TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Cēsu alus saņem augstāko – Dimanta kategorijas – novērtējumu Ilgtspējas indeksā

Ilgtspējas indeksa ekspertu vērtējumā alus darītava AS Cēsu alus pirmo reizi saņēmusi godpilno Dimanta kategorijas novērtējumu. Saņemtais ilgtspējīga biznesa novērtējums apliecina augsto atbildības kultūru un uzņēmuma ilgtspējas sniegumu darba vides, vides, sabiedrības un citos ilgtspējas aspektos, kā arī atklātību un caurskatāmību uzņēmuma darbībā un komunikācijā.

Eva Sietiņsone, Cēsu alus valdes priekšsēdētāja: “Esam gandarīti, saņemot šo augsto – Dimanta kategorijas – novērtējumu. Ilgtspējas indeksā piedalāmies kopš tā ieviešanas 2010. gadā un šo gadu laikā esam mērķtiecīgi attīstījuši savu ilgtspējas sniegumu. Mums ir noteikta augsta latiņa un mēs nemitīgi strādājam pie tā, lai mūsu lēmumi un darbības būtu ilgtspējīgi un videi draudzīgi, kā arī arvien vairāk to sagaidām arī no mūsu sadarbības partneriem. Šis ilgtspējas sniegums ir visas Cēsu alus komandas panākums un esmu pateicīga darbiniekiem par kopīgo sasniegumu!”

Dace Helmane, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja: “Cēsu alus ir viens no tiem uzņēmumiem, kas ilgstoši un mērķtiecīgi strādājis pie sava snieguma uzlabošanas, ne tikai attiecībā uz iekšējiem procesiem un produktiem, bet arī savu klimata un sociālo ietekmi. Sasniegtais rezultāts apliecina ieguldījumu ne tikai savas vērtību ķēdes atbildīgā vadībā, bet arī nozares attīstībā.”

2022. gadā īpaša uzmanība tika veltīta energoresursu projektiem, kas ļāva būtiski samazināt resursu patēriņu (salīdzinot ar 2021. gadu, elektroenerģijas patēriņš samazināts par 15,3%, ūdens – par 10%, siltums – par 19,1%). Tika veikta Cēsu Premium alus dzīves cikla analīze, nosakot produkta ietekmi uz vidi – lielā mērā šo ietekmi samazinājusi depozīta sistēmas darbība, ļaujot no tirgus atgūt apmēram 70% stikla pudeļu. Ieviestā dzēriena depozīta sistēma ļauj būtiski samazināt atkritumu apjomu, kā arī nodrošināt efektīvu iepakojumu šķirošanu. 2022. gadā Cēsu alus pievienojās Misijai Nulle, paužot apņēmību par nulle nelaimes gadījumiem, kā arī īstenoja dažādas darba aizsardzības iniciatīvas, tajā skaitā izveidota mācību filma par drošu braukšanu autoiekrāvēju vadītājiem. Darbinieki mācības pavadījuši kopā 4006,5h jeb vidēji katrs darbinieks mācībās pavadījis 2 dienas. Tāpat Cēsu alus sniedzis ieguldījumu sabiedrībā, ziedojot vairāk kā 50 000 dzērienu litrus dažādiem labdarības, kultūras un sporta pasākumiem.

Ar Cēsu alus Ilgtspējas pārskatu, kurā ietverta informācija par uzņēmumā noteikto ilgtspējas stratēģiju un mērķiem, īstenotajām aktivitātēm un plāniem katrā no definētajām atbildības jomām, var iepazīties šeit: https://ej.uz/SA_parskats_2023

AS Cēsu alus Ilgtspējas indeksa novērtējumā piedalās kopš tā ieviešanas Latvijā 2010.gadā. Pirmajos trīs gados AS Cēsu alus saņēma Sudraba kategorijas novērtējumu, bet mērķtiecīgi attīstot uzņēmuma darbību un ilgtspējas sniegumu, no 2013.gada uzņēmuma veikums Ilgtspējas indeksā novērtēts ar Zelta līmeni, kopš 2017.gada – ar Platīna līmeni un 2023.gadā iegūts augstākais – Dimanta līmenis.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.12.2023 - 17.12.2023 Aurēlijas Šimkus koncerts Bruknas muižā Bauskas TIC
Izcilā pianiste Aurēlija Šimkus viesosies ar koncertu Bruknas muižā! | Skatīt vairāk
Latvija
Satiec Ziemassvētku vecīti Tukuma TIC
Katru Adventes svētdienu - 10., 17. decembrī, nāc uz Tukuma Pilsētas parku un satiec Ziemassvētku vecīti no pulksten 17:00 līdz pulksten 19:00. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.12.2023 - 13.12.2023 Aizkraukles novada tūrisma advente Aizkraukles novada TIC
Katru dienu līdz 24.decembrim aicinām vērt vaļā attiecīgās dienas Adventes kalendāra durtiņas un atklāt, kādu pārsteigumu sagādājusi sniegotā | Skatīt vairāk
Piparkūku cepšana "Rožmalās" Bauskas TIC
Atpūtas komplekss "Rožmalas" piedāvā piparkūku cepšanu Ribbes dzirnavās! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.41616702sec.