TŪRISMA BIZNESS | Bizness

BAN apdrošina arī Covid-19 riskus

Covid-19 diemžēl ir atnācis uz palikšanu, un sabiedrība saprot, ka ar to būs jāsadzīvo. Tas nozīmē, ka saglabāsies izmaiņas iepirkšanās paradumos, būs lielāks attālinātā darba īpatsvars, lielu nozīmi iegūs vakcinācija, rūpīgāk izsvērsim izklaides iespējas un nepieciešamību ceļot.

Pandēmja ir ļoti smagi skārusi tūrisma nozari, ceļojumu skaits dramatiski saruka un tikai pašlaik ceļošana pamazām atsākas, palielinoties iedzīvotāju vakcinācijai. Taču tik un tā ceļotājus moka neziņa, kas notiks, ja neilgu laiku pirms ieplānotā brauciena vai tā laikā gadīsies saslimt. Tad taču nauda par biļeti un viesnīcu ir vējā!

Tagad nozare un ceļotāji ir sagaidījuši iespēju apdrošināt virkni ar Covid-19 saistītu risku, jo atsevišķas kompānijas, tos iekļauj ceļojumu apdrošināšanā. “Baltijas Apdrošināšanas Nams” (BAN) arī ir izstrādājis piedāvājumu, kurš ceļotājiem varētu būt viens no pievilcīgākajiem un izdevīgākajiem. Jāpiebilst, ka ceļojumu apdrošināšanas seguma paplašināšana uz Covid-19 riskiem ir bez maksas – polises nekļūs dārgākas.

Pret kādiem jauniem riskiem ceļotājus apdrošina, un kas būtu jāņem vērā, iegādājoties polisi?

Vispirms ceļotājiem ir jautājums par to, kā ir ar izdevumu atlīdzināšanu ceļojuma atcelšanas gadījumā sakarā ar pozitīvu Covid-19 testu. To var apdrošināt. Vēl vairāk, BAN atsevišķās programmās piedāvā izdevumu segšanu arī tad, ja cilvēks pats nav saslimis, bet viņam ir noteikta izolācija kā kontaktpersonai vai arī slimības simptomu dēļ tiek liegta iekāpšana transportlīdzeklī vai iebraukšana valstī.

Nākamais jaunums ir medicīnisko, transporta un repatriācijas izdevumu segšana Covid-19 slimniekiem. Šobrīd tas ir iespējams, un apdrošināšana nodrošinās nepieciešamās medicīniskās palīdzības sniegšanu ceļojuma laikā, kā arī ceļa izdevumu apmaksu par slimnieka nogādāšanu Latvijā.

BAN sedz arī riskus sakarā ar ceļojuma pārtraukšanu kad personai ir pozitīvs Covid-19 tests bet ārstēšanās slimnīcā nav nepieciešama - apmaksā uzturēšanās izdevumus ārzemēs karantīnā viesnīcā (līdz pat 120 EUR par dienu) un transporta izdevumus, lai atgrieztos Latvijā pēc karantīnas beigām. Esmu pārliecināts, ka daudziem cilvēkiem, kas sakrājuši naudu ceļojumam, bet kam nav lieku līdzekļu šādiem negaidītiem papildu izdevumiem, tas ir patiešām svarīgi.

Mūsu apdrošināšanas sabiedrība apmaksā pat izdevumus par uzturēšanos viesnīcā Latvijā, ja pēc atgriešanās dzimtenē ir pozitīvs Covid-19 tests un tādēļ noteikta obligāta pašizolācija.

Protams, ikvienam pašam ir jāizvērtē iespējamie ceļojuma riski un jāizvēlas tie, pret kuriem noteikti ir jāapdrošinās. Dažādas programmas piedāvā atšķirīgu risku apdrošināšanu un segumu. Tāpēc aicinām ar programmām rūpīgi iepazīties, izvērtēt limitus, nosacījumus un cenu, lai beigās iegādātos sev piemēroto polisi. Ne jau katra kompānija piedāvā tieši to, kas jums nepieciešams.

Mēs, piemēram, piedāvājam iegādāties polises ar pakalpojumiem, kurus citi pagaidām nesniedz, – kompensējam ceļojumu atcelšanu kontaktpersonām, biļetes, lai atgrieztos mītnes zemē pēc karantīnas viesnīcā, uzturēšanos viesnīcā karantīnā līdz pat 120 EUR par dienu, mums nav ierobežojumu attiecībā uz Covid-19 kumulatīvo rādītāju. Segums ir spēkā visā pasaulē.

Mums, salīdzinot ar lielāko daļu apdrošināšanas kompāniju, ir arī plašāks polisē iekļauto risku klāsts – organizējam sagaidīšanu mītnes zemē, apmaksājam apbedīšanas izdevumus ārzemēs, atsevišķās programmās apmaksājam arī medicīniskos izdevumus mītnes zemē un pašizolāciju viesnīcā Latvijā.

Visbeidzot jānorāda, ka BAN piedāvājumam ir viena no pievilcīgākajām cenām tirgū.

Jāatceras, ka inficēšanās notiek pēkšņi un tās sekas parasti ir nepatīkamas ne tikai no veselības viedokļa, bet arī finansiāli. Tāpēc pareizāk būtu meklēt programmas ar iespējami labāku segumu un apdrošināšanu pret plašāku risku klāstu. Jāņem vērā arī apdrošinātāju nosacījumi, kurus nepārzinot, diemžēl var rasties negaidīti un nepatīkami pārsteigumi.

Ar pandēmiju saistītu risku apdrošināšana ir kas jauns, tāpēc kompānijām pagaidām ir grūti precīzi prognozēt rezultātus. Visticamāk apdrošinātāji vēl pilnveidos savus piedāvājumus, arī polišu cenas var mainīties.

Taču svarīgi, ka solis ir sperts, un jācer, ka ar Covid-19 saistīto risku apdrošināšana būs vēl viens nopietns priekšnoteikums tam, lai atkoptos tūrisms un pasažieru pārvadājumi, mazinātos cilvēku bažas un viņi atsāktu ceļošanu, kuras pašlaik mums daudziem tik ļoti pietrūkst.

Plašāku informāciju var atrast šeit.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.01.2023 - 30.01.2023 Milzkalns aicina slēpot!  Tukuma TIC
Šonedēļ darba dienās no 12:00 līdz pat 22:00, bet brīvdienās jau no plkst.10:00! Zvani instruktoriem - 26222999 un baudi ziemu Tukuma pusē! | Skatīt vairāk
Latvija
Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži TAKA
Lai informācija par tūrisma jaunumiem vienmēr būtu aktuāla un uzticama, Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” izveidoja jaunu tūrisma | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.01.2023 - 31.01.2023 Ko īstenot Smiltenes novadā 2023 gadā? Smiltenes TIC
Vai esi izveidojis savu vēlmju sarakstu, ko plāno īstenot šogad? Esam sagatavojuši piedāvājumu ar 8 idejām, kuras vari īstenot 2023. gadā Smiltenes | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.01.2023 - 29.01.2023 Ko darīt ziemā Bauskā  Bauskas TIC
Ekskursijas ar kvadraciklu pa Zvirgzdes kāpu, skijorings aiz zirga, mini zoo apmeklējums un vēl citas idejas brīvdienām Bauskas novadā | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Kaļķu vārti
,


Jaunmoku pils
,


Hercogs Mārupe
,


Liepupes muiža
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.37062812sec.