Šajā nedēļas nogalē durvis ver 70 mājas kafejnīcas

“Mājas kafejnīcu dienas 2022” norisinās līdz 18. septembrim, līdz ar ko ir vēl divas nedēļas nogales, kad var paspēt izbaudīt Latvijas saimnieku un saimnieču sarūpētās maltītes un sajust nepieredzētu viesmīlību. Šajā nedēļas nogalē, 10. un 11. septembrī, durvis viesiem vērs kopumā 70 mājas kafejnīcas Ķekavas novadā, Straupē un Līgatnē, Sēlijas salās, Lībiešu krastā un Dundagas apkārtnē, kā arī apkaimē no Pāvilostas līdz Durbei.

No jūlija līdz pat septembra vidum gandrīz 500 Latvijas saimnieces un saimnieki brīvdienās aicina viesos, lai padalītos ar senu ģimenes recepti, ļautu pamieloties ar turpat dobē audzētiem labumiem un pamēģinātu neierastus garšu savienojumus. Tāpat tā ir iespēja iepazīt nezināmas novada vietas, dabas krāšņumu un mieru un, galvenais, – cilvēkus, kuri ir gatavi atvērt savas sētas un būt kopā

“Badīgs kā vilks? Piestāj Sēlijas salās!” – tas nebūt nav pārspīlējums,  jo šajā apkaimē viesos uzņems 27 mājas kafejnīcas, kur noteikti varēs remdēt izsalkumu. Mājas kafejnīcu klāsts ir liels, un piedāvājumu galds ir bagāts, sākot no dažādāko garšu saldiem krēmiem kafejnīcā “Tikai krēms”, turpinot ar sēņu, zivju un gaļas ēdienu daudzveidīgajām iespējām kafejnīcā “Pie muižas dīķiem”, beidzot ar melleņu klimpu zupu un cigoriņu kafiju pie “Kafeja ALĪDA” saimnieces. Protams, tas nebūt nav viss. Sēlijas pusē saimnieku piedāvājums ir bagāts, daudzpusīgs un piesātināts, jaunu garšu un ģimenes recepšu papildināts – iesakām ielūkoties mājas kafejnīcu sarakstā un atrast savai gaumei piemērotākās.

Salas ir visā Sēlijā, bet kur tad pati Sēlija? Ja skatās no Rīgas puses, tad tā ir zeme, kas no Jaunjelgavas vai, pa citu ceļu – no Mazzalves līdz pat Kaplavai, starp Daugavas kreiso krastu un divu kaimiņu – Lietuvas un Baltkrievijas robežām. Apskates objektu klāsts ir plašs un daudzveidīgs, sākot ar vēsturiski nozīmīgām vietām kā Zasas muižas parks, Vīgantes parks, kur zem ūdens jau vairākus gadu desmitus atrodas Staburags. Ja vien nav bail no augstuma, jādodas uz Ormaņkalna skatu torni, kas ir augstākā vieta Sēlijas paugurvalnī. Vēl savā maršrutā jāparedz došanās uz vienīgo alpaku audzētavu Sēlijā – Alpaku salu.

“Radīts Latvijas sirdī - Ķekavas novadā!” šajā nogalē viesos uzņems septiņu mājas kafejnīcu saimnieki un saimnieces. Dāmām noteikti jāpaviesojas mājas kafejnīcā “RUUTe”, kur saimniece pati rada un veido ne tikai gardas maltītes, bet arī dabisko kosmētiku, ko būs iespējams izmēģināt arī kafejnīcas viesiem. Itāļu lazanja, ukraiņu borščs, lietuviešu pīrāgi un latviešu biezpiena un krējuma plātsmaize – tik dažādais un vienlaikus jau iecienītais iepriecinās 11. septembrī mājas kafejnīcā “Dabas zirgi”. Doles-Ķekavas evaņģēliski luteriskā baznīca atrodas pašā ceļa malā, nevar izbraukt cauri Ķekavai, to nepamanot, tāpēc ikviens tiek aicināts piestāt un nogaršot draudzes radītos ēdienus kafejnīcā “Dzīvības maize”.

Novada tūrisma piedāvājumā kultūrvēsture savijas ar dabas mieru un harmoniju. Iedzīvotājiem un viesiem ir iespēja atpūsties pie novada ezeriem, piemēram, pie Lejas ezera vai doties pastaigās pa meža takām – pa Baložu kūdras bānīša ceļu, kur šobrīd sliedes gan saglabājušās nelielā posmā, bet ir iespējams izbaudīt skaisto bērzu aleju. Novads aicina izbaudīt arī aktīvo atpūtu ar velo, laivām vai arī mierīgākā pastaigā pa Baldones Stāstu taku, ielūkojoties vēsturē un iepazīstot arhitektūras pērles.

