Doktorantūras students Duks: Mani ļoti pārsteidza skaistā kultūra un daba

Paralēli studijām doktorantūrā, vācietis Duks (Cam-Duc Au) veiksmīgi turpina veidot karjeru otrajā lielākajā bankā Vācijā. Lai iepazītu Latviju un iegūtu starptautisku pieredzi uzņēmējdarbības sfērā, Duks šogad piedalījās Biznesa augstskolas Turība rīkotajā ikgadējā „Vasaras skolā”.

Duks atzīst, ka, viesojoties Latvijā, ieguvis tieši praktiskas zināšanas, kuras nu jau sekmīgi izmanto ikdienā, savās darba gaitās banku sektorā. Norādot, ka pandēmija ir lielisks iespēju laiks, kurš parāda, cik patiesībā efektīvi varam pielietot digitālās prasmes biznesa pilnveidošai un attīstībai.

Cik ilgi Jūs strādājat pie sava pašreizējā darba devēja?

Es kopš 2009. gada strādāju dažādās pozīcijās Commerzbank AG. Šobrīd esmu digitālās stratēģijas biznesa projektu vadītājs. Mana pasniedzēja karjera FOM Ekonomikas un vadības lietišķo zinātņu universitātē sākās 2020. gadā. Es esmu arī zinātniskais līdzstrādnieks ISF Stratēģisko finanšu institūtā un šobrīd rakstu doktora grādu Masarikas universitātē (Finanšu fakultāte) Brno.  

Jums ir stabila karjera banku jomā. Kāpēc Jums ir svarīgi turpināt studijas?

Kā mēs visi redzam, tehnoloģijas maina mūsu dzīvesveidu. Tas ietver ne tikai privāto dzīvi, bet jo īpaši profesionālo karjeru. Banku darbība ir ļoti sarežģīta joma, kas iet roku rokā ar tehnoloģiju izmantošanu. Bet šī tehnoloģija ir ļoti veca, un tāpēc ir daudz iespēju uzlabot esošo IT. Mēs visi lasām par tādiem populāriem vārdiem kā mākslīgais intelekts, blokķēde vai API. Tā ir realitāte, un ir jāsaprot tajā esošais potenciāls. Man patīk mācīties, jo es uzzinu par jaunākajām tehnoloģiju tendencēm un apvienoju tās ar esošajām zināšanām finanšu jomā. Es varu minēt piemēru: mūsdienu ekonomistiem patiešām jābūt labām vai vismaz pamatzināšanām par tehnoloģijām vai digitalizāciju. Pretējā gadījumā jūs nevarēsiet saglabāt konkurētspēju tirgū, jo citi būs efektīvāki vai ienesīgāki.

Pirms Jūs ieradāties Latvijā, ko jūs zinājāt par mūsu valsti un kādas bija jūsu cerības?

Godīgi sakot, es daudz nezināju par Latviju.

Ko Jūs tagad domājat par Latviju?

Mani ļoti pārsteidza skaistā kultūra un daba. Mani un manus kolēģus sagaidīja ļoti sirsnīgi un katru mirkli izbaudījām mūsu uzturēšanos Latvijā.

Ko Jūs ieguvāt no vasaras skolas Turībā?

Es apguvu augstas kvalitātes programmu ar daudz praktiskā satura ikdienas darbiem. Es novērtēju ļoti labo līdzsvaru starp teoriju un praksi. Man personīgi ļoti patika uzņēmumu apmeklējumi, kas ļāva mums runāt ar veiksmīgiem Latvijas uzņēmējiem un mācīties no viņu pieredzes. Tas bija patiešām motivējoši, un es to uzskatu par vērtīgu mācību savai profesionālajai nākotnei. Cilvēks nekad nepārstāj mācīties. Man ļoti patika laiks Turībā un novērtēju lektoru ideālo organizāciju.

No Jūsu viedokļa raugoties, kādas ir galvenās atšķirības starp Latvijas un Vācijas universitātēm?

Man bija pietiekami daudz laika, lai redzētu tikai līdzības. Es arī strādāju par pasniedzēju FOM Ekonomikas un vadības lietišķo zinātņu universitātē. Salīdzinot savu darbu ar pieredzi Turībā, es redzu lielu uzsvaru uz praktisko atbilstību. Nav noslēpums, ka studenti dod priekšroku praktiskumam, nevis teorijai. Manuprāt, abām iestādēm izdodas nodrošināt studentiem pareizo saturu, lai gūtu panākumus ikdienas biznesā.

Šajā vasaras skolā bija jauns nodarbību modelis - bizness kopā ar komunikāciju. Ko Jūs domājat par šāda veida biznesa moduli mūsdienās? Vai tas var būt veiksmīgs?

