Pasākumi Lieldienu laikā Latvijas galvaspilsētā [2]

Izstādes skatlogos, koncerti tiešsaistē, video par svētkiem – šogad Lieldienu pasākumi, ievērojot epidemioloģiskās prasības. Taču arī šādi var radīt vismaz svētku noskaņu. Šeit pasākumu un notikumu plāns Lieldienām Rīgā.

No 19. marta līdz 11. aprīlim Kultūras un atpūtas centra “Imanta” skatlogos IZSTĀDE "NĀC NĀKDAMA, LIELA DIENA!"

Piedalās VEF Kultūras pils tautas lietišķās mākslas studija “Māra” un Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studija “Rota”.

Kultūras centra skatlogos  skatāma keramikas un rokdarbu ekspozīcija. Līdzās lietišķās mākslas darbiem izstādē būs iespēja izzināt latviešu tautas ticējumus, dziesmas un paražas, kas saistās ar pavasara sagaidīšanu un Lielo dienu

No 20. marta līdz 4. aprīlim LIELAI DIENAI UN LIELDIENĀM VELTĪTS VIDEO CIKLS Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” Facebook vietnē un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības YouTube kanālā.

Piecos atsevišķos videoklipos izskanēs Lieldienu laika teikas un ticējumi, Lielās dienas un Lieldienu tradīcijas, praktiski padomi olu krāsošanā, šūpoļu darināšanā, muzikāli priekšnesumi. Piedalās folkloras kopas “Laiksne” dalībnieki. Vadītāja Baiba Indrēvica

No 20. marta plkst. 12.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” YouTube kanālā VIDEO PAR LIELĀS DIENAS TRADĪCIJĀM UN TO NOZĪMI.

Video materiālā varēs vērot saules sagaidīšanu, gavilēšanu, šūpoļu kāršanu un pušķošanu, olu krāsošanu, dažādas Lielās dienas rotaļas u.c. tradīcijas, kā arī dziedāt līdzi dziesmām un baudīt kokles, dūdu un stabules spēli. Video tapšanā piedalījās 11 folkloras kopu: “Grodi”, “Garataka”, “Vilkači”, “Rīgas danču klubs”, “Savieši”, “Berendejka”, “Laiva”, “Skandinieki”, “Banga”, “Budēļi” un “Lāns” vadītāji ar ģimenēm

 No 1. līdz 11. aprīlim, katru dienu no plkst. 6.00 līdz 23.00 INSTALĀCIJA “LIELDIENAS” KULTŪRAS PILS “ZIEMEĻBLĀZMA” ROTONDĀ, Ziemeļblāzmas ielā 36.

Multimediāls, izzinošs mākslas objekts. Instalācijas autors Kristaps Skulte. Komponists Reinis Ūdris. Tekstu autors Kārlis Anitens.

No 1. līdz 11. aprīlim, katru dienu no plkst. 6.00 līdz 23.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” skatu torņa fasādes un logu instalācijas Ziemeļblāzmas ielā 36 TORŅA INSTALĀCIJA “LIELDIENAS”.

TORŅA FOAJĒ SKATLOGU INSTALĀCIJA “DIENA GARĀKA PAR NAKTI”

Instalāciju autors Kristaps Skulte, māksliniece Rasma Isajeva, gaismu mākslinieks Kristaps Kalnietis un režisors Kārlis Anitens

No 1. līdz 11. aprīlim, katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00 Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” brīvdabas teritorijā INTERAKTĪVA VIDES INSTALĀCIJA “LIELDIENU DĀRZS” ar kontrolētu apmeklētāju iesaisti.

Autori: grafiķe Gita Strazdiņa-Dzintara un Imantas iedzīvotāji

No 1. līdz 30. aprīlim  Rīgas Porcelāna muzeja Facebook kontā , no 6. līdz 30. aprīlim Rīgas Porcelāna muzeja videoekrānos PAVASARA DARBNĪCA video formātā.

Videomateriālā keramiķe Astra Kaprāne demonstrēs porcelāna izstrādājumu izgatavošanu, sākot no atliešanas un apstrādes procesa līdz gatavam darbam. 

