbildīgi ir dažādi uzņēmumi sociālo aktivitāšu ietvaros, bet 32% norāda, ka atbildīgs ir ikviens sabiedrības loceklis, liecina “Mežpils alus” un pētījumu centra “Norstat” veiktās aptaujas dati.

Lai gan lielākā daļa respondentu norādījuši, ka pilsētvides sakopšana ir pašvaldību atbildība, tomēr gana daudz ir tādu, kuri uzskata, ka atbildība jāuzņemas ikvienam iedzīvotājam un sabiedrības loceklim. Tas liecina, ka izpratne par situāciju mainās un vides uzlabošanas jomā esam gatavi rīkoties arī paši, ne tikai gaidīt iniciatīvas no valsts vai pašvaldību puses.

“Nekustamo īpašumu jāuzkopj tā īpašniekam. Pilsētas ielas, tajā skaitā parki, skvēri, pašvaldību iestāžu teritorijas utt., pārsvarā ir uz pašvaldības zemes, tādēļ atbildību par to iekārtošanu un sakopšanu jāuzņemas pašvaldībai. Iedzīvotāju iesaiste tajā ir vēlama  un līdzdarbošanās apsveicama,” stāsta apvienības “Pilsēta cilvēkiem” pārstāve Gunita Piterāne.

“Pilsētvides labiekārtošana ir ļoti būtisks jautājums, kas prasa daudz un dažādus resursus, tāpēc veiksmīga rezultāta sasniegšanā nepieciešama sadarbība starp valsti, pašvaldībām, nevalstiskajām organizācijām, uzņēmumiem un iedzīvotājiem. Dažādi Latvijā un pasaulē īstenotie projekti un akcijas apliecina, ka daudzpusējā sadarbība sniedz vērā ņemamus rezultātus – ir akcijas, kas jau kļuvušas ikgadējas un to popularitāte pieaug, tāpat ir projekti, kas izauguši no reģionālām iniciatīvām līdz starptautiskam līmenim, piemēram, ikgadējā “Lielā Talka” vai Zaļā punkta organizētā iniciatīva “Šķiratlons”,” norāda “Mežpils alus” mārketinga vadītāja Evita Dadzīte.

“Pētījuma dati apliecina, ka iedzīvotāji apzinās savu lomu pilsētvides uzlabošanā, kas ļauj domāt – nākotnē ne tikai pieaugs sabiedrības atbalsts dažādām iniciatīvām, bet arī radīsies jaunas iedzīvotāju un nevalstisko organizāciju idejas un projekti vides labiekārtošanai. Turklāt situācija Rīgā un citās lieliskajās pilsētās ir līdzīga, piemēram, kamēr Rīgā uzskatu, ka par pilsētvides sakopšanu ir atbildīgi paši iedzīvotāji, pauž 43% respondentu, lielajās pilsētās (Ventspilī, Liepājā, Jelgavā, Valmierā, Daugavpilī, Rēzeknē u.c.) tā uzskata 47% aptaujāto,” piebilst E.Dadzīte.

Kopumā aptaujas dati liecina, ka iedzīvotāji uzskata vides labiekārtošanu un sakopšanu par pašvaldību atbildību, tomēr tajā pašā laikā apzinās arī savu iesaisti un ir gatavi uzņemties atbildību.

Lai noskaidrotu Latvijas iedzīvotāju uzskatus par to, kas ir atbildīgs par pilsētvides uzlabošanu, “Mežpils alus” sadarbībā ar pētījumu centru “Norstat” veica aptauju, aptaujājot 1000 respondentus izlases veidā visā Latvijā 2021. gadā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Valmierā skanēs mūzikls "Zvaigznes bērns" Valmieras Tūrisma informācijas centrs
Svētdien, 6. februārī Valmieras Kultūras centrā skanēs jaunais Jāņa Lūsēna un Kārļa Vērdiņa ģimenes mūzikls "Zvaigznes bērns". | Skatīt vairāk
Latvija no 15 EUR
Daces Zēģeles gleznu izstāde Valmierā Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 2022. gada 8. janvāra līdz 9. aprīlim, Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, skatāma Daces Zēģeles gleznu izstāde. | Skatīt vairāk
Maksims Trivaškevičs Valmieras novadā Valmieras Tūrisma informācijas centrs
12. februārī plkst. 18.00 Dikļu Kultūras centrā un 25. februārī plkst. 19.00 Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā viesosies komiķis Maksims | Skatīt vairāk
Imanta Kalniņa skaistāko dziesmu koncerts Valmieras Tūrisma informācijas centrs
26. februārī plkst.17.00 Strenču Kultūras centrā notiks komponista Imanta Kalniņa skaistāko dziesmu koncerts. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.37434912sec.