Izgaismotā Preiļu pils priecē lielu skaitu apmeklētāju

Oktobra izskaņā daudzus Preiļu iedzīvotājus un viesus pārsteidza redzētais parkā – tika izgaismota Preiļu pils. Ņemot vērā lielo interesi, Preiļu pils atkal tiks izgaismota no 11. līdz 22 novembrim.

Šis jau būtu bijis trešais gads, kad Preiļu novada pašvaldības iestādes kopīgi rīkotu pasākumu Preiļu parkā “Leģendu nakts” ietvaros, ko saviem biedriem organizē Latvijas Piļu un muižu asociācija katra oktobra pēdējā sestdienā. Šogad Leģendu nakts pasākumam tika noteikts 31.oktobris, kas sakrita gan ar ārvalstīs iecienītajām Visu Svēto dienas svinībām jeb Hallovīnu, gan šogad reto “zilo pilnmēnesi”, kas izgaismojās naksnīgajās debesīs. Bet valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi, kā arī ļoti lielā interese par pieteikto pasākumu Preiļu parkā pie pils, lika pārskatīt tā rīkošanu. Pasākums tādā formātā, kāds tika plānots, notikt nevarēja noteikto drošības apstākļu dēļ, līdz ar to tika atcelts.

Lai šajā tumšajā periodā, kad nenotiek praktiski arī nekādi citi pasākumi,  kaut nedaudz iepriecinātu gan vietējos iedzīvotājus, gan popularizētu Preiļu parku arī apkārtējo novadu viesiem, Preiļu muižas kompleksa un parka vadītāja Sanda Čingule – Vinogradova ar palīgu komandu īstenoja sen lolotu ideju – izgaismot Preiļu pils logus no iekšpuses, radot sajūtu, ka pilī atkal ir dzīvība, kā toreiz…

Divus vakarus pēc kārtas Preiļu parkā bija novērojams liels skaits vietējo iedzīvotāju un tūristu, kas apbrīnoja īpašo skatu, ko radīja izgaismotā Preiļu pils uz zilā pilnmēness fona. Jau iepriekš tika izsludināts fotokonkurss, kurā ikviens varēja iesūtīt vienu fotogrāfiju. Balsošana par labāko notiek Facebook kontā.

Redzot, kāda bija interese par naksnīgajām pastaigām Preiļu parkā, kā arī lai radītu īpašāku sajūtu, šogad savādāk atzīmējot valsts svētkus, Preiļu parka komanda informē, ka no 11.novembra līdz 22.novembrim atkal tiks izgaismota Preiļu pils. Kā sola organizatori, šoreiz nedaudz citādāk, tādēļ visi laipni gaidīti baudīt rudenīgās pastaigas svaigā gaisā Preiļu parkā arī dienas tumšajā laikā!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Uzņēmumi


Līvānu TIC
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.99665499sec.