TŪRISMA BIZNESS | Pētījumi & Statistika

Pētījums: 44% jauniešu ir svarīgāks elastīgs darba laiks un vieta, nevis atalgojums

61% jauniešu norāda, ka, izvēloties darbu, svarīgākais aspekts ir elastīgs darba laiks un iespēja strādāt attālināti, noskaidrots starptautiskā tehnoloģiju uzņēmuma “Wise” un pētījumu centra “Norstat” veiktajā pētījumā. Arī pērn pētījums atspoguļoja līdzīgus rezultātus. Iespēja izvēlēties darba laiku un vietu ir viens no iemesliem, kāpēc jaunieši izvēlētos kļūt par uzņēmējiem, taču arī citās nozarēs viņi no darba devēja sagaida elastību attiecībā uz darba vietu un laiku.

Skaidrojot, kas viņus motivē strādāt un cik svarīga ir alga, 44% jauniešu norādīja, ka iespēja izvēlēties darba laiku un papildus atvaļinājums ir svarīgāki par lielu atalgojumu; katrs trešais (31%) jaunietis dotu priekšroku augstākai algai, bet ceturtā daļa (25%) šajā jautājumā bija neitrāli. Iespēja strādāt no jebkuras vietas pasaulē jauniešiem ir svarīgāka par augstu atalgojumu - gandrīz puse aptaujāto (47%) gribētu strādāt un ceļot vienlaicīgi. Runājot par darbu birojā, jāpiezīmē, ka 28% izvēlētos dažādus papildus bonusus augstākas algas vietā.

Lielākās izmaiņas, salīdzinot ar pērnā gada rezultātiem, vērojamas saistībā ar jauniešu vēlmi iegūt uzņēmuma daļas. Pērn 50% jauniešu uzskatīja, ka iespēja iegūt uzņēmuma daļas ir svarīgāka par augstu atalgojumu, bet šogad tā domā tikai 36%. Jauniešiem tika jautāts, cik svarīgs, viņuprāt, ir attiecīgā uzņēmuma ieguldījums globālās sasilšanas novēršanā, un kā šis aspekts ietekmē viņu izvēli par labu vienam vai otram darba devējam? Gada laikā šī aspekta nozīme ir samazinājusies - pērn šo tēmu par svarīgu uzskatīja 57%, bet šogad 47%. Klimata pārmaiņu jautājums ir svarīgāks jaunām sievietēm (53%), tas satrauc tikai 36% jaunu vīriešu.

“Mūsdienu jauniešiem ir skaidri mērķi un viņi paši vēlas veidot savu darba dzīvi. Darbs no mājām jau ir kļuvis par dabisku korporatīvās kultūras sastāvdaļu daudzās nozarēs, tāpēc kā nākamo soli redzam iespēju strādāt no jebkuras vietas pasaulē. Izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, arvien vairāk cilvēku rada darba vidi tur, kur viņi atrodas – vai tā būtu vasarnīca, darba un eksotiska ceļojuma apvienojums vai viesošanās pie ģimenes, kas dzīvo citā valstī. Arī mēs piedāvājam iespēju strādāt no jebkuras vietas pasaulē līdz pat 90 dienām gadā, un redzam, ka šī tendence kļūst arvien populārāka – pērn to izmantoja vairāk nekā 1000 mūsu darbinieku. 50% no mūsu komandas Tallinā nemaz nav no Igaunijas, un cilvēkiem ar globālu dzīvesveidu, ir svarīga iespēja pavadīt laiku ar ģimeni arī ārpus brīvdienām. Mūsu komandā strādājošie latvieši var izmantot iespēju pagarināt atvaļinājumu un līdz trīs mēnešiem gadā pavadīt kopā ar sev tuvajiem, stāsta Māra Grobiņa, “Wise” maksājumu operāciju komandas vecākā vadītāja.

“Darba devēji agri vai vēlu sapratīs, ka ir jāmaina attieksme, un, ka mums visiem jāmācās būt daudz elastīgākiem, domājot par dažādu paaudžu līdzās pastāvēšanu darba tirgū. Papildus tam jāņem vērā, ka jaunieši ir vairāk vērsti uz sevi, viņi nefokusējas uz sociālo hierarhiju – jaunieši necienīs kādu tikai dēļ amata, bet gan par to, ko cilvēks prot vai spēj izdarīt. Jaunieši mazāk baidās pazaudēt darbu, tāpēc viņi var atteikties nedarīt lietas, kas nesaskan ar viņu uzskatiem,” skaidro Latvijas Universitātes profesore, izglītības zinātņu eksperte Zanda Rubene.

Pētījumā piedalījās jaunieši no 16 līdz 19 gadu vecumam, atklājot savas cerības par nākotnes karjeru. Pētījuma rezultāti skaidri apliecina jauniešu vēlmi patstāvīgi noteikt savu darba laiku un vietu. Vienlaikus pētījums apliecina, ka augsts atalgojums ir svarīgāks par iespēju iegūt uzņēmuma daļas. Pētījumā piedalījās 9. klašu un vidusskolu (t.sk. profesionālo vidusskolu) audzēkņi no Igaunijas, kopumā 303 respondenti.

“Wise” ir starptautisks tehnoloģiju uzņēmums, kas izstrādājis un piedāvā veidu, kā pārvietot naudu visā pasaulē. Izmantojot “Wise” kontus, privātpersonas un uzņēmumi var uzglabāt naudu vairāk nekā 40 valūtās, veikt starptautiskos pārskaitījumus un norēķināties ārzemēs. Uzņēmumu 2011. gadā dibināja Tāvets Hinrikus (Taavet Hinrikus) un Kristo Kārmans (Kristo Kärmann). Tas ir viens no straujāk augošajiem un ienesīgākajiem tehnoloģiju uzņēmumiem pasaulē un tiek kotēts Londonas biržā ar simbolu WISE. Uzņēmuma pakalpojumus izmanto vairāk nekā 16 miljoni privāto un biznesa klientu, katru ceturksni pārskaitot vairāk nekā 29 miljardus eiro. Uzņēmuma pakalpojumi palīdz klientiem ietaupīt vairāk nekā 1,7 miljardus eiro gadā. Lielākais birojs ar 2000 darbiniekiem atrodas Tallinā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.11.2023 - 06.12.2023 Izstāde "Mana Latvija"  Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
No 12.novembra līdz 6.decembrim, patriotu mēneša ietvaros, Jelgavas Vecpilsētas mājā būs skatāma mākslinieka Dāvida Jāņa Baumaņa gleznu izstāde | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.11.2023 - 03.12.2023 Egles iedegšana Tukumā Tukuma TIC
Brīvības laukumā, šogad īpaši atzīmējot Tukuma 770 gadu jubileju, pilsētas centrā iedegsim 3 egles un baudīsim citādu Adventi - 3.decembrī! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.11.2023 - 06.12.2023 Madona - Latvijas ziemas galvaspilsēta? Madonas TIC
Šajā ziemā Madonas novadā par vienu kalnu vairāk! Brauciet izbaudīt aktīvu un iedvesmojošu Vidzemes augstienes ziemu. | Skatīt vairāk
Piparkūku cepšana "Rožmalās" Bauskas TIC
Atpūtas komplekss "Rožmalas" piedāvā piparkūku cepšanu Ribbes dzirnavās! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.40912104sec.