Foto izstāde «KLUSUMA AUG(Ļ)I» – Īles luterāņu baznīcā

Apvienojot skaņas un attēla spēku, radīta skanoša foto izstāde “Klusuma aug(ļ)i”, kura Īles luterāņu baznīcā apskatāma līdz 15. augustam, iepriekš piesakoties - 26133692.

Galvenie varoņi: Jauniešu kora BALSIS dziedātāji un Latvijas flora

Skan: Pärt Uusberg “Õhtu Ilu” un Gunnar Eriksson “Gjendines bådnlåt”.

Dzied: Jauniešu koris BALSIS

Laura Elizabete Godiņa, Jauniešu kora BALSIS diriģente: “Muzikālā fotoizstāde ir veidota tā, lai tajā tiktu izcelts ikkatrs dziedātājs, bet tās apmeklētājam būtu dota iespēja iepazīt kori neierastā formātā gan ieraugot, gan saklausot katra korista balsi individuāli, kora kopskaņā un ārpus tās.”

Lauris Vīksne, fotogrāfs: “Idejas muzikalajā pamatā ir mini albums “Klusuma augļi”. Pēc sarunas ar Intu Teterovski par iespējamo izstādi, radās doma, ka tai jāsaistās ar to, ka pēc ziemas klusuma, viss veras vaļā, plaukst, dzimst - korists ir augs un dziesma ir auglis. Skanošās izstādes veidošana bija izaicinājums – 40 koristos saskatīt to atšķirīgo, īpašo. Katrs korists ir izteikta, skaista personība un tas deva motivāciju darboties tālāk.”

Arvis Ostrovskis, izstādes kurators, arī Jauniešu kora BALSIS tenors: “Mēģināju ar visu to daudzumu iespaidīgo foto emociju veidot stāstu, kas laikam jau loģiski izvērtās kā dziesma - ar savu kluso, maģisko sākumu, gluži kā no saknēm, tad savu gaismas staru meklē pirmie melodijas aizmetņi, bet tiem vairojoties, izaug dziesmas kulminācija, kam seko mierinājums, apjausma par dabisku ritumu. Viss pāriet un virzās uz jaunu sākumu.”

IZSTĀDES LIETOŠANAS ROKASGRĀMATA

Lai izstādi izbaudītu pilnībā, nepieciešams:

  • Viedtālrunis
  • Interneta savienojums
  • QR koda lasītājs

Pie katras fotogrāfijas ir QR kods, kuru aktivizējot Tev ir iespēja dzirdēt attēlā redzamā korista balsi.

Dziesmu pilnais ieraksts skanēs nepārtraukti un Tevis aktivizētā korista balss skanēs Tavā viedtālrunī, tādēļ vēlams ieslēgt skaņu.

Paralēli audio, QR kods aktivizē arī aprakstu par fotogrāfijā redzamo augu.

Dziesmas nav rakstītas homofoni, tāpēc būs brīži, kad koristu individuāli dzirdēt nevarēs, jo viņam ir pauze.

Lūdzam izstādi apmeklējot ievērot distanci un būt atbildīgiem vienam pret otru.

Paldies par ieguldījumu izstādes tapšanā:

Jauniešu kora BALSIS koristiem, fotogrāfam Laurim Vīksnem, skaņu režisoram Artūram Sedrikam Sinkevičam, izstādes kuratoram Arvim Ostrovskim, tekstu redaktorei Esterei Pļavinskai, dizainerei Rasai Natei Beitnerei, diriģentiem Intam Teterovskim, Laurai Elizabetei Godiņai, izstādes iekārtotājiem Santai Ančai, Dārtai Annai Bērziņai, Īles luterāņu baznīcai, un Dobeles novada pašvaldībai.

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām Estravel Latvia
Baudiet SPA atpūtu 2 personām Jūrmalā, iekļautas arī vakariņas un 1 spa procedūra pēc izvēles | Skatīt vairāk
Latvija no 153 EUR
Mīlestības mēneša izaicinājums Smiltenes TIC
Smiltenes TIC izaicina – februārī vairo mīlestību ne tikai tuvinieku vidū, bet izrādi to arī savai pilsētai, izejot pastaigu apkārt Smiltenei sirds | Skatīt vairāk
Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!  Tukuma TIC
Disco Mojito ir vieta, kur nobrieduši cilvēki var izbaudīt mūziku no 80tajiem, 90tajiem gadiem. Tiekamies pašā Tukuma centrā, Šēseles ielā 1! | Skatīt vairāk
Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā! Tukuma TIC
Šlokenbekas muižas krodziņš piedāvā gan ēšanu uz vietas mājīgā, siltā atmosfērā, gan arī pieņem pasūtījumus Jūsu svētku galda burvības | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.41349697sec.