“Garšu piedzīvojums Straupē un Līgatnē” vedīs iepazīt astoņas mājas kafejnīcas. Līgatnes dabas takas viesus ar “Mājas kafejnīcu dienām” īpaši radīto piedāvājumu priecēs mobilajā kafejnīcā “Suses burgers”. Tiem, kuriem tīk saldumi un gribas nogaršot arī ko vegānisku, jāpaviesojas kafejnīcā “Plučukalna Gravas”, kur būs medus kūkas, mājas tortes, vegānisks kabaču braunijs – īsta saldumu paradīze. Savukārt mājas kafejnīcas “Pie Apustuļiem” saimnieki uzņems izbijušā Līgatnes papīrfabrikas ciematiņā.

Par Līgatnes atpazīstamības zīmi ir kļuvis tur esošās papīrfabrikas atstātais mantojums un neatkārtojamā ainava – pilsētas centrā esošās smilšakmens ieža pagrabalas. Savukārt Straupes kulināro mantojumu raksturo Straupes Zirgu pasts, kas divas reizes mēnesī pulcē ap pussimtu vietējo zemnieku un mājražotāju.

“Mājas kafejnīcu dienas Lībiešu krastā un Dundagas apkārtnē” mīļi gaidīs un gardi cienās 22 mājas kafejnīcu saimnieki un saimnieces. Mājas kafejnīcas “Brīvās Kaijas” saimnieki piedāvās ko nebijušu Lībiešu krastā – veģetāriešiem un vegāniem draudzīgu ēdienkarti, ko iecienījuši arī visēdāji. Loku šaušanas trase, SUP dēļi, laivas, kajaki un maltītes no tīrām izejvielām, vegānas, veģetāras un bezglutēna izvēles, un viss uz malkas krāsns gatavots tikai mājas kafejnīcā “Tīrs, veselīgs, garšīgs #Mežā”. Vai esi nobaudījis zvīņu zupu? Nē? Dodies uz mājas kafejnīcu “Zvīņu mājas kafejnīca”, tur saimnieki piedāvās  arī foreles uzpūteni, laša žuljēnu, dūmos grilētas kotletes un vēl citus sātīgus un arī saldus ēdienus.

Par Lībiešu krastu šodien sauc piekrastes ciemu virkni no Ovīšiem līdz Ģipkai, gar Dižjūras un Mazjūras krastiem. Katrs ciems glabā ko īpašu — tikai šejienei raksturīgās senās zvejniekvides būvniecības iezīmes un ainavas atturīgo šarmu. Ēvažu dabas taka un stāvkrasts, Šlīteres bāka, Kolkasrags – ainaviskākās vietas Lībiešu krastā, kas ir ievērības cienīgas, lai iekļautu šīs nedēļas nogales ceļojuma maršrutā, protams, neaizmirstot paviesoties kādā no apkaimes 22 mājas kafejnīcām.

“Garšas medībās no Pāvilostas līdz Durbei” sagaidīs sešās mājas kafejnīcās. Zemnieku saimniecībā, kas 10. septembrī pārtaps par mājas kafejnīcu “Dullais Ezervējš”, viesos uzņems ģimene, kas galdā cels uz ugunskura vārītu soļanku, dārzeņu sautējumu un pat Chilli Con Carne. Mājas kafejnīcas nosaukums “Lavanda+Jūra” jau saka priekšā, ka viesiem tiks piedāvāti ēdieni un dzērieni ar lavandas garšu, būs arī iespējams izbaudīt nesteidzīgu atpūtu klausoties franču mūziku, iziet nesteidzīgā pastaigā un sameklēt skaistāko akmeni dižjūras krastā. Mājas kafejnīcā “Rendas ķēķī” galdā tiks celti ēdieni, kādus varēja baudīt Liepājas aizstāvji nedaudz vairāk kā 100 gadus atpakaļ, kad notika Brīvības cīņas. Apmeklētājiem būs iespēja ielūkoties Redana muzejā uz uzzināt daudz jauna par Karostu un 1919. gada cīņām Liepājā, kā arī iesaistīties aktivitātēs ar militāru noskaņu.

