SPKC aicina atbildīgi izturēties pret pašizolācijas prasību

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) novēro zemu infekcijas izplatību sabiedrībā, tāpēc jauno saslimšanas gadījumu vidū pieaug no ārzemēm ieceļojušo slimnieku īpatsvars.

SPKC atgādina, ka 14 dienu pašizolācija jāievēro iebraukušajiem no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs pārsniedz 15 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem, kā arī valstīm ārpus Eiropas Savienības.

SPKC speciālisti aicina ikvienu ievērot piesardzības pasākumus, jo situācija pasaulē turpina pasliktināties[1], tādēļ pastāv augsts risks ievest infekciju Latvijā, inficēt ģimenes locekļus, paziņas un citus cilvēkus, ar kuriem kontaktējas slimnieks. Īpaši augstam smagas COVID-19 infekcijas riskam pakļauti vecāka gadagājuma cilvēki un hroniski slimnieki. Tikai ievērojot visus ierobežojošos un piesardzības pasākumus, var pasargāt riska grupas.

SPKC speciālisti atgādina, ka 14 dienu pašizolācija dzīvesvietā jāievēro personām, kuras:

  • atgriezušās no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs pārsniedz 15 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem (iekrāsotas sarkanā un dzeltenā krāsā spkc.gov.lv). Valstu saraksts tiek atjaunots katru piektdienas pēcpusdienu;

  • atradušās minētajās valstīs tranzītā, piemēram, bijušas attiecīgās valsts lidostā vai šķērsojušas šīs valsts teritoriju;

  • iebraukušas no valstīm ārpus Eiropas Savienības.

Pašizolācijas laikā ir jāuzturas dzīvesvietā vai citā uzturēšanās vietā, nepakļaujot citas personas inficēšanās riskam, nedrīkst veidot tiešus kontaktus ar citiem (neuzņem viesus, nedodies ciemos, uz darbu, sabiedriskām vietām, kur uzturas daudz cilvēku). Tāpat jānovēro veselības stāvoklis un, ja parādās klepus, paaugstināta ķermeņa temperatūra (drudzis), elpas trūkums, nekavējoties jāsazinās ar ārstu. Citi mājinieki var turpināt ikdienas gaitas.

Lai saglabātu epidemioloģiski labvēlīgu situāciju, SPKC speciālisti aicina turpināt distancēšanos, ievērot regulāru roku mazgāšanu un virsmu dezinfekciju, kā arī rūpīgi, ar atbildību pret sabiedrību, izvērtēt došanos ārpus valsts.

COVID-19 ierobežošanai ir svarīgi pārraut infekcijas transmisijas ķēdi un novērst infekcijas plašāku izplatīšanos sabiedrībā. Lai to īstenotu ir nepieciešams savlaicīgi identificēt un izolēt ikvienu saslimušo, kā arī noteikt visas personas, ar kurām slimniekam ir bijis nozīmīgs kontakts. Cilvēks to neapzinoties, var inficēt citus jau divas dienas pirms slimības simptomu parādīšanās un ne visas kontaktpersonas slimnieks var atcerēties, tāpēc aicinām ikvienu lejupielādēt savā telefonā lietotni APTURI COVID, lai palīdzētu brīdināt visus, kas bijuši pakļauti inficēšanās riskam. Īpaši aicinām lejupielādēt lietotni tiem, kuri atgriezušies no ārzemēm. www.apturicovid.lv.

Šobrīd, kad valstī ir atcelts ārkārtējais stāvoklis, jābūt divtik piesardzīgiem un tālredzīgiem, jo šādā situācijā sabiedrības līdzatbildībai ir neatsverama nozīme COVID - 19 ierobežošanā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.51233697sec.