Limbažos tiks atklāta pilsētvides mākslas objektu instalācija «Durvis»

No šī gada 30. jūlija Limbažu pilsētā būs aplūkojama vides mākslas objektu instalācija “Durvis”, ko kopā radījuši 13 dažādu nozaru mākslinieki.

Durvīm kā elementam ir simboliska nozīme dažādu tautu folklorā un mitoloģijā, savukārt mūsdienās tieši durvis var būt nozīmīgas vēstures liecinieces arhitektūrā. Tikmēr ikdienā mēs atveram un aiz sevis aizveram neskaitāmas durvis, dažas atstājam puspievērtas, kamēr dažas – pašas aizcērtas caurvējā. Durvis kā jau durvis, ir tikai starpposms divām telpām, kur viena paredz komfortu, bet otra – visbiežāk nezināmo pusi.

Izmantojot durvis kā pamatelementu, piešķirot tām visdažādākās nozīmes un kontekstus, instalācijā tiks izmantotas 29 aizmirstas durvis. Tās tiks izvietotas 13 lokācijas punktos, katru durvju idejas konceptu un vizuālo stāstu sasaistot ar tā adresi noteiktā stāstā. Tādējādi būs iespējams izstaigāt pilsētu, meklējot mākslas darbus, kā arī pieredzēt arvien neiepazītas pasaules, kas atklājas ikreiz, kad atver kādas jaunas durvis. Mākslas objekti atklās ezera plūduma aizspoguliju, strukturētu mini kosmosu, pavisam azartisku konstrukciju vairāku metru augstumā, kā arī šarmanto pilsētas dārgumu – porcelāna zelta olu.

Instalācijā piedalās tādi mākslinieki kā: Alise A. Sondore, Atis Izands, Artūrs Virtmanis, Daniela Vētra, Emīlija Lielā, Emma Sofia, Kristīne Kutepova, Kristīne Nuķe-Panteļejeva, Kristīne Rublovska, Margarita Germane, Nils Jumītis, Sabīne Baumane un Sandra Strēle, pārstāvot gan glezniecību, tēlniecību, keramiku, tekstilmākslu, konceptuālo un laikmetīgo mākslu. Instalācijas kuratore ir mākslas zinātniece Luīze Lismane. Durvju digitālā karte ar mākslinieku stāstiem būs pieejama www.makslasdurvis.lv., kā arī Limbažu Tūrisma informācijas centrā taustāmā veidā.

Pilsētvides mākslas objektu instalācija “Durvis” top saistībā ar Limbažu pilsētas svētku programmu, tie notiks 30. un 31. jūlijā, taču pilsētas viesiem mākslas objektu instalācija būs pieejama līdz 4. oktobrim.

Publiskā instalācijas atklāšana notiks 30. jūlijā pulksten 16:00, Stacijas ielā 3A.

Durvis būs vaļā, droši nāc iekšā!

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.05.2025 - 31.05.2025 Velo, auto un moto Bauskas novadā Bauskas TIC
Ja ar velo, auto un moto esi uz “Tu”, tad priecājies, jo Bauskas novadā ar to saistāmi 7 aktīvās atpūtas objekti! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.05.2025 - 31.05.2025 Sezonas atklāšana Ērmaņu muižā Alūksnes TIC
Sestdien 31. maijā 18.30 Ērmaņu muižā, kur saimnieko muižnieks Uģis Prauliņš, aicināti uz 2025. gada sezonas atklāšanas pasākumu! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.05.2025 - 30.05.2025 Tūrisma konference un pārgājiens!  Lauku Ceļotājs
Aicinām uz Baltijas Pārgājienu Tūrisma konferenci un pārgājienu gar jūru! | Skatīt vairāk
Pludmales terase "Pampūkas" atklāj sezonu! Preiļu novada TIC
Pludmales kafejnīca "Pampūkas" gatavojas sezonas atklāšanai Mātes dienā! Tiek "vārīti" pirmie saldējumi, ar kuru garšām vari iepazīties "Pampūku" | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::8.15279198sec.