Valmieras novada Tūrisma pārvalde, valsts iestāde

Valmieras novada Tūrisma pārvalde
visit.valmiera.lv
+371 26332213

Filozofija un darba princips

Valmieras novads, otrs lielākais novads Latvijā. Gan vēsturiski, gan mūsdienās šeit bijuši cilvēki, kuri ar savu darbu, idejām un panākumiem spējuši iedvesmot līdzcilvēkus, kā arī radīt pozitīvas pārmaiņas. Valmieras novadā līdzās pastāv dabas miers un radošs nemiers, atklājēju gars un pragmatisms, kas iedvesmo augstiem mērķiem un ikdienas sasniegumiem. Šeit zaļa dzīvošana ir cieņā un nemitīgs darbīgums ceļā uz izaugsmi.

Novadā ietilpst piecas pilsētas - Valmiera, Rūjiena, Mazsalaca, Strenči un Seda, kas katra izceļas ar savu īpašo unikalitāti.

Valmiera jau izsenis bijusi uzņēmējdarbības, rosīgas dzīves, ceļu un domu krustpunktā. Valmierā kā stratēģiski nozīmīgā Hanzas pilsētā mijušās naudas, valodas un idejas. Tas aizsācies tālajā 1283. gadā, kad pilsētas centrā tika uzcelts viens no Valmieras simboliem – Svētā Sīmaņa baznīca.

Rūjiena ir pilsēta, kas atrodas vistālāk uz ziemeļiem Latvijā. Tā tiek dēvēta arī par saldējuma galvaspilsētu, jo te ražo izslavēto Rūjienas saldējumu. Pilsēta piesaista ar mazpilsētai raksturīgo mieru un nesteidzīgo dzīves ritmu un īpatnējo rūveniešu valodu.

Jau gadu simtiem Salacas upes krastā pie Mazsalacas stāv sarkanā smilšakmens klints Skaņaiskalns – tās atbalsi noteikti atklāja jau senie lībieši, kuri senatnē apdzīvoja Salacas krastus.

Skaistā mazpilsēta Strenči kopš 2011. gada atzīta par Starptautisko Plostnieku pilsētu. Ik gadu maijā te tiek atzīmēti Gaujas plostnieku svētki, ikvienu priecējot ar bagātīgu svētku programmu, kas aicina piedzīvot daudzas interesantas lietas un atgādina par vēsturiskiem procesiem Latvijā.

Seda atrodas meža ielokā blakus Sedas purvam. Tā pārsteidz ar savu savdabīgo kolorītu, ko veido unikāla Staļinisma laiku arhitektūra, kāda tik tīrā un koncentrētā izpildījumā nav atrodama nekur citur Latvijā.

Valmieras novads ir vieta, kur patīkami būt un ikviens ir mīļi gaidīts!

Bruņinieku iela 1, Valmiera, LV-4201

tic @valmierasnovads.lv


Valmieras novads, Valmiera, Rūjiena, Strenči, Seda, tūrisma informācija, tūrisms, pasākumi, suvenīri, Gauja, Gaujas Nacionālais parks, amatniecība, aktīvā atpūta, piedzīvojums, kultūra, Enter Gauja, sports, vecpilsēta, Hanzas pilsēta, de Woldeme
Valmieras novada Tūrisma pārvalde video