Dodies veloceļojumā «Rainim pa pēdām»

Raiņa muzejs “Jasmuiža”, Preiļu novada Tūrisma informācijas centrs un Aizkalnes Tautas nams 31. jūlijā plkst. 11.30 aicina doties veloceļojumā „Rainim pa pēdām”, 25 kilometru garumā iepazīstot ar Raini saistītās kultūrvēsturiskās vietas.

Veloceļojums būs ne tikai aizraujošs un interesants brīvdabas pasākums, bet arī iespēja ceļot laikā un telpā, iepazīstot ar Raini un Jasmuižas apkārtni saistītās kultūrvēsturiskās vietas, objektus, leģendas, nostāstus un latgaliešu valodu. Par jautru un uzmundrinošu noskaņojumu visā veloceļojuma gaitā rūpēsies Juris Vucāns.

Ceļojumā ar velosipēdiem tiks veikts apļveida maršruts (garums ≈ 25 km), kurš ir ainaviski skaists un kultūrvēsturiski interesants. Tas ved pa Preiļu novada Aizkalnes un Rušonas pagasta gleznainajām vietām un iekļauj 11 kultūrvēsturiskus objektus – ceļojuma pieturas punktus.

Maršruta gaita: Raiņa muzejs „Jasmuiža” jeb bijusī Jasmuižas muiža – Aizkalnes senkapi – Jasmuižas skola – Jasmuižas katoļu baznīca – krogs – Aizkalnes pareizticīgo baznīca – vieta, kur atradās ceļa stabiņš ar zemnieka vārdu Andrejs Rainis (jeb vieta, kur Jānis Pliekšāns atrada savu pseidonīmu) – Molaukas kalns – Rušonu (Aglonas) stacija – Šņepstu pilskalns (Lielais kalns) ar apmetni – ainaviski skaists lauku ceļš: Šņepsti – Aizkalne – Raiņa muzejs „Jasmuiža”.

Ceļa segums: velomaršruts ved pa cieto segumu un pa grantētiem ceļiem ar zemu un vidēju satiksmes intensitāti.

Velomaršruts un tajā iekļautie apskates objekti (pieturvietas) izvēlēti, balstoties Raiņa dienasgrāmatas pierakstos, viņa sarakstē ar mājiniekiem, laikabiedru atmiņās, teikās, leģendās un Latgales kultūrvēstures faktos.

Pēc aktīvi pavadītas dienas ceļotāji būs aicināti Jasmuižas parkā stiprināties ar uzkodām, atpūsties un apmeklēt Raiņa muzeju “Jasmuiža”.

Veloceļojuma dalībnieki aicināti doties ar saviem velosipēdiem, ģērbties atbilstoši laika apstākļiem. Neaizmirstiet paņemt līdzi ūdeni, lai veldzētu slāpes un kādu našķi spēku atgūšanai!

Aicinām būt atbildīgiem un ievērot visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības ierobežojumus! Līdzi ņemiet mutes un deguna aizsegus. Atgādinām, ka atrodoties uz ceļa un kustībā, obligāti jāievēro ceļu satiksmes noteikumi kā arī aicinām lietot aizsargķiveres (bērniem līdz 12 gadiem tās ir obligātas)! Katrs dalībnieks atbildīgs par savu drošību. Vecāki atbildīgi par bērnu drošību brauciena laikā.

Dalība veloceļojumā un muzeja apmeklējums: 2,00 EUR.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru +371 29487589 vai rakstot uz e-pastu: [email protected] (līdz 26. jūlijam). Veloceļojums notiks, ja tam pieteiksies vismaz 15 dalībnieki.

Vairāk informācijas: Raiņa un Aspazijas muzeja vadītājas vietniece Solvita Kleinerte,

tālr. +371 29487589; e-pasts: [email protected]

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Iepazīsti kaimiņus Zemgalē! Bauskas TIC
Piedalies vērienīgākajā Latvijas - Lietuvas tūrisma akcijā! Apmeklē 16 objektus, izpildi uzdevumus, nofotografējies un pretendē uz lieliskām balvām! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.05.2022 - 27.05.2022 Koknesē modina Samu un atklāj sezonu Aizkraukles novada TIC
Maija vidū Koknesē svin gadskārtējos Sama modināšanas svētkus. Daudziem rodas jautājums, kā var pamodināt dižo Daugavas iemītnieku, galveno | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.04.2022 - 29.05.2022 Valdis Atāls, Daina Briede & Oskars Burovs LaVita
Koncerts sajūtā un vakara zvaigznēs - Kārķu meža dienu ieskaņai. Par garšas baudām rūpēsies Ēriks Dreibants. | Skatīt vairāk
0.00 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.05.2022 - 31.05.2022 Baltās Kazas Lielais plosts Aizkrauklē Aizkraukles novada TIC
28. maijā Aizkrauklē norisināsies ūdens tūrisma sezonas atklāšanas pasākums – “Baltas Kazas lielais plosts Aizkrauklē 2022” Ar šo atklāsim | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.36939502sec.