LIAA: jau trešo reizi notiks «Mājas kafejnīcu dienas» visā Latvijā

Jau 2023. gada 14.jūlijā durvis vērs pirmās mājas kafejnīcas, lai cienātu apmeklētājus ar lokāliem ēdieniem un iepriecinātu ar vietējo kultūras un aktivitāšu programmu. Līdz septembra vidum visā Latvijā darbosies 41 galamērķis, katrs ar savu odziņu.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) “Mājas kafejnīcu dienas” īsteno jau trešo reizi, un kafejnīcu skaits pieaug, apliecinot, ka pieprasījums pēc atpūtas laukos ir augsts. “Ar šīs aktivitātes palīdzību interesentiem tiks piedāvātas neparastas lokācijas, kuras lielākoties ikdienā nepiedāvā ēdināšanas pakalpojumus un viesu uzņemšanu. Aicinām nogaršot vietējo ēdienu, baudīt interesantu kultūras programmu un gūt lielisku pieredzi, Latvijas laukos,” tā LIAA direktors Kaspars Rožkalns, uzsverot, ka šogad māju kafejnīcās īpaši tiks gaidīti arī viesi no Lietuvas un Igaunijas, kur tiks īstenotas īpašas kampaņas, popularizējot Latvijas lauku tūrisma piedāvājumu.

Arī šogad Latvijas reģionu tūrisma piedāvājums tiks popularizēts visā Latvijas teritorijā dažādos datumos, laika posmā no 2023. gada 14. jūlija līdz 17. septembrim (gandrīz katru nedēļas nogali), katrā galamērķī prezentējot vidēji 18 mājas kafejnīcu un reģionu tūrisma piedāvājumu. Lai piesaistītu plašāku interesentu loku, īpaši ģimenes ar bērniem, tiek rīkotas dažādas papildu aktivitātes: rokdarbu darbnīcas, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšana u.c.

Projekts “Mājas kafejnīcu dienas”, kur improvizētas kafejnīcas lauku sētās un māju pagalmos, viesus mielo ar gardiem ēdieniem, radīts kopā ar Latvijas Lauku tūrisma asociāciju „Lauku ceļotājs”. Tās valdes priekšsēdētāja Asnāte Ziemele aicina: “Mājas kafejnīcu dienas šogad notiek 41 galamērķī – tie ir mazāki apvidi Latvijas novados, kam piemīt sava kopuma apziņa un identitāte neatkarīgi no pagastu un novadu robežām. Saimnieku talanti izpaužas ne tikai kulinārijā. Daudzviet ciemiņi tiks priecēti ar muzikāliem priekšnesumiem, īpašām izklaidēm bērniem. Pirms iestiprināšanās daudzas mājas kafejnīcas piedāvā arī ekskursiju savā sētā, muižā vai saimniecībā – kas mēs esam, ar ko ikdienā nodarbojamies, kā dzīvojam laukos”.

Citur saimnieki sola klasisku lauku maltīti, citur – pasaules apceļošanu caur tautu virtuvēm: igauņu, japāņu, ukraiņu, itāļu. Piemēram, spāņu virtuve būs baudāma kopā ar īso spāņu valodas kursu. Ne vienā vien saimniecībā būs padomāts arī par veģetāru un vegānu ēdienkarti, par ko ērti var pārliecināties izmantojot mājas lapā atrodamo filtru. Piedāvājumā būs arī viduslaiku ēdienu mājas kafejnīca un nakts kafejnīca.

Vidzemes piekrastes dažādās garšas

Ar Vidzemes piekrastes Mājas kafejnīcu apmeklējumu var apvienot vairāku maz zināmu un citkārt nepieejamu muižu apmeklējumu. Varēs paviesoties gan Jaunlādes muižā, kur saimnieko rīdziniekiem zināmā itāļu restorāna “Casa Nostra” saimnieki. Ciemiņiem savas durvis vērs arī Ķipēnu muiža, kur ekoloģiskais dzīves veids ir cieņā, kā arī būs iespēja paviesoties Svētupes muižā un satikt tās saimniekus. Esot šajā pusē, grēks būtu neiegriezties arī “Gogelmogels“ saldējumu ražotnē, kā arī Mārtiņa Sirmā kafejnīcā “Ar saknēm savā zemē”. Mājas kafejnīcu laikā japāņu, latviešu un igauņu garšas varēs baudīt Ingrīdas Žagatas keramikas darbnīcas “Cepļi” .

Zemgalē – gaismas lokā ap Dobeli, Tērveti un Auci!

Jūlijs ir lavandu ziedēšanas laiks, un mājas kafejnīcā “Zelta stunda lavandās” parūpēsies gan par vēderpriekiem, gan par skaistām bildēm un labu miegu vakarā. Puķu un dārza mīļotājām saistoša būs arī kafejnīca “Zemgaļi”, kuras saimniece lepojas  ne tikai ar pavārprasmēm, bet arī ar krāšņu dārzu, kur varēs iegādāties ziemcietes. Galdā tiks celts pamatēdiens, kas gatavots eksotiskā veidā – afgāņu kazanā. Zivju un makšķerēšanas cienītājiem patiks “VIPēdis” piedāvātā programma. Savukārt nomadu dzīves stila vēsmas varēs izbaudīt kafejnīcā “Mežonīgie rietumi”, kurā sliesies tipi teltis un tiks pasniegti dabā gatavoti ēdieni. Slow food kultūrai pievienojas arī “Lauknīca” saimniece, kura aicinās viesus uz nesteidzīgi pavadītu laiku lauku mierā un pasniegs maltītes no zemgaļu laukos audzētajiem un augsti kvalitatīvajiem produktiem.

