Rēzeknes vēstniecībā Gors notiks koncertuzvedums «Māras zemes ērģeļu gaismā»

Šogad Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas ērģeļu klasei aprit 25 gadu jubileja. Tam par godu februārī ir paredzēti vairāki pasākumi, tostarp Latgales vēstniecībā GORS 18. februārī plkst. 18.00 pirmatskaņojumu piedzīvos ērģeļklases absolventiem veltīts ērģeļmūzikas koncertuzvedums “Māras zemes ērģeļu gaisma”.

Koncertuzveduma stāsts ir balstīts uz Latgales Dievnamu apceļošanu, rādot katra ērģeļklases absolventa dzimto pusi, no kuras viņi ir devušies uz Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolu, lai iepazītu ērģeļmākslas burvību. Baznīcas kopā ar skatītājiem apceļos aktieris Kristaps Rasims. Uz GORS skatuves dzirdēsiet un redzēsiet Rēzeknes, Bērzgales, Kārsavas, Balvu, Varakļānu, Stirnienes un Preiļu baznīcu ērģeles.

Muzikālo gaisotni papildinās Guntras Kuzminas balss un mūzika, kā arī jauniešu vokālās studijas “Skonai” dziedājums. Savukārt koncertuzveduma noslēgumā gaidāms īpašs viesis, ērģeļmākslas meistars, profesors Tālivaldis Deksnis, kura vadībā lielākā daļa absolventu ir ieguvuši bakalaura un maģistra grādus J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Pirmo reizi uz GORS skatuves ērģeles satiksies duetos ar vijoli (Zane Kurme) un saksofonu (Santa Bukovska). Savu daudzpusīgo talantu demonstrēs ērģeļu klases absolventes Ilze Grēvele un Agnese Urka, kas nu izcili darbojas vokālajā mūzikā.

Koncertuzvedumā skanēs vairāki ērģeļu jaundarbi, kas tapuši īpaši ērģeļu klases jubilejai un veltīti izciliem ērģelniekiem, kas nākuši no Latgales. Unikāls jaundarbs ērģelēm četrrocīgi un četrkājīgi “Riga Organum Duo” (Ilona Birģele un Diāna Jaunzeme-Portnaja) izpildījumā, ko komponiste Dzintra Kurme-Gedroica ir radījusi tieši šīm mūziķēm. Tāpat komponists Rihards Dubra tikko ir uzrakstījis ērģeļdarbu par Latvijā tik ļoti iemīļoto kora dziesmas tēmu “Tu skaistō Dīva Dōrza rūze”, ko atskaņos ērģelniece un tagadējā ērģeļspēles skolotāja Guna Kise. To visu dvēseliskā stāstā apvienojis režisors Uģis Brikmanis.

Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas ērģeļu klases 25 gadu jubilejas norise:

    17. februārī plkst. 18.00 – Svētā Mise Rēzeknes Sāpju Dievmātes baznīcā,

    18. februārī plkst. 18.00 – Koncertuzvedums “Māras zemes ērģeļu gaisma” Latgales vēstniecībā GORS,

    19. februārī plkst. 16.00 – Gavēņa laika mūzika Jēzus Sirds katedrālē, Rēzeknē.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Uzņēmumi


Rēzeknes pilsētas TIC
,

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2018 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2018 1st-studio.com

 
Total Timed::0.30795193sec.