Ģenerāļa L. Bolšteina muzejs un piemiņas istaba , muzeji, slaveno cilvēku mājas

Pūces dzirnavas
Ģenerāļa L. Bolšteina muzejs atrodas agrākajās „Pūces” ūdensdzirnavās. Dzirnavas darbojās jau 19. gs. beigās, un te bez graudu malšanas veica vilnas apstrādi, kā arī darbojās kokzāģētava. Ģenerāļa Ludviga Bolšteina dzimta savulaik nomāja dzirnavas, tādēļ te ierīkots muzejs. Ģenerālis Bolšteins bija ļoti spilgta personība un izcils virsnieks. Viņa vadībā (no 1928. gada 24. aprīļa līdz nāves dienai) Robežsargu brigāde tika izveidota par labi organizētu militāru struktūru. 1940. gada 21. jūnijā vienu stundu pēc tam, kad Iekšlietu ministrijas vadību pārņēma Vilis Lācis, ģenerālis, nespēdams samierināties ar Latvijas okupāciju, savā darba kabinetā nošāvās.

Apmeklējumam pieteikties iepriekš. Ieeja par ziedojumiem.

Piezīmes: Ģenerāļa Ludviga Bolšteina atpūtas namiņš, kur šobrīd iekārtota piemiņas istaba ģenerālim Bolšteinam. Robežapsardzes ģenerālis Bolšteins nespējot pārdzīvot Latvijas okupāciju, izdarīja pašnāvību nošaujoties.

Turpat blakus atrodas dzirnavas, kas darbojās jau 19.gadsimta beigās. Tās bija ūdens un tvaika dzirnavas. Dzirnavās ir uzņemta filma "Likteņdzirnas".

Ģenerāļa L. Bolšteina muzejs un piemiņas istaba, muzeji, slaveno cilvēku mājas

Adrese: Pūces dzirnavas
Tālrunis: +371 63154098, +371 26354871
Avots:
Jūsu atsauksme var būt pirmā!

Lūdzam norādīt Jūsu kontaktus, tie netiks publicēti!

Kontaktinformācija ir nepieciešama, lai atsauksme nebūtu anonīma un nepieciešamības gadījumā mēs varētu ar Jums sazināties, lai precizētu detaļas. Reģistrējies ar savu Facebook kontu un dati nebūs jaievada.

Paldies!

Kontaktinformācija: