Cēsīs «Livonijas garša» viesmīlības pieturvietās piedāvās Hanzas laikam raksturīgu cienastu

Sestdien, 20. jūlijā, Cēsu pilsētas svētku “Cēsis 813” laikā, kas būs sākušies jau 19. jūlijā un turpināsies līdz 21. jūlijam ar devīzi “Svinam vasaru!”, Pils dārzā no plkst. 11.00 līdz 19.00 viesi varēs iepirkties vēsturiskajā viduslaiku tirgū un baudīt gardēžu ceļa “Livonijas garša” uzņēmēju sarūpēto cienastu. Otro gadu pēc kārtas, pateicoties projektam “Livonijas kulinārais ceļš”, Vidzemes tirdziņos visu vasaru un rudeni piedalās projektā iesaistītie uzņēmēji – viesmīlības pieturvietu saimnieki no Vidzemes un arī Kurzemes. Viņi piedāvā pašu zemē izaudzēto un savvaļā ievākto - tīru un svaigu.


Cēsu pilsētas svētkos mūsdienīgais satiksies ar senatnīgo, notiks dažādām gaumēm un vecumiem atbilstoši pasākumi, koncerti, izstādes, tirdziņi. Bet vēstures cienītāji un īsti gardēži tiks gaidīti Pils dārzā. Viņi tur varēs ne vien apgūt senu amatu prasmes un baudīt viduslaiku mūzikas koncertus, bet arī izstaigāt vēsturisko viduslaiku jeb Hanzas tirgu, iepirkties un baudīt gardumus, kurus būs sagādājuši gardēžu tūrisma ceļā “Livonijas garša” iesaistītie tirgotāji no Vidzemes un arī Kurzemes.


Reiz Latvija un Igaunija kopā veidoja Livoniju, kuras tirdzniecības ceļi vijās cauri leģendārās tirgotāju savienības Hanzas pilsētām. Mūsdienās šo pilsētu un apkārtnes pārtikas ražotāji un tirgotāji piedāvā cienastu, kur senās tradīcijas savienotas ar jaunām idejām un iespējām. Lai uzzinātu, kā to visu var savienot, un iepazītu daudzveidīgu garšu pasauli, ir vērts paviesoties vēsturiskajā viduslaiku jeb Hanzas tirgū Cēsīs. Te varēs baudīt ēdienus un produktus, kuru pagatavošanā izmanto mūsu meža, dārza, lauku labumus un garšvielas, kas nonākušas Livonijā Hanzas savienības laikā.


Pašu zemē audzēto vai savvaļā ievākto piedāvās kupls skaits gardēžu ceļa “Livonijas garša” un tā ceļa posma “Taste HansEATica” viesmīlības pieturvietu saimnieki. Tirgotāji būs saveduši labumus gan ikdienas galdam, gan svētku mirkļu radīšanai. Tirgū būs lauku žāvējumi, zivis, bioloģiski audzētu vistu olas, kaņepes, ķiploku labumi, ievārījumi, sīrupi, sukādes, augļu un ogu sulas, medus, maize, dažādi svaigie kazas sieri un deserti, zāļu tējas un dzirkstoši bērzu sulas dzērieni, kā arī "štengrākas dziras" – alus, vīni, sidrs un uzlējumi. Saimnieki labprāt stāstīs par pacietīgo un rūpīgo darbu, radot savus gardumus, mudinās tos nogaršot un arī iegādāties sev vai ciemakukulim.


Svētkos “Livonijas kulināro ceļu” piedāvās izstaigāt un tā garšu ar savu meistarstiķu palīdzību iepazīt šādas gardēžu pieturvietas: Rūjienas amatnieku biedrība ”Rūzele”, zemnieku saimniecības "Buliņi", "Adzelvieši", “Indrāni”, "Jaunkalēji", “Birznieki”, “Bērzi”, “Skujas”, uzņēmēji no bērzu sulas ražotnes “BIRZĪ”, “Latvijas Ķiploks”, “Sidrabiņi”, “Burkānciems”, “55 mārītes”, “Reinis B”, "I.R. Avots", “Cooperative”, “Veselības laboratorija”, “Līgatnes vīna darītava", “Bauņu sēta”, sidra darītava "Abuls", “Valmiermuižas alus darītava”. Savukārt bistro “Bērzkrogs” piedāvās nopirkt interesantus viduslaiku ēdienus ar dažādām piedevām. Svinību dalībnieki varēs iegūt savā īpašumā recepšu brošūras ar ierosmēm viduslaiku ēdienu pagatavošanai mājās, tā godājot viduslaiku mantojumu un vēsturiskās vērtības.


Šoruden tūrisma ceļa “Livonijas garša” un tā ceļa posma “Taste HansEATica” dalībnieki vēl būs sastopami Kokmuižas svētkos 7. septembrī un Simjūda gadatirgū Valmierā 12. oktobrī. Svētku tirdziņus īsteno Valmiermuižas kultūras biedrība.


Gastronomiskā tūrisma piedāvājums Latvijā un Igaunijā – zīmols “Livonijas garša” ar apakšzīmolu “Taste HansEATica” ļauj ceļotājiem izzināt kulināro mantojumu un baudīt sezonālus, vietējos produktus. Projekts tiek īstenots "Interreg Estonia-Latvia" programmas ietvaros no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF). Projekta kopējais ERAF finansējums - 900 820,65 EUR. Šis raksts atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Vecsalienas muižas pils TAKA
Vecsalienas (Červonkas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā un izvietota 19.gs. veidota parka ieskāvumā. | Skatīt vairāk
Latvija
Atvērtās dienas laukos - 22.-23. augustā Lauku Ceļotājs
Atvērtās dienas laukos ir lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākums ar mērķi popularizēt laukus, laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus un | Skatīt vairāk
Naujenes Novadpētniecības muzejs TAKA
Apmeklētājiem piedāvā iespēju izzināt novada vēsturi, etnogrāfiju, dabu, izcilus novada māksliniekus, līdzdarboties radošajās darbnīcās, | Skatīt vairāk
Jezupovas (Juzefovas) parks TAKA
Parks ir veidots 19. gadsimtā holandiešu stilā, mūsdienās ir saglabājusies tikai neliela daļa no muižas parka, kurā ir atrodamas vairāk nekā 100 | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::9.20474505sec.