Kā Salaspilī piedzīvoja brīnumu

Pareizticīgie vēl svin Ziemassvētkus, un šis ir īstais brīdis uzrakstīt par brīnumu, kas piedzīvots Salaspilī.

1996.gadā uzceltajā Dievmātes ikonai veltītajā Vissvētās Dievadzemdētājas ikonas "Visu Noskumušo Iepriecinātāja" Salaspils pareizticīgo baznīcā 2009.gada novembra sākumā noticis brīnums - uz svētbildes ietvara rāmja stikla parādījies neparasts Svētās Dievmātes attēls, ko nav radījuši cilvēki - uz tumšā fona tas izskatās gaišs, bet uz gaišā fona - tumšs, un kas redzams līdz pat šai dienai.

Stāsta, ka savulaik, kad noslēgumam tuvojās baznīcas celtniecības darbi, Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs svētījis uzgleznot baznīcas ikonu "Visu Noskumušo Iepriecinātāja" pēc Maskavas kanoniskās ikonas kopijas. Tomēr pretēji dotajai svētībai dievnama darbinieki uzgleznojuši citu, Pēterpils Dievmātes ikonas kopiju "Visu Noskumušo Iepriecinātāja" (ar grasīšiem, paskaidrojot sīkāk: 200 gadus pēc oriģināla uzgleznošanas viena šīs ikonas kopija tika aizvesta uz Pēterpili. 1888.gadā tur kapelā iespēra zibens, bet ikona nesadega, tikai dažas kapeikas-grasīši iekusa svētbildē ).

Turklāt šī ikona tika uzgleznota nekanoniskā stilā, kā arī ikona ar grasīšiem neatbilst Salaspils dievnama nosaukumam Kad 2009.gada novembrī Salaspils baznīcā bija svētki, ikona ar grasīšiem un galvenā ikona (Metropolīta Aleksandra uzdevumā no Jaunjelgavas baznīcas paņemtā ikona bez grasīšiem, kas tika restaurēta un apsudrabota), stāvējušas paredzētajās vietās. Pēc dievkalpojuma ar galveno ikonu veica krusta gājienu – kā paredzēts. Pēc tam baznīcas priesteris ierosinājis ikonas samainīt vietām – galveno nolikt tur, kur tai jāstāv, bet to ar grasīšiem izņemt ārā. Kad ikona bija izņemta, viens no ticīgajiem teicis: „Tēvs, tur uz stikla ir attēls!”

Sākumā tika domāts, ka stiklā ir redzams tās ikonas nospiedums, kas tur atradās, proti, ar grasīšiem. Taču, attīstot filmiņas, tika saprasts un secināts, ka tas ir pavisam citas ikonas attēls.  Ar datoru tika likts viens attēls uz otra, bet tie nesakrita. Tika pamanītas vairākas Vissvētās Dievdzemdētājas ārienes nesakritības - cita acu krāsa, skatiena vērsums, sejas izteiksme, bet svarīgākais – nebija neviena grasīša! Tātad dievmāte bija parādījusies tā, kā to bija licis gleznot metropolīts – bez grasīšiem.

Metropolīts Aleksandrs, izskatot laboratorijas izmeklējumus, atzīmējis: "Šī parādība norādīja uz nepaklausības augļiem. Dievmāte uz stikla parādījās tā, kā svētīja gleznot viņas tēlu, nevis tā, kā tika uzgleznots pēc patvaļīgas gribas."

Salaspils brīnums iekļauts pasaules reliģisko brīnumu desmitniekā. Latvija līdz ar Indiju, ASV, Izraēlu, Jordāniju, Filipīnām un Itāliju nokļuvusi to valstu sarakstā, kurās notiek visneticamākie reliģiskie brīnumi.

Svētbilde tagad aplūkojama atsevišķā skapītī. Tam pāri iekārta ķēdīte ar krustiņu, ko uzkārusi kāda vietējā sieviete, kas še baznīcā piedzīvojusi brīnumainu izdziedināšanos.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Programma "Rehabilitācijas spēks"  Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri
Pavadiet 10 dienas/9 naktis KRC "Jaunķemeri" un izbaudiet programmas "Rehabilitācijas spēks" pozitīvo iedarbību uz pašsajūtu un veselību. | Skatīt vairāk
Latvija no 605 EUR
Ekspress kūre "Jaunķemeros" Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri
Vēlies izrauties no ikdienas rutīnas, atpūtināt prātu un izkustēties svaigā gaisā? Izbaudi 2 dienu programmu "Ekspress kūre". Procedūras, nodarbības | Skatīt vairāk
no 138 EUR
Pavasara ekskursiju ceļvedis skolēniem! Cēsu TIC
Iepazīsties ar pavasara ekskursiju ceļvedi Cēsu novadā! Skolēnus gaida aizraujošas ekskursijas, interesanti atklājumi un vērtīgas zināšanas! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.02.2024 - 25.02.2024 Leģendām pa pēdām Āraišos! Cēsu TIC
Dodies interaktīvā pārgājienā, kur uzklausīsi Āraišu leģendas un izzināsi tās, atbildot uz dažādiem aizraujošiem jautājumiem! Dalība bez maksas! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.44775701sec.