2. aprīlī plkst. 12.00–13.00 tiešraidē no VEF Kultūras pils Kamerzāles KONCERTS “MŪZIKA KLUSUMĀ”. Straumēšana VEF Kultūras pils Facebook kontā un YouTube kontā.

Piedalās metālpūšaminstrumentu kvintets BRλSS: Jānis Porietis (trompete), Jens Emil Holm (trompete), Kārlis Rērihs (mežrags), Artūrs Bērziņš (trombons), Roberts Brants (tuba) un vokālā grupa

PUTNI: Iveta Apine, Ieva Alenčika, Ilona Dzērve, Dārta Paldiņa, Līga Skurule, Rasma Mežale, Solveiga Vītoliņa, Linda Braže, Antra Dreģe

2. aprīlī plkst. 15.00–21.00 LIELĀS PIEKTDIENAS KONCERTS “RECORDARE...” no Rīgas Sv. Pētera baznīcas . Straumēšana Sv. Pētera baznīcas pārvaldes Facebook kontā.

Piedalās Anta Jankovska (soprāns), Paola Santucci (soprāns, Itālija), Andžella Goba (mecosoprāns), Valdis Jansons (baritons, Itālija), Tatjana Ostrovska (vijole), Terēze Zīberte-Ijaba (vijole), Pēteris Trasuns (alts), Dace Zālīte-Zilberte (čells), Helēna Kundrāta (klavieres). Viļņa Kundrāta aranžijas

2. aprīlī plkst. 19.00–20.00 Orķestra “Rīga” LIELĀS PIEKTDIENAS KONCERTS no Rīgas Sv. Jāņa baznīcas. Koncerta straumēšana Orķestra “Rīga” Facebook kontā un YouTube vietnē.

Piedalās Orķestris “Rīga”, diriģents Valdis Butāns, solisti Anete Toča (flauta) un Ēriks Kiršfelds (če    

2. aprīlī plkst. 19.00–20.15  LIELĀS PIEKTDIENAS KONCERTS “KYRIE, ELEISON” no RKTMC “Mazā ģilde” Lielās zāles. Koncerta straumēšana www.mazagilde.lv un www.facebook.com/MazaGilde.

Piedalās Latvijas pareizticīgās baznīcas vīru koris “LOGOS”

4. aprīlī plkst. 10.00–17.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” daudzfunkcionālajā laukumā Ziemeļblāzmas ielā 36 KRĀSOŠANAS PRIEKI “KRĪTIŅU LIELDIENAS”.

Lieldienu olu krāsošana uz daudzfunkcionālā laukuma ar kaļķa krītiņiem audiogida pavadībā.  Iepriekšēja pieteikšanās. Lai novērstu Covid-19 infekcijas izplatības riskus, dalībniekiem jāievēro sanitārā protokola nosacījumi  

4. aprīlī plkst. 19.00–20.15  tiešraidē no RKTMC “Mazā ģilde” Lielās zāles KONCERTS “SALVE, REGINA CAELI”. Straumēšana www.mazagilde.lv un www.facebook.com/MazaGilde .

Piedalās Ieva Pļaviņa (soprāns), Anete Viļuma (soprāns), Agnese Kanniņa (baroka vijole), Laura Šarova (baroka vijole), Liene Martinsone (baroka alts), Māra Botmane (baroka čells). Diriģents Māris Kupčs

5. aprīlī plkst. 19.00 Latvijas reģionu televīzijā ReTV LIELDIENU KONCERTS “AUGŠĀMCELŠANĀS” RĪGAS DOMĀ.

Piedalās Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, mākslinieciskais vadītājs un diriģents Andris Veismanis, diriģents Jurģis Cābulis. Pie ērģelēm Aigars Reinis.

5. aprīlī plkst. 16.00 OTRO LIELDIENU KONCERTS BĒRNIEM UN ĢIMENĒM “ZAĻĀ PASAKA” tiešsaistē no Kultūras pils “Ziemeļblāzma”. Straumēšana Orķestra “Rīga” Facebook kontā un YouTube vietnē. 

