TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Konkursam «Eksporta un inovācijas balva 2023» aicina pieteikt jaunos tūrisma produktus

Konkursā “Eksporta un inovācijas balva 2023”, kuru jau astoņpadsmito gadu rīko Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, aicināti pieteikties jauno tūrisma produktu attīstītāji.Pieteikšanās konkursa kategorijā “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts 2023”, aizpildot anketu business.gov.lv, turpināsies līdz 3.oktobrim, ņemot vērā to, ka siltais rudens Latvijas tūrisma uzņēmumiem joprojām ir saspringts darba laiks, jo ļāvis turpināt aktīvu tūrisma sezonu.

“Lai arī tūrisma nozare piedzīvojusi straujas pārmaiņas un Latvijas tūrisma uzņēmumiem šis nav bijis viegls laiks, konkurss “Eksporta un inovācijas balva” aizvien ļauj mums gūt pārliecību, ka Latvijā ir tūrisma produkti, kuri spēj konkurēt starptautiskajā tirgū, ir ilgtspējīgi un saistoši gan vietējai, gan ārvalstu auditorijai. Arī šogad sevi pieteikuši vairāki interesanti tūrisma objekti, kurus labprāt redzētu starp balvas nominantiem,” saka LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Pērn “Eksporta un inovācijas balvu” kategorijā “Eksportspējīgākais tūrisma produkts” komersantu grupā saņēma SIA “Dont Panic” sadarbībā ar SIA “Skudras Metropole” ar produktu “Nepieradinātās naktsmītnes” – “Dabas galerija”. “Nepieradinātās naktsmītnes” ir piedzīvojums, kas dāvā jaunu pieredzi un emocijas. Tās radītas ar mērķi sniegt apmeklētājiem jaunu pieredzi, iepazīstinot ar jaunām vietām, dažādiem Latvijas reģioniem un neparastām lokācijām.

“Konkurss ir lieliska platforma, lai vairāk ļaužu gan tuvāk, gan tālāk uzzinātu par mūsu produktiem, par Latvijas daudzpusīgo piedāvājumu. Arī es šeit uzzināju par jaunām vietām. Tā ir arī veselīga konkurence, kas ir stimulējoša nozarei. Šeit mēs redzam laikmetīgās tendences un uzzinām, kādus uzsvarus šobrīd liek pasaulē. Šogad konkursā noteikti būs pavisam citi produkti, jo pasaule mainās un biznesam jānāk ar piedāvājumiem, kas ir aktuāli sabiedrībai. Protams, saņemt balvu ir pagodinājums. Esam saņēmuši daudz starptautisku balvu, taču šī emocionāli bijusi svarīgākā – kā bērnam saņemot vecāku atzinību,” atzīst SIA “Skudras metropole” vadītāja Gundega Skudriņa.

Biedrību, nodibinājumu, plānošanas reģionu vai pašvaldību iestāžu grupā balvu saņēma Liepājas muzeja filiāle "Hoijeres kundzes viesu nams”. Gaļas brāķera Dāvida Hoijera atraitnes Margarētas Ģertrūdes Hoijeres viesu nams jeb 17.gs – 19.gs. interjera muzejs ir veiksmes stāsts tam, kā nozīmīgs Liepājas kultūrvēsturiskā mantojuma objekts, valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, piedzīvo savu atjaunotni jeb renesansi. Nams ir atvērts un muzeja ekspozīcija pieejama ikvienam interesentam.

Uz balvu kategorijā “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts” var pretendēt komersants, biedrība, nodibinājums, plānošanas reģions vai pašvaldības iestāde, kurš pēdējo divu gadu laikā ir ieviesis tirgū tādu jaunu tūrisma produktu, kas ir ilgtspējīgs, inovatīvs, kvalitatīvs un ar augstu pievienoto vērtību. Tiks vērtēts, vai produkts veidots saglabājot vietējos resursus un tiek attīstīts, ņemot vērā vietējos kultūras, dabas, sociālos un  ekonomiskos faktorus. Tāpat svarīgs aspekts būs, vai nodrošināta tūristu iesaistes iespēja un vai tas ir piemērots ārvalstu tūristu vajadzībām.

Balvu šajā kategorijā piešķir divās grupās, vienā vērtējot mazo un vidējo komercsabiedrību (darbinieku skaits ir 1-250, un tā neto apgrozījums  vai kopējā gada bilance nepārsniedz 50 miljonus eiro) iesniegtos pieteikumus, otrā - biedrību, nodibinājumu, plānošanas reģionu vai pašvaldības iestāžu iesniegtos pieteikumus.

Konkursa uzvarētāji saņems Ekonomikas ministrijas diplomu un Latvijas Republikas finansētu balvu – 2000 eiro darījuma braucienam divām personām, tai skaitā līdzdalībai komersantu delegāciju sastāvā valsts augstāko amatpersonu vizītēs ārvalstīs, līdzdalībai LIAA organizētajās tirdzniecības misijās un individuālo darījuma braucienu, apmaksai. Tāpat uzvarētājiem tiks dotas tiesības izmantot attiecīgās konkursa kategorijas zīmi uz visiem saviem produktiem vai produktu līnijām, kā arī uz mārketinga materiāliem.

Par apbalvojumu

“Eksporta un inovācijas balva” ir augstākais valsts apbalvojums uzņēmējdarbībā un konkursa patrons ir Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Konkurss “Eksporta un inovācijas balva” norisināsies jau 18.gadu un kopā tiks apbalvoti 19 uzņēmumi piecās kategorijās ar vairākām apakšgrupām. Kategorijās “Eksporta čempions”, “Inovācijas čempions”, “Eksporta pieauguma līderis” un “Eksporta jaunpienācējs” konkursa žūrijas komisija izvērtēs izmantojot Centrālās statistikas pārvaldes apkopotos datus. Speciālbalvu drošākajam eksportētājam pasniegs arī finanšu institūcija “Altum”. Uzvarētāju apbalvošanas ceremonija paredzēta 2023.gada 14.decembrī.

Plašāka informācija par konkursu atrodama mājas lapā www.eib.liaa.gov.lv .

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.12.2023 - 09.12.2023 Ieva Sutugova, Ivo Grīsniņš-Grīslis u.c. Tukuma TIC
Starp Imanta Ziedoņa pasakām skanēs skaistākās latviešu komponistu dziesmas Ivo Grīsniņa-Grīsļa, dziedātājas Ievas Sutugovas un pianista Jāņa | Skatīt vairāk
Latvija
Resorāni un kafejnīcas Bauskas novadā Bauskas TIC
Ielūkojies, kur garšīgi paēst, kad viesojies Bauskas pusē! | Skatīt vairāk
Skolēnu ražoto Ziemassvētku dāvanu tirdziņ Tukuma TIC
Skolēnu ražotās Ziemassvētku dāvanas tirdziņā "CITS BAZĀRS" Tukuma tirdzniecības centrā "Rimi" 12.decembrī no pulksten 10:00 līdz 15:00. | Skatīt vairāk
Piparkūku cepšana "Rožmalās" Bauskas TIC
Atpūtas komplekss "Rožmalas" piedāvā piparkūku cepšanu Ribbes dzirnavās! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.57136703sec.