Ontona Slišāna 75 gadu dzimšanas dienu svinēs ar viņa mazbērnu radīto spēli O’Gurči

Gada nogalē, 2023. gada 28. decembrī, Nemateriālās kultūras mantojuma centrs “Upīte” aicina uz dzejnieka, novadpētnieka, publicista un sabiedriskā darbinieka Ontona Slišāna 75 gadu dzimšanas dienas svinībām. O. Slišāns mūžībā devās 2010. gadā, bet viņa piemiņa visā Latgalē tiek aktīvi uzturēta vēl arvien. Šogad Ontona Slišāna dzimšanas diena tiks atzīmēta ar viņa mazbērnu radīto spēli O’Gurči.

Latgales dzejnieks, rakstnieks, publicists, folkloras vācējs, novadpētnieks un sabiedriskais darbinieks Ontons (Antons) Slišāns dzimis 1948. gada 28. decembrī tagadējā Balvu novada Šķilbēnu pagasta Stabļovas ciemā. Mūžībā devies 2010. gada 15. decembrī. Bez O. Slišāna padarītā šobrīd nav iedomājama “Upītes kultūrtelpa” un  Ziemeļlatgales kultūrvēsture – vācis un pierakstījis Ziemeļlatgales folkloru, dibinājis un vadījis Upītes un Rekovas etnogrāfiskos ansambļus. Ontona Slišāna dzejoļi izdoti vairāk kā 30 grāmatās. Savulaik viņš bija vienīgais dzejnieks Latvijā, kurš rakstījis un izdevis dzejas grāmatas bērniem latgaliski. Vadījis Upītes bibliotēku, izveidojis un vadījis Upītes kultūrvēstures muzeju, iedzīvinājis pasaulē vecāko festivālu – latgaliešu mīlas dzejas un dziesmu festivālu “Upītes Uobeļduorzs”. Šobrīd Ontona darbus turpina gan viņa bērni, gan mazbērni, 2014. gadā par aktivitātēm saņemot arī apbalvojumu “Laiks Ziedonim”. Pateicoties Ontona Slišāna nesavtīgajam darbam un augļiem ko tas ir nesis 2018. gadā “Upītes kultūrtelpa” tika iekļauta Latvijas Nacionālajā Nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā.

Ontona Slišāna jubilejas gada #OntonamSlišānam75 svinēšana sākās šī gada janvārī, kad tika atjaunotas, ieskaņotas un  publicētas Ontona Slišāna stāstītās pasakas, kuras ierunāja vairāki pazīstami Latvijas mākslinieki – Renārs Kaupers, Jānis Kronis, Kristaps Rasims, Ilga Šuplinska un citi. Turpinājās ar Antona dienas pasākumu “Ontona dīnas ļustes”, kuru laikā tika noorganizēts pirmais latgaliskās galda spēles “Čipierkstneits” čempionāts. Pasākumu cikls turpinājās ar radošo darbu konkursu Latgales skolām, kas veltīts Ontonam Slišānam, kurā piedalījās vairāki simti skolēnu no visas Latgales. Rudens nebija iedomājams bez varenākā dzejas dienu pasākuma “Upītes Uobeļduorzs”, kura šūpuli jau tālajā 2002. gadā iekāra Ontons Slišāns.  

28. decembrī atzīmējot izcilā novadnieka Ontona Slišāna 75 gadu jubileju Balvu novada Nemateriālās Kultūras mantojuma centrs “Upīte” aicina apmeklēt interesantu Ontona mazbērnu Jēkaba, Helēnas un Miķeļa radīto un arī pašu vadīto spēli. Jāpiebilst, ka mazbērni ir 11 un 13 gadus jauni. Spēle būs jautra, izklaidējoša un tajā pat laikā izzinoša. Spēle notiks Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” otrajā stāva un tā sāksies pulksten 18.00. Spēles laikā – reklāmas pauzēs varēs baudīt folkloras kopas “Upīte” un grupas “Kei-Rei” muzikālos priekšnesumus. Bet pēc spēles 21.00 pirmā stāva zāle aicinām piedalīties Karnevālā, kur jāierodas ar paštaisītām maskām. Labākās un atraktīvākās maskas pusnaktī tiks apbalvotas, bet visi kopā varēsim atpūsties grupas “Staiguļi” spēlētās mūzikas ritmos.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.04.2024 - 21.04.2024 Satiec savu meistaru Tukuma pusē Tukuma TIC
Tukuma pusē no 13.aprīļa līdz 21.aprīlim varēs iepazīt 12 meistaru stāstus tuvplānā! | Skatīt vairāk
Latvija
27. aprīlī - lielais Stādu tirgus Madonā Madonas TIC
Stādu tirgus Madonā jau ir kļuvis par nozīmīgu pavasara tradīciju plašā apkārtnē. Tas ir īstais starts uzsākt praktiskus pavasara darbus dārzos un | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 31.03.2024 - 20.04.2024 Kandavā tikšanās ar "Nelūgtajiem viesiem"  Tukuma TIC
Sarunu vakars ar Leldi Kovaļovu un Andri Daugaviņu - Kandavas vīna namā 20.aprīlī. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.04.2024 - 20.04.2024 Sama modināšanas svētki Koknesē Aizkraukles novada TIC
Koknesē modinās diženo Daugavas iemītnieku - Samu. Svētki Koknesē norisināsies 10. un 11.maijā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.83336306sec.