Piecas aizraujošas darbnīcas skolēnu brīvlaikā Turaidas muzejrezervātā

Aicinām skolēnus pavasara brīvlaiku no 13.- 17. martam pavadīt neierasti, piedaloties radošajās darbnīcās “Izpēti! Radi! Dari!” Turaidas muzejrezervātā. Katru dienu būs iespēja iepazīt kaut ko jaunu un ieraudzīt muzejrezervātu no dažādiem skatu punktiem.

13. marts. Cianotipijas darbnīca.

Muzejpedagoģes Mairas Dudarevas vadībā dalībnieki veidos fotogrammas (augu, priekšmetu nospiedumu attēlus) cianotipijas tehnikā, izmantojot īpaši sagatavoto cianotipijas papīru. 

Cianotipija ir viens no senākajiem fotogrāfijas procesiem.  Grieķiski tas nozīmē "tumši zila viela". Šo tehniku 19.gadsimtā atklāja britu zinātnieks Sers Džons Heršels (John Herschel).

Dalība iepriekš piesakoties līdz 10. martam pa tālruni 29384512 vai e-pastu: [email protected]

14. marts. Pētniecības darbnīca.

Muzeja speciālistes Anete Jenča, Ligita Beitiņa un Justīne Timermane ir sagatavojušas interaktīvu izmeklēšanas spēli “Turaidas mālam pa pēdām”. Tās laikā dalībnieki uzzinās gan par mālu Gaujas lībiešiem veltītajā ekspozīcijā, apskatīs arheoloģiskajos izrakumos atrastos priekšmetus, gan paši "izmēģinās roku”arheoloģijā un atrisinās dažādus āķīgus, ar vēstures tēmām saistītus, uzdevumus.

15. marts. Roku darbu darbnīca “Protu, protu!”.

Muzejpedagoģe Margita Poriete aicina piedalīties radošajā darbnīcā “Protu, protu!”, kurā notiks putnu gatavošana no dabas materiāliem.

Radošās darbnīcas dalībnieki nodarbības laikā izgatavos putnu. Sākumā visi kopā iepazīs brīvdabas izstādi “Sīki putni, diži putni”. Tad izpētīs dažādus dabas materiālus – to īpašības, faktūru, nokrāsu un smaržu, kā arī izvēlēsies sava putna idejas tapšanai piemērotāko materiālu. Atsevišķu putnu izveidošanas metodes ir vienkāršas un var iedvesmot ikvienu darināt dekoru savai mājai, radot pavasarīgu svētku noskaņu. Vēlama iepriekšēja sagatavotība – prasme sasiet kurpju šņores. Visi materiāli un instrumenti būs pieejami uz vietas.

16. marts. Seno lietu darbnīca.

Kopā ar krājuma galveno glabātāju Līgu Kreišmani un speciālisti Aiju Dzeni dalībnieki dosies aizraujošā ekskursijā pa muzeja krātuvi, kur glabājas gadsimtiem seni priekšmeti. Tā būs ekskluzīva iespēja redzēt to muzeja krājuma daļu, kas šobrīd nav apskatāma ekspozīcijās. Darbnīcas laikā būs iespējams izpētīt un veidot kāda priekšmeta apraksta kartīti un izspēlēt aizraujošo seno lietu atpazīšanas spēli.

17. marts. Vides darbnīca jeb diena dabā.

Muzejpedagoģe Ija Kivlina vedīs izzinošā ekskursijā Turaidas muzejrezervāta Mežaparka teritorijā un interaktīvā pārgājienā pa “Lībiešu taku”. Dalībnieki tiks iesaistīti foto-mīklu minēšanas spēlē “Mīklainā orientēšanās” un “Dižkoka pases” sastādīšanā.

Lūgums vilkt ērtus apavus un ģērbties atbilstoši laikapstākļiem!

Darbnīcu sākums katru dienu: plkst.12:00. Satikšanās muzejrezervāta Apmeklētāju centrā.

Darbnīcu ilgums: 2 – 2,5 stundas

Mērķauditorija: 5. – 9. klašu skolēni

Dalības maksa: 5.00 EUR /viena darbnīca vienai personai/

Dalībnieku skaits grupās ierobežots. Var pieteikties uz vienu, vairākām vai visām darbnīcām.

Dalība iepriekš piesakoties pa tālruni 29384512 vai e-pastu: [email protected]

Cianotipijas darbnīcai pieteikties līdz 10. martam. Pārējām darbnīcām lūgums pieteikties vismaz dienu iepriekš.

Pasākumu laikā notiks norišu fotografēšana un attēli tiks izmantoti muzejrezervāta mājas lapā un sociālajos tīklos muzejrezervāta popularizēšanas un reklāmas nolūkos.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
“Apceļo pilis un muižas 2023” arī Tukumā! Tukuma TIC
No 1. jūnija līdz 28. oktobrim visā Latvijā norisinās akcija “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023”, kurā piedalās arī Tukuma puses pilis un | Skatīt vairāk
Latvija
Satiec Bausku vasarā! Bauskas TIC
Izdots jaunākais kultūras un tūrisma ceļvedis - aktuālās vasaras norises un iedvesmas! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.06.2023 - 10.06.2023 BALTĀ NAKTS. RĪGAS KAUSS | Jaunpilī  Tukuma TIC
9. un 10. jūnijā IX Latvijas Līnijdejotāju Olimpiādes ietvaros Jaunpils pils uzņems lielu skaitu līnijdejotāju. Apmeklētājus 10.jūnijā gaida īsts | Skatīt vairāk
Ielīgošana Tukumā | JĀŅU VAINAGĀ Tukuma TIC
Tukuma pilsētas parkā 17.jūnijā no pulksten 22:00 svētku sajūtu radīs Katrīna un Laima Dimantas ar pavadošo grupu un Tukuma pilsētas Kultūras nama | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.41662788sec.