TŪRISMA BIZNESS | Bizness

PTAC pieņem lēmumu pret Juriju Vasiļjevu, piemērojot soda naudu, un uzdod izbeigt negodīgu komercpraksi

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) 2023. gada 18. decembrī ir pieņēmis lēmumu patērētāju kolektīvo interešu pārkāpuma lietā, ar kuru personai Jurijam Vasiļjevam (Pakalpojuma sniedzējs), kurš piedāvā ceļotājiem kompleksus tūrisma pakalpojumus (ceļojumus), uzlikts tiesiskais pienākums izbeigt negodīgu komercpraksi, piedāvājot pārdošanai un pārdodot ceļojumus bez spēkā esošas speciālās atļaujas (licences), un piemērota soda nauda 8 000 EUR apmērā.

Pakalpojuma sniedzējs ceļojumus piedāvājis sociālās saziņas vietnē Facebook publiskā grupā "Лучшие Цены На Путешествия Super Hot Last minute" un Pakalpojuma sniedzēja profilā @1000007460779120 (Юрий Владимирович Васильев), kā arī Pakalpojuma sniedzēja YouTube profilā "jurijs vasiljevs" (@jurijsvasiljevs4587).

PTAC vairākkārt informēja Pakalpojuma sniedzēju, ka bez licences nedrīkst ceļotājiem piedāvāt un pārdot ceļojumus, un aicināja nodrošināt savas komercprakses atbilstību normatīvo aktu prasībām. Tomēr, neskatoties uz PTAC brīdinājumiem un aicinājumiem, Pakalpojuma sniedzējs aktīvi un sistemātiski turpināja savu darbību. Izvērtējot Pakalpojuma sniedzēja īstenoto komercpraksi, PTAC konstatēja, ka tajā ir saskatāmas negodīgas komercprakses pazīmes, jo Pakalpojumu sniedzējs kompleksos tūrisma pakalpojumus piedāvā normatīviem aktiem neatbilstošā veidā - tos sniedz bez speciālās atļaujas, noklusējot svarīgu informāciju par pakalpojuma sniedzēja identitāti, Pakalpojuma sniedzējs nav tiesīgs pārstāvēt Pakalpojuma sniedzēja sociālās saziņas vietnēs norādītos tūrisma operatorus, kā arī netiek izpildīti citi pienākumi, kas noteikti komplekso vai saistīto tūrisma pakalpojumu sniedzējam.

PTAC secināja, ka Pakalpojuma sniedzējs pieļāvis patērētāju kolektīvo interešu pārkāpumu, un tādējādi tika noteikta soda nauda 8 000 EUR apmērā. Vienlaikus PTAC uzlika Pakalpojumu sniedzējam pienākumu nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi, bez licences piedāvājot pārdošanai vai pārdodot ceļojumus normatīviem aktiem neatbilstošā veidā.

Lēmumā PTAC brīdināja Pakalpojuma sniedzēju par PTAC piešķirtajām tiesībām ierobežot piekļuvi tām vietnēm, kurās Pakalpojuma sniedzējs turpinās piedāvāt kompleksus tūrisma pakalpojumus bez licences.

Ar pilnu lēmumu iespējams iepazīties ŠEIT.

PTAC aicina kompleksu tūrisma pakalpojumu sniedzējus ievērot normatīvo aktu prasības, proti, reģistrēties PTAC datubāzē un saņemt licenci, kā arī tūrisma operatoriem nodrošināt nodrošinājumu. Savukārt patērētāji tiek aicināti pirms ceļojumu iegādāšanās pārbaudīt PTAC publiskajā datubāzē, vai konkrētais ceļojuma piedāvātājs ir saņēmis licenci un vai tūrisma operatoram, kurš organizē konkrēto komplekso tūrisma pakalpojumu, ir spēkā esošs nodrošinājums. 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.04.2024 - 20.03.2024 Māra Upmane – Holšteine un Goran Gora Valmieras TIC
19. aprīlī, 19:00 "Akustika" ielūdz uz unikālu un sirsnīgu tikšanos mūzikā ar Astro’n’out solisti Māru Upmani – Holšteini un viņas vīru, | Skatīt vairāk
Latvija 20 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.04.2024 - 20.04.2024 Aktīvās tūrisma sezonas atklāšana Jelgavā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
20.aprīlī 12 - 17 ikviens aicināts uz aktīvās tūrisma sezonas atklāšanas pasākumu Dzīvesziņas un arodu sētā. | Skatīt vairāk
Zemgales pastalu izstāde Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
No 19. marta līdz 30. aprīlim Dzīvesziņas un arodu sētā, Vecpilsētas ielā 2 skatāma Zemgales pastalu izstāde. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.04.2024 - 21.04.2024 Satiec savu meistaru Tukuma pusē Tukuma TIC
Tukuma pusē no 13.aprīļa līdz 21.aprīlim varēs iepazīt 12 meistaru stāstus tuvplānā! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.42422795sec.