Rēzeknes Festivāla parks pārvērtīsies par greznu balles laukumu

2019. gada 15. jūnijā Rēzeknē, Festivāla parkā (Pils ielā 17), no plkst. 18.00 posīsies Martas ballei, kas ar košu un teatrālu koncertprogrammu "Martas saulgriežu nakts sapnis" sāksies plkst. 20.00 un pārvērtīs Festivāla parku par greznu balles laukumu.

Rēzeknē šogad noritēs Martas balle, kas veltīta Latgales novadniecei Martai Skavronskai (1684-1727), kurai liktenis bija lēmis kļūt par cara Pētera I sievu un Krievijas impērijas ķeizarieni Katrīnu I (Екатерина I Алексеевна Михайлова). Marta Skavronska agri zaudēja vecākus, pusaudzes gados kā vienkāršu lauku meiteni tēvocis viņu nosūtīja kalpot un mācīties pie luterāņu mācītāja Ernsta Glika Alūksnē, kurš kļuva viņai gluži kā audžutēvs. Vēlāk Martas dzīves līkloči vijās gan pie zviedru kavalērista, gan krievu karavadoņiem, līdz kādā ballē Martu pamanīja cars Pēteris I.

Vēstures faktos vēl daudz meklējamā un atklājamā, bet iespējams, ka uz Alūksni Marta braukusi tieši caur Rēzekni. Kā zināms, agrāk cauri Rēzeknei vijās pasta ceļš Sanktpēterburga - Varšava un te atradās arī pasta stacija, kur varēja ienākt traktierī atpūsties, nobaudīt tēju, nomainīt vai atpūtināt zirgus.

Martas balle ir ceļošana laikā, gluži kā reizēm to katrs darām sapņos - piedzīvojam sen bijušus notikumus un ielūkojamies vēsturē. Tuvojoties saulgriežiem, iespējamas mistiskas un pārsteidzošas situācijas. Martas sapnis atdzīvosies un Festivāla parks Rēzeknē pārvērtīsies par greznu balles laukumu, ko ietvers gan triumfa vārti, gan piepildīs gvardes jātnieki un zirgi ar karietēm, grezni ģērbti ļaužu pulki un meitenes, kas kaisa rozes.

Pasākuma ietvaros no plkst. 18.00 varēs iesaistīties radošajās darbnīcās un piedalīties konkursos. Darbosies "Martas veļas mazgātavas darbnīca", salons "Pelnrušķītes sapnis", animators - kapteinis Džeks, ziedu meitenes, dzīvās skulptūras un "spoki", varēs veidot princešu frizūras, apgleznot sejas, uzņemt momentfoto, izgatavot prinču kroņus, lelles, piedalīties paukošanās cīņās, baudīt saldumus utt.  

Tāpat aicina skatītājus ierasties Katrīnas laika (18. gs. sāk.) balles tērpos un piedalīties seno tērpu konkursā. Konkurss bērniem noritēs no  plkst 18.00-19.00, pieaugušajiem - no plkst. 18.00 līdz 20.00, protams, labākie tērpu īpašnieki saņems saldas balvas.

Koncertballe "Martas saulgriežu nakts sapnis" sāksies plkst. 20.00, kad pa goda vārtiem ieradīsies Katrīna I (Marta) un Pēteris I ar svītu (baroka kompānija "Petit trianon" no Sanktpēterburgas), atstājot savus iniciāļus lielformāta albūmā un pārsteidzot ar krāšņu uguņošanu balles noslēgumā. Pēteris I veicināja drošas jūras tirdzniecību, tāpēc Rēzeknes upes krastā piestās grezna laiva ar matrožiem un kapteini Džeku.

Koncertballē skatītāji varēs ne tikai vērot baroka dejas un klausīties ārijas, kuras izpildīs Senās mūzikas baroka ansamblis (Rīga, vad. Danuta Ločmele), Baroka deju grupa (Rīga, vad. Guna Ezermale), Vēsturiskās rekonstrukcijas centrs "Dinaburg" (Daugavpils, vad. Gunita Vanaga), deju kopa "Pērle" (Isnauda, vad. Jānis Sviklāns), vidējās paaudzes deju kolektīvs "Dziga" (Rēzekne, vad. Ilmārs Dreļs) un "Vadži" (Rēzekne, vad. Inga Peļņa), Vērēmu tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs "Kūzuls" (Rēzeknes nov., vad. Vineta Āboliņa), senioru deju kolektīvs "Zelta atvasara" (Rēzekne, vad. Iveta Rundāne) un Rēzeknes 6. vidusskolas balles deju dejotāji, bet arī piedalīties seno deju meistarklasē, kurā paraugsoļus demonstrēs baroka kompānija "Petit trianon" (Sanktpēterburga, vad. Jaroslava Bubnova, kostīmu māksliniece Anna Popova). Balles izskaņā spēlēs pūšamo instrumentu orķestris "Rēzekne" (vad. Sergejs Sergejevs, Jānis Pavlovskis) un instrumentālais ansamblis "L'Chaim" (Rēzekne, vad. Zane Ludborža).

Spodriniet kurpes un ļaujieties seno deju valdzinājumam!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.08.2020 - 09.08.2020 Vaives pagasta svētki! Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Sestdien, 8.augustā, Vaives pagasta “Kaķukrogā” norisināsies Vaives pagasta svētki. | Skatīt vairāk
Latvija
Līksnas Romas katoļu baznīca TAKA
Celtniecība tika pabeigta 1913. gadā. Tā celta neogotikas stilā. Baznīcas siluets ir nozīmīgākā Daugavas ielejas ainavas dominante Koša ezera | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.08.2020 - 12.08.2020 Mākslas izstāde STOP MAKING SENSE Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
No 7. augusta Zinātnes un mākslas centrā “Brūzis” Cēsīs apskatāma JCE Biennāles 2019 – 2021 “Eiropas jaunrade” laikmetīgās mākslas | Skatīt vairāk
Kara tehnikas kolekcija TAKA
Ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža". Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos un | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.37600303sec.