TŪRISMA BIZNESS | Bizness

PTAC pieņem lēmumu pret SIA MIASFOR (”to hike”), piemērojot soda naudu 10 000 EUR apmērā, un uzdod izbeigt negodīgu komercpraksi

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) 2023. gada 27. septembrī ir pieņēmis lēmumu patērētāju kolektīvo interešu pārkāpuma lietā (Lēmums), ar kuru SIA MIASFOR (Reģ. nr. 50203261361), kas piedāvā ceļotājiem sociālās saziņas vietnēs Facebook un Instagram kompleksus tūrisma pakalpojumus (ceļojumus) ar preču zīmi “to hike”, uzlikts tiesiskais pienākumu izbeigt negodīgu komercpraksi, piedāvājot pārdošanai un pārdodot kompleksus tūrisma pakalpojumus (ceļojumus) bez spēkā esoša nodrošinājuma un speciālās atļaujas (licences), un piemērota soda nauda 10 000 EUR apmērā.

PTAC 2022. gada 16. septembrī apturēja, bet 2023. gada 22. martā anulēja SIA MIASFOR speciālo atļauju (licenci) tūrisma operatora pakalpojumu sniegšanai, jo SIA MIASFOR nepagarināja nodrošinājuma (konkrētajā gadījumā – apdrošināšanas polises) darbības termiņu. Tūrisma operatora nodrošinājums (apdrošināšanas polise vai kredītiestādes garantija) ir būtisks ceļotāju tūrisma operatoram iemaksātās naudas aizsardzības mehānisms.  Ja tūrisma operatoram iestājas likviditātes problēmas un tas nespēj pilnībā vai daļēji sniegt kompleksus tūrisma pakalpojumus, tad nodrošinājums tiek izmantots, lai ceļotājiem atmaksātu tūrisma operatoram pirms ceļojuma iemaksāto naudas summu.

Pēc speciālās atļaujas (licences) darbības apturēšanas un anulēšanas PTAC informēja SIA MIASFOR, ka bez spēkā esoša nodrošinājuma un speciālās atļaujas (licences) tas nedrīkst ceļotājiem piedāvāt pārdošanai un pārdot kompleksus tūrisma pakalpojumus (ceļojumus), un aicināja SIA MIASFOR nodrošināt savu komercpraksi atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Tomēr, neskatoties uz PTAC brīdinājumiem un aicinājumiem, SIA MIASFOR turpināja aktīvi un sistemātiski piedāvāt ceļotājiem kompleksus tūrisma pakalpojumus (ceļojumus). Izvērtējot SIA MIASFOR īstenoto komercpraksi, PTAC konstatēja, ka tajā ir saskatāmas negodīgas komercprakses pazīmes, jo SIA MIASFOR radīja patiesībai neatbilstošu iespaidu, ka drīkst likumīgi piedāvāt pārdošanai un pārdot kompleksus tūrisma pakalpojumus (ceļojumus), kā arī ceļotājiem radīja maldinošu paļāvību uz to, ka ir nodrošināta patērētāju (ceļotāju) aizsardzība pret ekonomiskajiem riskiem.

PTAC secināja, ka SIA MIASFOR pieļāvis patērētāju kolektīvo interešu pārkāpumu, un tādējādi tika noteikta soda nauda 10 000 EUR apmērā. Vienlaikus PTAC uzlika SIA MIASFOR pienākumu nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi, bez speciālās atļaujas (licences) jebkādā veidā (tai skaitā interneta vietnes Facebook profilos “to hike” (https://www.facebook.com/tohike.lv) un “Sergejs Šaburovs” (https://www.facebook.com/sergejs.saburovs) un Instagram profilos @tohikelv (https://www.instagram.com/tohikelv/) un @Sergej.shaburov (https://www.instagram.com/Sergej.shaburov/)) piedāvājot pārdošanai vai pārdodot kompleksos tūrisma pakalpojumus, kas nav nodrošināti saistību neizpildes vai nepienācīgas izpildes gadījumā tūrisma operatora likviditātes problēmu dēļ.

Lēmumā PTAC brīdināja SIA MIASFOR par PTAC piešķirtajām tiesībām ierobežot piekļuvi Latvijas Republikas teritorijā tām vietnēm, kurās SIA MIASFOR turpinās piedāvāt kompleksus tūrisma pakalpojumus (ceļojumus) bez speciālās atļaujas (licences) un nodrošinājuma.

Ar pilnu lēmumu iespējams iepazīties ŠEIT.

PTAC aicina kompleksu tūrisma pakalpojumu sniedzējus ievērot normatīvo aktu prasības, proti, reģistrēties PTAC datubāzē un saņemt speciālo atļauju (licenci), kā arī tūrisma operatoriem nodrošināt nodrošinājumu. Savukārt ceļotāji tiek aicināti pirms kompleksu tūrisma pakalpojumu (ceļojumu) iegādāšanās pārbaudīt PTAC publiskajā datubāzē, vai konkrētais kompleksa tūrisma pakalpojuma (ceļojuma) piedāvātājs ir saņēmis speciālo atļauju (licenci) un vai tūrisma operatoram, kurš organizē konkrēto komplekso tūrisma pakalpojumu (ceļojumu), ir spēkā esošs nodrošinājums.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Iepazīsti Bausku vēstures lasījumos Bauskas TIC
Bauskas pilsētas bagātās vēstures aktualizēšana | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.02.2024 - 27.02.2024 Pilis un muižas Aizkraukles novadā Aizkraukles novada TIC
Aizkraukles novadā apskatāmas vairākas muižas un pilis, arī pilsdrupas. To stāsti un likteņi ir dažādi - atliek tos iepazīt savām acīm! | Skatīt vairāk
GARDĒŽA LOKS Cēsu novadā! Cēsu TIC
No 15. marta līdz 31. martam aicinām apceļot Cēsu novadu un iegriezties 17 restorānos un kafejnīcās, kas sagatavojuši īpašus akcijas piedāvājumus! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.02.2024 - 01.03.2024 Šovs "Klauni kosmosā" | Tukumā Tukuma TIC
Fantastisks šovs 2.martā par to, kā izbraukt cauri galaktikai ar stopiem! Šeit visi bērni nebūs tikai skatītāji – tie būs kosmosa kuģa pasažieri! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.89161205sec.