LATVIJA | Dienvidkurzeme

Dienvidkurzurzemes novads aicina uz Bārtas Plostnieku svētkiem 2025

Bārtas upe gadsimtiem kalpojusi kā nozīmīgs ceļš plostniekiem – meistarīgiem amata pratējiem, kuru darbs bija ne tikai fiziski prasīgs, bet arī pilns ar ciešu mijiedarbību ar dabu. Līdz pat 20. gadsimta vidum pa Bārtas un Toseles ūdeņiem tika pludināti koka plosti, pludinot kokmateriālus līdz pat Liepājai. Šī senā prasme tika rūpīgi nodota no paaudzes paaudzē, un, lai gan 1953. gadā plostniecība beidza pastāvēt, tās klātbūtne joprojām jūtama vietvārdos un dzīvajā atmiņā.

Kopš 2023. gada plostniecības gars ir atgriezies savā vēsturiskajā gultnē – Bārtas plosts atkal slīd pa upes ūdeņiem, kļūstot par dzīvu vēstures apliecinājumu. Ar prieku un aizrautību šo tradīciju turpinām arī šogad – 3. un 4. maijā Bārtā notiks "Bārtas plostnieku svētki 2025", kas apvienos seno amatu, dzīvo kultūras mantojumu un latviskās vērtības.

3. maijā plkst. 14.00 svētkus atklāsim ar svinīgu ceremoniju, plostnieku gājienu un dziesmu skanējumu etnogrāfisko ansambļu izpildījumā. Būs iespēja vērot plosta siešanas procesu, apmeklēt amatnieku un mājražotāju tirdziņu, iesaistīties bērnu radošajās aktivitātēs, bet vakarpusē baudīt dziesmas un dejas zaļumballē kopā ar grupu “Luste”. Īpašu azartu sola arī populārais veiklības izaicinājums – “Balansēšana uz baļķa”, kur drosmīgākie mēģinās noturēties uz peldoša baļķa, izmantojot kārti līdzsvaram.

Šī gada īpašais notikums būs jaunas plostnieka skulptūras atklāšana – simbolisks veltījums visiem, kuri savulaik vadījuši plostus pa šo upi.

4. maijā, kad atzīmējam Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu, no glempinga “Bārtas krasts” plkst. 10.00 svinīgi uzsāksies plosta brauciens pa upi, ko pavadīs mūzika un svētku noskaņa. Vienlaikus norisināsies arī laivu brauciens līdz atpūtas bāzei “Ods”, kur piedzīvojumu meklētājiem būs iespēja doties aptuveni 16 km garā upes ceļā. Laivotāji aicināti pieteikties līdz 29. aprīlim.

Bārtas plostnieku svētki ir daudz vairāk nekā pasākums – tie ir apliecinājums spēkam saglabāt un godināt mūsu vēsturisko mantojumu, kopā radot jaunas atmiņas un stiprinot piederības sajūtu.

Tiekamies pie Bārtas upes, lai vērotu plosta ceļu, kas savieno cilvēkus, laikus un vietas!

Plašāka informācija: www.dienvidkurzeme.travel un www.dkn.lv

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.07.2025 - 19.07.2025 Slepeni kodolīgs piedzīvojums  Alūksnes TIC
19. jūlijā plkst.14.00-17.00 bijušajā raķešu bāzē Zeltiņos- notikums ģimenēm ar bērniem un jauniešiem. Pasākums bez dalības maksas. | Skatīt vairāk
Latvija
Ieelpo pavasari Riebiņu muižas parkā Preiļu novada TIC
Riebiņu muižas vēsture iesniedzas 16. gadsimtā. Senāk lēņu īpašumus apkaimē sauca par Krevmuižu, iespējams, ka šīs muižas centrs saucās par | Skatīt vairāk
"Mājas kafejnīcu dienas" Ārdavas muižā Preiļu novada TIC
“Mājas kafejnīcu dienu” ietvaros apmeklētājiem būs iespēja klātienē redzēt un piedzīvot Ārdavas muižas atdzimšanas stāstu. | Skatīt vairāk
Iegūsti padziļinātas zināšanas viesmīlībā! Biznesa augstskola Turība
Turība piedāvā studiju programmu “Viesnīcu pakalpojumu organizators”, kur nepieciešamās zināšanas var iegūt īsā laikā - tikai 2,3 gados! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.82343197sec.