Latgales zelta ceļš – Vysi gosti lobi byus, kas munā’i pogolmā!

“Handmade Latgola” Līvānos šogad “Mājas kafejnīcu dienu” ietvaros pirmo reizi izlēmusi atvērt arī savu “Dārza kafejnīcu”, kurā pasniegs īpašus gardumus, tajā skaitā izcilo Līvānu saldējumu, turklāt – pasniegtus Latgales amatnieku traukos. Kāpēc lai latgaliešu saimniece nebūtu tikpat temperamentīga kā itāļu, ja Latgalē pūstais stikls ir tikpat karsts kā Murano radītais! Tieši iedvesmojoties no brauciena lūkot Murano stiklu, Līvānos Stikla un amatniecības centrā “Mājas kafejnīcu dienās” tiks gatavotas brusketas dažādu garšu baudījumam. Tās gatavotas tā, lai arī vīrieša cilvēkam ir sāta sajūta.

Savukārt Jāņa Pliekšāna jeb Raiņa bērnības zemes muzejā “Jasmuiža” šogad viss par un ap kāzu tematiku, jo muzejā izveidota jauna ekspozīcija par kāzu tradīcijām Latgalē 20. gadsimtā. “Mājas kafejnīcas” saimes galdā tiks celts labākais no tā, ko jau apmēram gadsimta garumā var sastapt uz Latgales kāzu galdiem – būs jaunās buļbas ar štovētiem kāpostiem, sātys desas un siers, bet saldajā īstena Latgales biskvīta torte un žagariņi jeb kā vietējie tos dēvē “meiškenis”. Par lustēm rūpēsies muzikants ar kāzu apdziedāšanas dziesmām, rotaļām un pat zīlēšanu.

Atklāj Gulbeni no jauna!

Gulbenes novadā šonedēļ būs atvērtas 10 mājas kafejnīcas. Starp tām arī mājas kafejnīca “Kadiķīši”, kuras saimniece interesējas par Latvijas augiem, kas aug pie mums dabā un ir ēdami, tostarp arī dažādas tradicionālajā izpratnē nezāles. Tas būs jūtams arī viņas mājas kafejnīcas ēdienkartē, kas būs veģetāra.

Pēc formāta neparasta būs  mājas kafejnīca “Mielasts mežā”, kas piedāvās saviem viesiem vegānisku maltīti mežā. Kā saka pašas organizatores, tad “Mielasts mežā” sniegs iespēju pieredzēt dabas un klātbūtnes burvību pavisam neparastā un viegli intīmā piedzīvojumā.

Viesiem jābūt gataviem doties pastaigā pa mežu, pirms nokļūs pašā maltītes norises vietā.

Šogad pirmoreiz pie sevis viesus mājas kafejnīcu dienās uzņems arī atpūtas vieta “Rubeņi”, kas ikdienā ir atpūtas un svinību vieta, glempings, taču mājas kafejnīcu dienās aicinās baudīt dienvidu valstu atmosfēru un virtuvi.

Šie un vēl daudzi citi saimnieki gaidīs jau no 14. līdz 16.jūlijam!

Pirms došanās uz izvēlētājām mājas kafejnīcām aicinām:

    1. Sazināties ar kafejnīcu un pieteikt savu apmeklējumu, lai pārliecinātos, ka gaidīs brīvs galdiņš.

    2. Pārliecināties par izvēlētās aktivitātes norises laiku – katra aktivitāte var noritēt dažādos laikos.

    3. Pārbaudīt, vai izvēlētājā norises vietā būs iespējami bezskaidras naudas norēķini – ne visi pasākumu rīkotāji varēs pieņemt norēķinu kartes.

Visa informācija par norises vietām pieejama mājaslapā www.majaskafejnicas.lv.

Tuvākās “Mājas kafejnīcas” notiks:

    • 14.-16. jūlijs Limbažu novads un Vidzemes piekraste

    • 15.-16. jūlijs Gulbenes novads        

    • 15.-16. jūlijs Preiļu un Līvānu novads        

    • 15.-16. jūlijs Dobeles novads / Gaismas lokā ap Dobeli, Tērveti un Auci

    • 22.-23. jūlijs Daugavpils, Augšdaugavas un Krāslavas novads        

    • 22.-23. jūlijs Varakļānu novads / Lapsu dzīres Varakļānos

    • 22.-23. jūlijs Vidusdaugava (Skrīveri, Aizkraukle, Koknese, Pļaviņas)

    • 22.-23. jūlijs Saldus novads

    • 22.-23. jūlijs Dienvidkurzemes dienvidi

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Dzīvās džeza mūzikas vakari Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel
Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.09.2023 - 04.10.2023 20% atlaide nakšņošanai Jūrmalas viesnīcās Jūrmalas TIC
Atvelc elpu no ikdienas steigas un dodies rudens atvaļinājumā uz Jūrmalu! Saņem 20% atlaidi nakšņošanai Jūrmalas viesnīcās, veicot rezervāciju | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.09.2023 - 01.10.2023 Pļaujas svētki Kurmenes Sv.Pētera baznīcā Bauskas TIC
Ielūdz uz Pļaujas svētkiem Kurmenes baznīcā - ieeja norisēs par ražas ziedojumiem. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.09.2023 - 04.10.2023 Brauc uz Aizkraukles novadu ar klasi! Aizkraukles novada TIC
Neatkarīgi no gadalaika, vecuma, laika apstākļiem vai citiem faktoriem – klases ekskursijas ir viens no gaidītākajiem mācību gada piedzīvojumiem | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.53647518sec.