Luvra saglabā pirmo vietu pasaules mākslas muzeju vidū

2011. gada laikā Luvras muzeju Parīzē apmeklējuši 8,8 miljoni tūristu, nodrošinot Luvrai gan jaunu apmeklētāju rekordu (pieaugums par pieciem procentiem), gan ļaujot saglabāt pirmo vietu pasaules visvairāk apmeklēto mākslas muzeju sarakstā. Visvairāk tūristu Luvrā ieradās no Amerikas Savienotajām Valstīm, tām seko Brazīlija un Itālija. Pēc muzeju platības Luvra joprojām ir trešais lielākais muzejs pasaulē – lielāks par Luvru ir Metropolitēna muzejs Ņujorkā un Ermitāža Sanktpēterburgā. Luvras pilī līdzās Luvras muzejam atrodas arī trīs dekoratīvās mākslas muzeji.

Luvras muzeja krājumā ir apmēram 380`000 mākslas darbi, bet 60`000 kvadrātmetru lielajās ekspozīciju platībās aplūkojami apmēram 35`000. Īpaši vērtīgas ir Senās Grieķijas un Senās Romas, itāļu Renesanses glezniecības un flāmu 16. un 17. gadsimta mākslinieku gleznu kolekcija. Plaši pārstāvēta arī franču glezniecībā no 15. līdz 19. gadsimtam.

Muzeja kolekciju aizsākums meklējams jau 14. gadsimtā, kad to sāka veidot viens no karaļa Karla V brāļiem, taču par īsto Luvras muzeja krājuma dibinātāju uzskatāms karalis Francis I (1515 – 1547), kurš bija pirmais īstais gleznu kolekcionārs un mecenāts Francijas tronī. Viņš bija tas, pēc kura pavēles pie Luāras tika iekārtota darbnīca tolaik jau sirmajam Leonardo Da Vinči. Pēc gleznotāja nāves gleznas no šīs darbnīcas, to vidū – visticamāk arī slavenā „Mona Lisa” nonāca karaļa krājumā. Šobrīd tā ir pati slavenākā glezna pasaulē, un Luvras muzejā jau no pašas ieejas ir izvietotas norādes, kā pa visīsāko ceļu nokļūt līdz gleznai, ko šodien sedz ložu drošs stikls.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Uzņēmumi


Novatours
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::1.19090796sec.