Kā jau ikkatrā Latvijas nostūrī, arī šajā pusē ir vietas, kas ciemošanās reizē noteikti jāapskata. Viena no šādām vietām ir Durbes pilskalna 1,8 km garā taka un Durbes ezera 10 m augstais skatu tornis. Durbes pilskalnā apskatāmas arī 14. gadsimtā celtās vācu ordeņpils drupas. Visaptveroša, izzinoša ekspozīcija par Baltijas jūru, tās zivīm, citiem iemītniekiem, par mūsu piekrastes savdabīgo augu valsti ir apskatāma Ziemupē, “Jūras mājā”. Savukārt Pāvilostas novadpētniecības muzeja apmeklētāji var ne vien apskatīt ekspozīcijas, bet arī iejusties zvejnieka lomā un ar 3D brillēm piedalīties reņģu un nēģu zvejā.

“Mājas kafejnīcu dienas 2022” ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” organizēta akcija ar mērķi popularizēt Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu. “Mājas kafejnīcu dienās” par improvizētu restorānu kļūst idilliska lauku sēta vai neierasta urbāna vide nekurienes vidū, mazākas un lielākas saimniecības, kā arī tūrisma objekti. Papildinot gastronomisko piedāvājumu, noritēs arī plaša kultūras programma – būs iespējams gan iegādāties rokdarbus, gan arī mācīties tos veidot, ļauties spēlēm, izbaudīt koncertus vai mesties dančos, vērot īpaši sarūpētus priekšnesumus un aktivitātes.

“Mājas kafejnīcu dienas” notiks visā Latvijas teritorijā katru nedēļas nogali līdz pat 18. septembrim, paverot iespēju paviesoties dažādākajos Latvijas nostūros un nobaudīt dažādu Latvijas saimnieku maltītes.

Pirms došanās uz izvēlētājām mājas kafejnīcām interesentus aicinām:

    1. Sazināties ar kafejnīcu un pieteikt savu apmeklējumu, tādējādi būsi pārliecināts, ka tevi gaidīs brīvs galdiņš.

    2. Pārliecināties par sevis izvēlētās aktivitātes norises laiku – katrs mājas restorāns, katra aktivitāte var noritēt dažādos laikos.

    3. Pārbaudīt, vai izvēlētājā norises vietā būs iespējami bezskaidras naudas norēķini – ne visi pasākumu rīkotāji varēs pieņemt bankas kartes.

No jūlija līdz septembra vidum brīvdienās visā Latvijas teritorijā 43 apkaimēs tiks piedāvāti vairāki saistoši galamērķi. Visa informācija par norises vietām pieejama mājaslapā – www.majaskafejnicas.lv. Tuvākās “Mājas kafejnīcu dienas” noritēs:

    • 10.–11. septembrī – Ķekavas novadā, Straupes un Līgatnes apkārtnē, Sēlijā, Lībiešu krastā un Dundagas apkārtnē, Pāvilostas un Durbes pusē;

    • 17.–18. septembrī – Cēsu apkārtnē, Tukuma pusē un Jūrmalā.

“Mājas kafejnīcu dienas” Latvijā tiek rīkotas jau no 2019. gada. Pagājušā gadā apmeklētājiem kopumā bija pieejamas 448 mājas kafejnīcas vairāk nekā 30 Latvijas reģionos. Kafejnīcu apmeklētāji, ne vien baudot dažādās reģionu virtuves, bet arīdzan piedāvātās aktivitātes vai tūrisma objektus un piedzīvojumus apkaimēs, izzina un iepazīst Latviju.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā! Tukuma TIC
Šlokenbekas muižas krodziņš piedāvā gan ēšanu uz vietas mājīgā, siltā atmosfērā, gan arī pieņem pasūtījumus Jūsu svētku galda burvības | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.02.2023 - 05.02.2023 Tiekamies tūrisma izstādē Balttour Smiltenes TIC
Šajā nedēļas nogalē, no 3.-5. februārim, Smiltenes novada tūrisma jomas speciālisti dosies uz starptautisko tūrisma izstādi “Balttour”, kur | Skatīt vairāk
SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā! Tukuma TIC
Iegādājies dienas biļeti jebkurā no Tukuma muzejiem un vienas dienas laikā apmeklē visus 7 (!) Tukuma muzejus! | Skatīt vairāk
Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023 Zemgales Tūrisma asociācija
Ieskaties, Zemgales tūrisma asociācija apkopojusi tradicionālo un nozīmīgāko 2023.gada pasākumu plānu Zemgalē! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.5315032sec.