Komunikācija mūsdienās kļūst arvien nozīmīgāka. Īpaši Covid pandēmijas dēļ uzņēmumiem un to darbiniekiem jāpievērš vēl lielāka uzmanība adekvātai komunikācijai. Manā ikdienas darbā mēs personīgi tikāmies katrā projekta sanāksmē, lai apspriestu rezultātus vai veiktu prāta vētras. Bieži vien mums nācās mainīt ēkas, kas maksā daudz laika. Ar jauno normu mēs uzzinājām, ka arī tiešsaistes vai attālinātas sapulces mums darbojas ļoti labi. Godīgi sakot, esmu pārsteigts, cik labi var tikt galā ar sarežģītiem projektiem, izmantojot tiešsaistes sapulces. Es to negaidīju. Tāpēc es domāju, ka bizness un komunikācija iet ļoti labi kopā, un tiem būs vēl lielāka loma digitālajā darba pasaulē.

Kādas ir galvenās kļūdas, ko cilvēki pieļauj banku jomā?

Bankas ir būtiska ekonomikas sastāvdaļa, un tās veic daudzas svarīgas funkcijas jūsu ikdienas procesos (piemēram, iepirkšanās, pensijas plānošana, uzņēmējdarbība). Esmu pārliecināts, ka bankām vienmēr būs raison d'être, neatkarīgi no jaunajām gaidāmajām tendencēm. Protams, esmu milzīgs sadalītās virsgrāmatas tehnoloģijas cienītājs ar visu tās revolucionāro decentralizācijas potenciālu. Es uzskatu, ka tas nav drauds bankām, bet drīzāk iespēja uzlabot esošos procesus, produktus un pakalpojumus. Tāpēc nevajadzētu norakstīt banku nozīmi mūsu sabiedrībai, kā arī ekonomikai. Banku priekšā ir daudz darāmā, taču mans personīgais skatījums uz nākotni ir ļoti optimistisks.

Ko ir svarīgi ņemt vērā, plānojot finanses? (padomi)

Kopumā, es iesaku ikvienam ieguldīt laiku finanšu izpratnē. Nav svarīgi, vai esat studējis finanses vai nē. Finanšu izglītība un lasītprasme ir ļoti svarīga veiksmīgai dzīvei. Izmantojot sociālo mediju platformas, piemēram, Youtube, un citus labi zināmus avotus, ir ļoti viegli iegūt nepieciešamo informāciju. Mēs esam svētīti ar daudz labas informācijas, kas ir pieejama bez maksas. Ja atgriežaties pagātnē pirms interneta pastāvēšanas, bija daudz grūtāk piekļūt attiecīgajām zināšanām. Tagad šī barjera ir pazudusi. Mums tas ir jānovērtē un jāizmanto šī iespēja. Man patīk skatīties Youtube video par jaunām finanšu tendencēm vai tēmām. Protams, jums jābūt uzmanīgiem ar viltus ziņām un neatbilstošu saturu. Bet ir viegli uzzināt populārākos avotus, lai iegūtu ikdienas finanšu ziņu devu.

Kāpēc izglītība ir svarīga? Ko tā dod cilvēkiem?

Izglītība ir svarīga, lai dzīvotu dzīvi atbilstoši savām individuālajām vēlmēm. Es atceros laiku, kad biju ļoti jauns. Manai ģimenei nebija daudz naudas, un mani vecāki strādāja visu dienu, un viņiem bija vairāki darbi, lai apgādātu savus bērnus. Es joprojām atceros, cik skarbs šis laiks bija viņiem un man. Retrospektīvi, man godīgi tas nepatika. Bet tas man iemācīja ļoti svarīgu mācību: lai sasniegtu labāku dzīvi, jums vienmēr ir smagi jāstrādā. Un izglītība ir tā atslēga. Man nekad nebija daudz naudas, tāpēc es sāku strādāt bankā, lai saprastu naudu. Pēc 12 gadiem es joprojām izbaudu šo mācību procesu un varu teikt, ka manas pagātnes skarbie dzīves apstākļi ir noveduši mani pie pareiza profesionāla ceļa. Un es joprojām esmu par to pateicīgs.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Izstāde "Gobelēns" Valmierā Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 2. oktobra līdz 20. novembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā būs apskatāma Latvijas tekstilmākslinieku darbu izstāde “Gobelēns”, kuras | Skatīt vairāk
Latvija
Pārcelta Cēsu novada restorānu nedēļa Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Ievērojot valdības noteiktos ierobežojumus vīrusa izplatības samazināšanai, Cēsu novada restorānu nedēļas norises datumi tiek pārcelti. | Skatīt vairāk
Jūrmala Hotel Spa - romantiskā bēgšana Estravel Latvia
1 nakts uzlabotajā vai Luksus numurā 2 personām, brokastis un romantisks cienasts | Skatīt vairāk
no 188 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.10.2021 - 23.10.2021 Idejas skolēnu brīvdienām Gulbenes novadā! Gulbenes novada TIC
Lai skolēnu brīvdienas ir aizraujošas – baudiet, izziniet, atklājiet, ceļojiet pa GUlbenes novadu! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13681102sec.