Piedalās Orķestris “Rīga”, aktieris Enriko Avots un mīms Pēteris Rimšs. Diriģents Valdis Butāns.

5. aprīlī plkst. 17.00–18.00 tiešraidē no VEF Kultūras pils Lielās zāles KONCERTS “ZAĻA ZIED ZĀLĪTE LIELDIENAS RĪTĀ". Straumēšana VEF Kultūras pils Facebook kontā un YouTube kontā.

Piedalās Indriķa Veitnera trio: Biruta Ozoliņa (balss, kokle), Indriķis Veitners (saksofons, klarnete), Vigo Račevskis (perkusijas, sitaminstrumenti), Dāvis Ozoliņš (skaņas dizains/elektronika)

Pasākumi un koncertu tiešraides skatītājiem pieejamas bez maksas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 Skolnieciņš no svētavota 03/30/2021 12:37 [Komentāra 2. daļa] Tā kā SARS-CoV-2 vīruss nekur nav zudis, svinēsim šīs Lieldienas piesardzīgi, ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības. Svinēsim šīs Lieldienas savās mājās, godinot Dievieti Ostaru. Lai pavasara un rītausmas Dieviete Ostara mūs svētī! Lai Dieviete Ostara pasargā mūs no ļauna!
Ar dzīvības nesējas Ostaras svētību, Skolnieciņš no svētavota
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSvētki #PavasaraSaulgrieži #DievieteOstara #RītausmasDieviete #PavasaraDieviete #auglība #dzīvība #bagātība #LieldienuTradīcijas #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienuOlas #OluKrāsošana #pagāni #rituāli #buršanās #04.04.2021. #05.04.2021.

2 Skolnieciņš no svētavota 03/30/2021 12:37 Nesteidzoties tuvojas Lieldienas. Lieldienas ir auglības un dzīvības svētki. Šie svētki ir par godu pavasara un rītausmas Dievietei Ostarai. Lieldienas ir ģermāņu Dievietes Ostaras svētki. Lielā diena ir par godu pavasara un rītausmas Dievietei Ostarai. Diemžēl kristietība, veicot asiņaino ekspansiju Eiropā, ir nozagusi šos svētkus pagāniem. Taču pagāniskās tradīcijas nekur nav zudušas, vajag tikai atcerēties to jēgu. Leģenda vēsta, ka Dieviete Ostara trusi kā labo gariņu sūta pie cilvēkiem, lai noskaidrotu, kas notiek cilvēku mājās. Par to viņa reizi gadā ļauj trušiem dēt raibas olas. Šī leģenda ir mīļa un jauka, tā atklāj Dievietes Ostaras patieso dabu. Lieldienās, kad diena ir līdzsvarā ar nakti, Dievietes Ostaras spēks ir savā pilnībā. Kopš senseniem laikiem trusis ir bijis uzticams Dievietes Ostaras pavadonis. Trusis jeb Lieldienu zaķis ir auglības simbols, bet ola ir jaunas dzīvības simbols. [Komentāra 1. daļa]

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Glempings "BikBus" TAKA
Augšdaugavas novadā parādījās ekskluzīva atpūtas un ekskursiju vieta – glempings “BikBus”. Tā ir pirmā unikāla vieta Latgalē ar iespēju | Skatīt vairāk
Latvija
Jaunas izstādes Cēsu Izstāžu namā Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Cēsu Izstāžu namā jaunas izstādes un akcija ”Cēsnieku dienas” - cēsniekiem un novadniekiem pirmdienās un otrdienās Izstāžu nama apmeklējums par | Skatīt vairāk
Izstāde "Atgriešanās"  Līvānu TIC
No 9. jūlija līdz 31. augustam, Līvānu stikla un amatniecības centra apmeklētājiem ir iespējams apskatīt Lietuvas stikla mākslinieka Remigijusa | Skatīt vairāk
Seno amatu darbnīca "Klēts" TAKA
Seno amatu darbnīca “Klēts” izveidota Raiņa mājā Berķenelē. Ēkas pirmajā stāvā ierīkota dažādu seno amatu ekspozīcija. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.53802586sec.