TŪRISMA BIZNESS | Bizness

«Novaturas» grupas pirmā pusgada EBITDA sasniedz 5,8 miljonus eiro, pārsniedzot 2019. gada rezultātu

Baltijas valstīs lielākais tūroperators “Novaturas”, kas ietver arī Latvijas uzņēmumu “Novatours”, otrajā ceturksnī ir piedzīvojis stabilu izaugsmi, un pēc pirmā pusgada tā EBITDA ir pārsniegusi 2019. gada rezultātu. Ātra reakcija uz ceļojumu pieprasījuma izmaiņām, galamērķu dažādošana, pakalpojumu kvalitātes uzlabošana un degvielas cenu riska pārvaldība ļauj atkal palielināt visa gada finanšu prognozi.

“Labi pārdomāta un pārbaudīta galamērķu programma, koncentrēšanās uz aviācijas kvalitāti un punktualitāti, kā arī stratēģiski plānotie pārdošanas apjomi nākamajai vasarai un ziemai ir veicinājuši grupas finansiālo ilgtspēju. Tas ir ļāvis pārskatīt mūsu 2023. gada prognozi uz pozitīvu rezultātu, kā to jau esam izdarījuši pēc pirmā ceturkšņa. Mēs koriģējam gada sākuma EBITDA prognozi no 3–5 miljoniem eiro uz 6–8 miljoniem eiro, bet tīrās peļņas prognozi no 1–3 miljoniem eiro uz 4–6 miljoniem eiro,” norāda “Novaturas” grupas izpilddirektors Vitālijs Rakovskis.

Komentējot faktiskos pirmā pusgada rezultātus, Rakovskis piebilst, ka EBITDA bija pozitīva – 5,8 miljoni eiro, salīdzinot ar negatīvu EBITDA – 750 000 eiro pagājušā gada pirmajā pusē. Šīs būtiskās izmaiņas atkal ir saistītas ar pakāpenisku programmas diversifikāciju, agru nākamās sezonas ceļojumu iepriekšpārdošanas uzsākšanu un piesardzīgu ceļojumu ienesīguma riska pārvaldību.

Pirmajā pusgadā uzņēmums guvis ieņēmumus 102,5 miljonu eiro apmērā, kas ir par 12% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā. Kopumā apkalpoti 124 000 ceļotāju, kas ir par 3% mazāk nekā 2022. gadā.

Visā grupā aptuveni 80 procenti no visas gada programmas tika pārdoti laikā no janvāra līdz augusta vidum.

Konkurences priekšrocības, dažādojot galamērķus

Pat pieaugot konkurences videi, uzņēmumam izdodas saglabāt līderpozīcijas un spēcīgas pozīcijas visās Baltijas valstīs.

“Vasarā fokusējāmies ne tikai uz Turciju, kur piedāvājums pēdējos gados aug un konkurence ir vissīvākā, bet arī uz citiem galamērķiem. Esam reaģējuši un apzināti mainījuši savus apjomus Turcijā, jo šajā sezonā rentabilitāte šajā galamērķī ir zemāka, tāpēc to kompensējām, operatīvi piedāvājot citus ceļotājiem pievilcīgus galamērķus. Tādā veidā mēs arī veidojam jaunus paradumus un rosinām atklāt daudzveidīgākus brīvdienu galamērķus,” komentē Rakovskis.

Pārdošanas apjoms visos galamērķos, izņemot Turciju, līdz jūlijam ir pieaudzis par vairāk nekā 10 procentiem salīdzinājumā ar pagājušo gadu, īpaši izceļoties atsevišķiem galamērķiem. Pārdošanas apjoms Melnkalnei ir palielinājies uz pusi, savukārt Tunisijai - gandrīz dubultojies.

Elastīgums, lidojumu punktualitāte un koncentrēšanās uz ilgtspējību

Atjauninātie kvalitātes kritēriji gaisa pārvadātājiem ir uzlabojuši lidojumu precizitāti pirmajā pusgadā. Pagājušajā gadā gandrīz trīs procenti lidojumu aizkavējās par vairāk nekā trīs stundām visas grupas mērogā, savukārt šogad šis rādītājs samazinājies līdz vienam procentam.

Izvēloties gaisa pārvadātājus, uzņēmums ņem vērā to ietekmi uz klimata pārmaiņām. Latvijā šovasar ir nostiprināta partnerība ar aviokompāniju airBaltic, kas 2021.–2022.gadā samazinājusi CO2 emisijas par 20 procentiem. Pagājušajā gadā šis gaisa pārvadātājs saņēma balvu par Eiropas jaunāko floti ar vidējo gaisa kuģu vecumu 2,87 gadi. airBaltic arī samazina degvielas patēriņu, 2022. gadā vienam lidojumam iztērējot par 29% mazāk degvielas, salīdzinot ar 2021. gadu.

Ņemot vērā labākus ceļojumu laikus, komfortu un klientu pieredzi, uzņēmums šosezon lidojumiem no Rīgas uz Turciju ir pievienojis aviokompāniju FreeBird Airlines un Turkish Airlines.

Klientu ērtībām jauna vietne

Augustā “Novaturas” grupa atklāja atjaunoto mājaslapu, kas šobrīd tiek tālāk pilnveidota. Dažas no ievērojamākajām izmaiņām ietver ātrāku darbību un lietotājam draudzīgāku ceļojumu plānošanas un iegādes funkciju.

Daži no uzņēmuma jaunajā stratēģijā definētajiem mērķiem ir sasniegt tehnoloģisko progresu un uzlabot klientu pieredzi, tāpēc attiecībā uz vietni bija nepieciešami mūsdienīgāki risinājumi. Tas tiek uzskatīts par potenciāli augošu pārdošanas kanālu.

Saskaņā ar uzņēmuma datu izsekošanas rīku, pirmajā pusgadā 50% klientu, kas atvēra Lietuvas, Latvijas un Igaunijas lielāko tūrisma operatoru mājaslapas, apciemoja “Novaturas” vietni.

Pirmais tirgū paziņo par ceļojumu programmu nākamajai vasaras sezonai

Uzņēmums Baltijas tūrisma tirgū pirmais augusta sākumā izziņoja par 2024. gada vasaras sezonas iepriekšrezervācijas sākumu ceļojumiem uz Turciju, vienlaikus piedāvājot pievilcīgu papildu pakalpojumu paketi, kas ceļotājiem sniedz elastību, drošības garantijas un papildu iespējas. Pilna 2024. gada vasaras programma un jaunie galamērķi tiks paziņoti septembrī.

Izmaiņas komandā – jauna valde, fokuss uz ilgtspējību

Jaunievēlētā direktoru padome darbu sāka šovasar. Valdei pievienojās Tomass Korgans (Tomass Korganas) un Ģedimins Almants (Gediminas Almantas), savukārt valdes locekļa amatā darbu turpina Ugņus Radvila (Ugnius Radvila).

Komanda sveica arī Ilgtspējas nodaļas vadītāju Audroni Alijošuti-Paulauskieni (Audronė Alijošiutė - Paulauskienė). Uzņēmums vēl vairāk koncentrēsies uz viesnīcām, aviopārvadātājiem un citiem partneriem, kas ievēro ilgtspējības principus, kā arī uz komandas un ceļotāju izglītošanu.

Pavasarī “Novaturas” grupa prezentēja savu 2023.–2025. gada stratēģiju un koncentrējas uz šādām jomām: tehnoloģiju attīstība, labāka ceļotāju pieredze, ilgtspējīga ceļošana un darbinieku iesaiste.

Efektīva riska pārvaldība

“Novaturas” grupa šobrīd ir nodrošinājusi vairāk nekā 80 procentus no saviem kopējiem pārdošanas apjomiem ar atvasinātiem finanšu instrumentiem pret aviācijas degvielas cenu un valūtas svārstībām.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Jāsāk domāt par Ziemassvētkiem! Estravel Latvia
Vai pirmo sniegu sagaidījāt? - Laiks domāt par skaistām Ziemassvētku dāvanām! Ceļojums, spa atpūta, vakariņas vai aviobiļetes... Dāvanu kartes no | Skatīt vairāk
no 50 EUR
Laternu festivāls un Šauļi! Latvia Tours
Rūķu ziemas dāvanu manufaktūras Visuma gardumu un gastronomisko atklājumu gadatirgus. Debešķīgo garšu maiznīca. Un vēl un vēl.. daudz citi | Skatīt vairāk
no 50 EUR
Sagaidi Jauno gadu spoži! Baltic Beach Hotel & SPA
Dāmas un kungi, ielūdzam Jūs uz spožākajām un līksmākajām gadumijas ballītēm. Jūsu izvēle, vai pavadīt šo nakti Džemsa Bonda, Getsbija vai Dona | Skatīt vairāk
Atceries un neatkārto! TAKA
17. novembrī pie Pirmā pasaules kara muzeja Medumos tika atklāts mākslas objekts “Atceries un neatkārto”. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Novatours
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::1.12547994sec.